Dramatický zápas s Novou Pakou rozhodlo až prodloužení

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 14. 1. 2024 od 17:00
6:7p

5:1, 0:3, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Zahradník (Netušil, Sajdl), 5. Javůrek (Samek, Bartoň), 7. Samek (Mlateček, Zahradník), 12. Netušil (Sajdl), 14. Samek (Zahradník), 60. Drašnar J. (Sajdl, Drašnar T.) - 16. Klust (Kotyza, Brokeš), 22. Foerster (Nevyhoštěný, Nezbeda), 23. Suvorov (Hnik, Dvořák), 29. Najman (Nevyhoštěný), 45. Had (Hnik, Malík), 57. Najman (Klust, Strnad), 61. Hnik (Malík)

Vyloučení: 10:6
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Machač – Paštika, Plodek

Střely na branku: 31:41

Diváků: 141

Petrů - Menyhárt, Kostka, Samek, Mlateček, Souček, Dittrich - Netušil, Matouš, Sajdl - Bartoň, Zahradník, Javůrek - Drašnar T., Drašnar J., Jušta

BK Nová Paka
Krinwald (7. Vizner) – Kotyza, Klust, Najman,, Suvorov, Šípek, Vrba, Had - Malík, Dvořák, Trejbal, Brokeš, Nezbeda, Strnad, Hnik, Nevyhoštěný, Mach, Foerster

Nástup do utkání nám vyšel nad očekávání. Aktivní hrou jsme zaskočili favorizované hosty a hned ve 4.minutě jsme se ujali vedení, po rychlém výpadu do útočného pásma našel Netušil volného Zahradníka mezi kruhy, ten se blafákem prosadil. Za necelé dvě minuty jsme se radovali opět, Samkovo nahození od modré na branku dorazil za záda Krinwalda na brankovišti volný Javůrek. Hosté zareagovali oddechovým časem, ale ani ten jim moc nepomohl. V 7. minutě využil Samek první přesilovou hru utkání, když jeho střela od modré zapadla skrze clonící hráče až do branky. Hosté reagovali výměnou brankářů, Krinwalda nahradil Vizner. Následně jsme přestáli naše první vyloučení, několika jistými zákroky se předvedl brankář Petrů. A když už jsme zase hráli v plném počtu, tak jsme po zisku kotouče v útočném pásmu opět skórovali, dorážkou z brankoviště se trefil Netušil. Ve 14. minutě se od vlastní střídačky proháčkoval až do zakončení Samek a zvyšoval již na 5:0. V 16. minutě jsme měli další výhodu přesilové hry, ta ale přinesla branku do domácí sítě, po nesouladu v obraně zůstal úplně volný před brankou Klust. Následně se do zakončení prodral přes obránce Netušil, rozezvučela se pouze konstrukce branky.
Ve druhé třetině se aktivita přenesla na hole hostujících hráčů, také řadou našich vyloučení a ne zrovna citlivě posouzených situací ze strany pánů rozhodčích. Ve 22. minutě jsme nejdříve nedotáhli do úspěšného konce nadějnou příležitost, vzápětí propadli a hosté se prosadili dorážkou z brankoviště v podání Foerstera. Poté jsme byli posláni do oslabení a hosté tuto přesilovou hru využili, clonu před brankářem prostřelil od modré Suvorov. Další přesilovou hru hosté využít nedokázali, naopak se oni dopustili nedovoleného zákroku a při signalizované výhodě měl tutovou šanci T. Drašnar, ale dostat kotouč za brankovou čáru nedokázal. Ve 29. minutě jsme promarnili další početní výhodu a když už byli hosté v plném počtu tak znovu udeřili, po rychlém výpadu do útočného pásma se střelou z vrcholku kruhu prosadil Najman. Oddechový čas tentokrát vybrala domácí střídačka. Ve 35. minutě dostali hosté dárek v podobě dlouhé přesilové hry 5 na 3, tu jsme s vypětím všech sil hráčů na ledě dokázali ubránit.
V závěrečné třetině pokračovala stíhací jízda hostujících hráčů za vyrovnáním, ale to jsme jim nabídli sami již ve 45. minutě, když jsme trestuhodně nedokázali dostat kotouč za modrou čáru a střelu z mezikruží dorazil z pravého kruhu volný Had. Dalším průběhu se oba týmy soustředily na to, nevyrobit nějakou další fatální chybu a střeleckých příležitostí na obou stranách jsme moc neviděli. V 57. minutě jsme opět nedostali jednoduchý kotouč za obranou modrou a vzápětí byli potrestáni brankou, tečí střely od modré se prosadil opět Najman. Poté jsme se dlouho nemohli dostat do nějakého náporu a pokusu o vyrovnání, to přinesla až poslední minuta základní části a akce, kdy se z brankoviště prosadil J. Drašnar, jeho dorážka zapadla obloučkem za záda brankáře až za brankovou čáru.
V prodloužení jsme si sice první střeleckou příležitost vytvořili my, ale rozhodnutí o zisku druhého bodu přinesla akce hostujícího týmu, když po zisku kotouče zůstal před brankou úplně volný Hnik a se zakončením si poradil.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Úvod utkání nám vyšel a poměrně lacino jsme přišli k vedení 5:0. Bohužel ale nejsme dostatečně psychicky odolní a rozhodí nás jeden, dva inkasované góly a najednou máme strach o výsledek. Ze zápasu tak bereme alespoň jeden bod, za který jsme sice rádi a před zápasem bychom ho asi brali všemi deseti, ale po průběhu utkání je to asi málo. Klukům nelze upřít snaha, ale seběvědomí po předchozích porážkách je nalomené a to nám nedovolí i takto dobře rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce.