Gólová přestřelka dopadla lépe pro hostující Chrudim

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 17. 1. 2024 od 19:00
8:10

2:5, 4:2, 2:3

Branky a nahrávky: 1. Netušil, 18. Drašnar T. (Souček), 34. Drašnar T. (Drašnar J., Menyhárt), 38. Sajdl (Beránek, Netušil), 39. Jušta (Zahradník), 40. Sajdl (Netušil), 54. Kostka (Sajdl, Netušil) 59. Sajdl (Drašnar T.) - 2. Dvořák (Brožek), 9. Pavlík (Cvrček, Pejzl), 11. Matýs (Jirout, Hrdlička), 14. Pazdera (Pavlík, Kostka), 16. Hrdlička (Kostka, Pavlík), 32. Langr (TS), 36. Novák (Kubíček, Matýs), 43. Kostka (Linhart), 47. Kostka (Brožek), 49. Linhart (Dobiáš, Langr)

Vyloučení: 3:4
Využití: 1:1

Rozhodčí: Petr - Kareš, Karlík

Střely na branku: 29:40

Diváků: 89

Petrů (14. Šimon) - Menyhárt, Kostka, Samek, Mlateček, Souček - Netušil, Matouš, Sajdl - Beránek, Zahradník, Javůrek - Drašnar J., Drašnar T., Jušta

HC Chrudim
Ament - Linhart, Pazdera, Felcman, Hrdlička, Pejzl, Dvořák - Matýs, Brožek, Cvrček, Kubíček, Novák, Jirout, Formánek, Pavlík, Polák, Kostka, Langr, Dobiáš

Hned první minuta přinesla změnu stavu, první střela na hostující branku v podání Netušila z levého kruhu překvapila hostujícího brankáře Amenta a přes lapačku přepadla za brankovou čáru. Hosté na odpověď nečekali moc dlouho a za minutu nato srovnali stav, po našem icingu a prohraném buly se trefil od modré volný Dvořák. V 9. minutě jsme měli několik příležitostí v útočném pásmu, ale skórovat se nám nepovedlo. Naopak se do rychlého výpadu dostali hostující hráči, když po pravém křídle projel do útočného pásma Pavlík, jeho střela z vrcholku kruhu trefila přesně horní růžek branky. Za další minutu se hosté radovali opět, po našem propadnutí ve středním pásmu využil přečíslení 3 na 1 Matýs. Následovala naše početní výhoda ve které trefil J. Drašnar tyčku hostující branky a také další příležitosti jsme nedokázali proměnit. A tak udeřilo na druhé straně, za obranu si najel Pazdera a svůj výpad brankově zakončil a tím tak ukončil působení brankáře Petrů. V 16. minutě jsme neproměnili další jasnou tutovku do prázdné branky a za to přišel trest, Šimona v domácí brance překonal od modré Hrdlička. V 18. minutě jsme zkorigovali hrozivý stav, po vyhraném buly v útočném pásmu od modré střílel Souček, tečí na brankovišti se prosadil T. Drašnar.
Na úvod druhé třetiny se do střelecké pozice z mezikruží dostal Samek, jeho střela pouze orazítkovala horní tyčku branky. Ve 32. minutě se do zakončení dral mezi dva obránce hostující hráč, k překvapení všech bylo nařízeno trestné střílení, ke kterému se postavil Langr a proměnil jej střelou nad vyrážečku. Snížení hostujícího náskoku zařídil T. Drašnar svojí dorážkou z brankoviště po střele od modré. Za další dvě minuty se stav opět měnil, nepokrytý zůstal v prostoru mezi kruhy Novák a jeho střela zapadla přesně k tyčce branky. Stav 3:7 ale nevydržel moc dlouho, ve 38. minutě se dorážkou z brankoviště prosadil důrazný Sajdl. Za další minutu se ze středního pásma rozjel Zahradník, jeho nabídku využil střelou z první volný Jušta. A aby toho nebylo málo, tak v závěrečné minutě této třetiny se po nahození od modré trefil dorážkou do poloprázdné branky opět Sajdl a rázem bylo opět o co hrát.
V úvodu třetího dějství jsme nejdříve prohospodařili početní výhodu, následně hosté svoji přesilovou hru dokázali využít, tečí střely od modré se prosadil hostující Kostka. Ve 47. minutě se Kostka prosadil opět, v souboji s obráncem byl důraznější a jeho střela zapadla k tyčce branky. Ve 49. minutě se hosté radovali z desáté branky v naší síti, střelu Linharta od modré jsme si srazili sami do branky. Závěrečná desetiminutovka pak přinesla naši snahu o zázrak a vyrovnání stavu, kontaktní branku na 7:10 jsme vstřelili v 54. minutě, Kostka prostřelil hostujícího brankáře z vrcholku kruhu. Dvě minuty před závěrečnou sirénou nám hosté nabídli početní výhodu, tu jsme po odvolání brankáře ještě zvýraznili a také ji dokázali proměnit, na brankovišti byl nejdůraznější Sajdl a snížil na rozdíl dvou branek. Bohužel ve zbývajícím čase jsme i přes několik nadějných šancí již dostat kotouč za brankovou čáru nedokázali a tak v divoké přestřelce získali tři body hostující hráči.

Josef Lochman, trenér mužstva:
Dnešní zápas byl chvilkami nahoru dolů a defenzivě se nedařilo ani na jedné straně. Našim obrovským problémem bylo dnes hlídání obránců na modré čáře, dostali spoustu volnosti ke střelbě a padlo z toho několik branek. Kluci bojovali a dokázali se dostat do zápasu, který se nevyvíjel příliš dobře, ale měli jsme také řadu hluchých míst a neudrželi koncentraci po celý zápas. Dát doma osm branek a nemít ani bod je opravdu k zamyšlení.