Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 21. 1. 2024 od 17:00
7:4

3:1, 0:0, 4:3

Branky a nahrávky: 1. Hynek (Veselý, Řezáč), 7. Vognar (Dudadík, Dvořák), 20. Hynek (Dudadík), 50. Tomášek J., 54. Kačerovský (Vognar, Tomášek J.), 56. Tomášek J. (Kačerovský), 60. Kačerovský (Tomášek J.) - 3. Beránek (Jušta), 48. Drašnar T. (Sajdl, Zahradník), 53. Matouš (Souček), 56. Drašnar T. (Zahradník, Samek)

Vyloučení: 5:7
Využití: 0:0

Rozhodčí: Nedvěd - Rezek, Šesták

Střely na branku: 40:44

Diváků: 140

HC Dvůr Králové n.L.

Petřík - Tomášek Š., Heligr, Bonaventura, Duben, Krejcar, Dvořák - Rutrle, Vognar, Voděrek, Veselý, Hynek, Kudr, Dudadík, Kačerovský, Tomášek J., Řezáč

Šimon - Menyhárt, Kostka, Samek, Mlateček, Dittrich, Souček - Netušil, Matouš, Sajdl - Drašnar T., Zahradník, Drašnar J. - Javůrek, Beránek, Jušta

Nástup do zápasu vyšel lépe domácímu týmu a hned v první minutě se ujal vedení, na levém kruhu volný Hynek se trefil přesně do horního růžku. Vyrovnat mohl takřka okamžitě Zahradník, když zůstal osamocen před brankářem Petříkem, ale na dorostence v domácí brance si nepřišel. Vyrovnání stavu tak přinesla až akce třetího útoku, trefil se volný Beránek z mezikruží. V 7. minutě jsme ztratili kotouč při rozehrávce na vlastní modré a domácí to potrestali vedoucí brankou, z druhé vlny se z mezikruží trefil Vognar. Ve 13. minutě měl vyrovnání na své holi Sajdl, po křížném pasu trefil ale pouze horní tyčku. V 15. minutě jsme domácím nabídli dlouhou výhodu přesilové hry 5 na 3, ti ji ale využít nedokázali, několika jistými zákroky se předvedl také druhý dorostenec mezi třemi tyčemi Šimon. V závěru třetiny jsme pro změnu měli početní výhodu my, bohužel chyba při založení útoku v obraném pásmu přinesla branku domácích, volný Hynek mezi kruhy střílel přesně a zřejmě se závěrečnou sirénou.
Ve druhé třetině jsme branku neviděli, ale příležitosti byly na obou stranách. Ve větší permanenci byl určitě domácí brankář ale často i s patřičnou dávkou štěstí všechny naše pokusy zlikvidoval. Na druhé straně se zase blýskl Šimon, když ve 36. minutě zlikvidoval Hynkovo trestné střílení za faul při naší přesilovce. Přesilovky nám dnes opravdu moc nešly, propadali jsme na útočné modré a domácí hráči nám jezdili do samostatných úniků jako na běžícím páse.
Ve třetí třetině se nám nejdříve povedlo zkorigovat nepříznivý stav, ve 48. minutě jsme vybojovali kotouč v útočném pásmu a po nahrávce zpoza branky se trefil ranou do horního růžku T. Drašnar. Za další dvě minuty se opět měnil stav, po našem závaru v útočném pásmu se do rychlého výpadu dostal J. Tomášek, střelou z vrcholku levého kruhu na protější tyčku zvyšoval na 4:2. V 53. minutě se k dorážce Součkovi střely dostal Matouš a opět snížil na rozdíl jedné branky. Ihned po rozehrání jsme vyrobili hrubku při založení útoku a domácím nabídli střeleckou příležitost kterou Kačerovský nepohrdl a za 13 vteřin po naší brance opět domácí vedli o dvě branky. V 56. minutě se zapsal znovu do střelecké listiny T. Drašnar, po rychlém výpadu do útočné třetiny zamířil přesně do horního růžku. Tentokrát odpověď domácích trvala pouhých 8 vteřin, volný J. Tomášek se trefil z mezikruží. V závěru utkání jsme zkusili odvolat brankáře, v největší šanci tečoval střelu od modré Matouš do tyčky domácích. Definitivu výsledku pak přinesla střela do prázdné branky v podání Kačerovského.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Ve své hráčské kariéře jsem také zažil šňůru zápasů bez výhry, ale krajský hokej je na psychiku hráčů snad ještě horší. Po vstřelené brance jsme 3x inkasovali při dalším střídání, což je obrovská chyba a souvisí to i s tou psychikou. Poslední zápasy jsou jak přes kopírák, kdy jsme schopni dát i pár branek, ale taky neproměnit jasné příležitosti a vzápětí lacino inkasovat po našich chybách. Snažíme se to nějak zlomit, ale hráči si nedokážou pohlídat jednoduché věci a pak to dopadá jako v posledních zápasech.