Přesvědčivé vítězství ve druhém domácím utkání

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 11. 10. 2023 od 18:00
9:2

3:0, 2:1, 4:1

Branky a nahrávky: 5. Zahradník (Netušil, Bartoň), 7. Drašnar T. (Veselý, Wolf), 14. Zahradník (Mlateček, Netušil), 21. Jušta (Drašnar T., Wolf), 37. Wolf (Mlateček, Samek), 45. Drašnar T. (Jušta, Wolf), 45. Netušil (Zahradník, Bartoň), 47. Wolf (Jušta, Drašnar T.), 56. Samek (Netušil, Mlateček) - 32. Steklík (Kubíček, Daňo), 49. Mlateček

Vyloučení: 2:4
Využití: 2:1

Rozhodčí: Nedvěd - Boček, Plodek

Střely na branku: 64:27

Diváků: 114

Šimon - Veselý, Kostka, Samek, Mlateček, Dittrich, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Bartoň - Menyhárt, Drašnar J., Javůrek

HC Opočno
Šinkora (47. Mičian) - Franc, Podzimek, Čtvrtečka, Tomášek, Daňo, Kubíček - Čapek, Hejzlar, Horák, Fuks, Mlateček, Winkler, Kopecký, Steklík, Zelený, Křeček

Již od úvodního vhazování jsme si vytvářeli jednu brankovou příležitost za druhou, ale hosty ve 2. minutě zachránila tyčka branky a k úvodní brance nevedla ani dobře sehraná první přesilovka. Ujala se akce druhého útoku v 5. minutě, na konci souhry byl Zahradník. Za další minutu jsme potvrdili vedení, k dorážce z brankoviště se dostal T. Drašnar. Na další branku jsme čekali do 14. minuty kdy se po teči Mlatečkovi střely od modré radoval opět Zahradník. V průběhu celé třetiny jsme si vytvořili velikou řadu dalších brankových příležitostí, ale v koncovce jsme si nepočínali dost dobře a nebo se zákrokem vytáhl hostující brankář Šinkora.
V nástupu do druhé třetiny jsme potvrdili svůj náskok, po kombinaci v útočném pásmu zakončoval z brankoviště zcela volný Jušta. Poté jsme se ale přizpůsobili tempu a způsobu hry soupeře a také Opočno si začalo vytvářet nadějné střelecké příležitosti. Ty po nějakou dobu řešil spolehlivě ŠImon v domácí brance, nestačil až na přesilovkovou střelu z kruhu v podání Steklíka. Také nám se povedlo proměnit jednu z přesilových her, ve 37. minutě se trefil střelou švihem do protilehlého růžku branky Wolf.
Třetí třetina se již opět hrála podle našich not a postupně jsme přidali další střelecké úspěchy. Ve 45. minutě se nejdříve prosadil T. Drašnar, když jeho nahození zpoza branky si brankář srazil za brankovou čáru, ihned po rozehrání zakončoval souhru na jeden dotek do prázdné branky Netušil. Ve 47. minutě jsme zachytili hostující rozehrávku již na útočné modré, následnou kombinaci proměnil Wolf a vyhnal tím Šinkoru na střídačku. Poté byl opočenský Mlateček ponechán bez dozoru kroužit v útočné třetině, až se dostal do zakončení mezi kruhy a střelou k tyčce snížil na 8:2. V 56. minutě jsme potrestali faul hostujícího hráče, dorážkou z brankoviště se prosadil Samek. Závěr utkání již byl o tom, zda najde někdo odvahu vstřelit desátou branku utkání, nikdo takový se ke smutku týmového pokladníka ale nenašel.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Naše zasloužené vítězství hlavně za výkon z první a třetí třetiny. V prostřední části jsme ale úplně přestali hrát a to by se nám v dalších zápasech určitě mohlo vymstít. Ale jinak asi bezproblémové tři body a za to musím klukům poděkovat.