Vítězství za tři body, které se nerodilo lehce

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 13. 12. 2023 od 18:00
3:5

1:1, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 11. Srpek (Daňo), 38. Fuks (Podzimek), 49. Bureš (Daňo) - 13. Beránek (Veselý), 38. Bartoň (Zahradník, Mlateček), 45. Zahradník (Bartoň, Beránek), 54. Netušil (Beránek, Mlateček), 60. Zahradník

HC Opočno

Mičian - Podzimek, Šnajdr, Čtvrtečka, Tomášek, Daňo, Kubíček - Mervart, Kapucián, Fuks, Mlateček, Bureš, Srpek, Kopecký, Zelený, Křeček

Petrů - Veselý, Kostka, Samek, Mlateček, Pitsch, Dittrich - Netušil, Menyhárt, Javůrek - Bartoň, Zahradník, Beránek - Drašnar J., Drašnar T., Jušta

V utkání jsme měli sice již od úvodu střeleckou převahu, ale definitivní rozhodnutí o zisku bodů přinesla až poslední minuta zápasu. Do první vážné brankové příležitosti se dostali domácí hráči v 5. minutě, kdy jsme propadli ve středním pásmu a samostatný únik likvidoval brankář Petrů, následně si poradil i s dorážkou volného hráče na brankovišti. V 7. minutě trefil Kostka svojí střelou z kruhu pouze tyčku domácí branky. V 11. minutě domácí otevřeli střeleckou listinu utkání, to se trefil z kruhu přesně k tyčce volný Srpek. Ve 13. minutě zatáhl kotouč do pásma Veselý a poté našel na vzdálené tyčce volného Beránka a pro něj již nebyl problém zavěsit do poloprázdné branky. V 15. minutě jsme při vlastním oslabení vyrazili do přečíslení 3 na 1, ale Netušil domácího brankáře nepřekonal.
Ve druhé třetině pokračoval neurovnaný hokej, kdy tempo zápasu bylo asi poloviční proti poslednímu utkání s Novým Bydžovem. Sice jsme si dokázali vytvořit nějaké nadějné střelecké pozice, ale přesnost v koncovce dnes nebyla na patřičné úrovni a také domácí brankář Mičian se překonával. Ani on však nestačil na teč Bartoně na brankovišti po nahození Mlatečka od modré čáry. Z vedení jsme se radovali pouze několik vteřin, nahození Podzimka do chumlu hráčů před brankou si našel na brankovišti volný Fuks a vyrovnal na 2:2.
Ve třetí třetině jsme se ve 45. minutě dostali opět do vedení, po rychlém výpadu do útočného pásma střílel z mezikruží Bartoň, domácí brankář jeho střelu neudržel a následně se dorážkou z brankoviště prosadil Zahradník. Také na tuto branku dokázali domácí odpovědět, po závaru v našem obraném pásmu jsme nedostali kotouč ze třetiny a poté se volný Bureš trefil přesně z vrcholku kruhu. V 50. minutě se za obranu dostal do samostatného úniku T. Drašnar, bekhendem ale branku vysoko přestřelil. Následně střílel od modré Samek, jeho tečovaná střela pouze orazítkovala horní tyčku branky. V 54. minutě jsme dokázali proměnit přesilovou hru a získat opětovné vedení, po několika neproměněných šancích se z otočky trefil Netušil. V závěru utkání jsme se dopustili faulu a nabídli domácím početní výhodu, která po odvolání brankáře byla dvojnásobná. V power-play se domácí neprosadili, naopak se z vlastního pásma trefil do prázdné branky přes celé hřiště Zahradník.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Těžce se dnešní zápas hodnotí, sice jsme získali tři body do tabulky, ale předvedený výkon nebyl dobrý. Z relativně jednoduššího zápasu jsme si sami udělali drama až do poslední minuty. Nemám vysvětlení z jakého důvodu jsme se přizpůsobili hře domácího týmu a místo abychom na začátku utkání soupeři odskočili do nějakého náskoku, tak jsme se utkáním protrápili až do samotného závěru, naštěstí vítěznému.