Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
2. 4. 2024 - Mládež

​Sezóna 2023-24 - Dorost

Za dorost v letošní sezóně nastupovali kluci ročníku 2007+2008 pravidelně doplňovaní o kluky ročníku 2009 z kategorie 9. třída. Sezóna nám začala tradičním soustředěním v srpnu, tentokrát ve sportovním areálu v České Třebové. Kvalitní soustředění stálo za úspěšným vstupem do letošní sezóny a hned první náročný zápas v Opočně jsme k velkému překvapení soupeře zvládli vítězně.

Stavebním kamenem úspěchu byl skvěle chytající brankář Honza Šimon, který jako dorostenec krom svých zápasů nastupoval pravidelně v zápasech našeho A-týmu pod vedením Jardy Kudrny.
Kluci předváděli po celo sezonu velmi pohlednou a odpovědnou hru. V zápasech byli velmi platné posily z mladší kategorie, kteří se výrazně podíleli i bodově.
Zápasovou porci 22 utkání základní části jsme odehráli ve společností týmů z královehradeckého a pardubického kraje. Z celkového počtu 13 účastníků se kluci umístili na 7. místě a mezi týmy z královehradeckého kraje skončili na 3. místě. Od února jsme navázali sedmi zápasy ve skupině o umístění, kde jsme obsadili 5. příčku z osmi týmů. Na výsledku v této nadstavbě se výrazně projevila kolize termínů se zápasy 9. třídy, kdy Dorostenci museli několik zápasů odehrát pouze v 10ti a to bylo již na konci sezóny a nabitém programu na hranici fyzických sil.
Konec sezony s kluci (znovu posilnění o mladší ročníky) zpříjemnili účastí na dobře obsazeném turnaji čtyř týmů v Novém Bydžově, který jsme po loňském druhém místě letos vyhráli a odvezli si domů putovní pohár.
Za celou sezónu bychom velmi rádi poděkovali trenérovi Honzovi Čudovi a vedoucímu týmu Honzovi Křížovi. Oba kluci „odtáhli“ jak kategorii Dorost tak i kategorii 9. třída, zápasová porce byla extrémní. Tým prokázal obrovskou sílu, nadšení, bojovnost a i pro diváky to byla skutečně parádní podívaná.
Ostatně posuďte sami, kluci si vedou i svůj vlastní instagramový účet https://www.instagram.com/dorost_trebechovice/ kde mimo jiné můžete shlédnou i pozápasové rituály a rozhovory s hráči.