Dramatické utkání jsme dotáhli do vítězného konce

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 11. 2. 2024 od 17:00
5:4

2:1, 2:1, 1:2

Branky a nahrávky: 11. Netušil (Matouš, Hanousek), 15. Drašnar T. (Bartoň, Souček), 24. Kostka (Hanousek, Sajdl), 29. Samek (Beránek), 47. Samek (Matouš, Bartoň) - 7. Drlík (Gildain, Nastoupil), 29. Krč (Pirkl), 45. Merkl, 56. Krč (Pražák)

Vyloučení: 8:5
Využití: 0:0
Oslabení: 1:2

Rozhodčí: Pecha - Pluháček, Rezek

Střely na branku: 38:20

Diváků: 110

Petrů - Hanousek, Kostka, Samek, Mlateček, Souček, Dittrich - Netušil, Matouš, Sajdl - Beránek, Zahradník, Bartoň - Menyhárt, Drašnar T., Jušta

TJ Orli Lanškroun
Nimmerrichter - Paclík, Pražák, Bureš, Nastoupil, Gildain, Drlík, Dvořák, Novotný, Švub, Markl, Jáneš, Pirkl, Krč, Pejcha

Hned od úvodního vhazování jsme si vytvořili území a střeleckou převahu, ale bez brankového využití. Hosté se do první příležitosti dostali až v 7. minutě a hned se radovali z vedení, po nahrávce z rohu jsme nechali zakončit volného Drlíka z brankoviště. V 11. minutě si z rohu do přebrankového prostoru vyjel Netušil a nadvakrát dostal kotouč za brankovou čáru. V 15. minutě jsme ubránili druhé oslabení v utkání, T. Drašnar pronikl do útočného pásma, kde si vyměnil kotouč z Bartoněm a následně uklízel do poloprázdné branky. Za minutu nato se hosté dostali k dorážce na brankovišti, zázračným zákrokem jejich pokus zlikvidoval Petrů. V 17. minutě jsme se po akci Samka radovali z další branky, ale bohužel předčasně, jelikož pan rozhodčí necitlivě přerušil hru a dorážka do prázdné branky přišla až s písknutím.
Úvod druhé třetiny přinesl krátce po sobě vyloučení na obou stranách, v oslabení jsme dokázali navýšit své vedení na 3:1, po výměně kotouče mezi obránci na modré se trefil skrze clonu Kostka. Ve 25. minutě jsme faulovali hostujícího útočníka při samostatném úniku, nařízené trestné střílení Pirkl proměnit nedokázal, Petrů jeho pokus zneškodnil betony. Ve 29. minutě si ze středního pásma nabruslil do střelecké pozice mezi kruhy Samek a střelou k tyčce zvýšil na 4:1. V té samé minutě jsme propadli ve středním pásmu a hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, následný chaos při pokrývání hráčů využil ke vstřelení kontaktní branky volný Krč.
V závěrečném dějství jsme v úvodu opět promarnili několik nadějných příležitostí, navíc ve 45. minutě při vlastní přesilovce vytvořili chybu na útočné modré kterou potrestal po samostatném úniku Markl. Za další dvě minuty nato jsme při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl, od modré se trefil přesně Samek. 48. minuta přinesla přesilovou hru hostí, v té jsme se dostali do úniku dvou hráčů na osamoceného Nimmerrichtera, kotouč za jeho záda jsme dotlačit nedokázali. V 52. minutě byla hra na nějakou chvilku přerušena, kdy do akce musela zdravotní služba s nosítky, doufejme že Sajdlovo zranění nebude nijak vážné. Pět minut před koncem třetiny jsme promarnili další přesilovou hru, dokonce inkasovali druhou branku při vlastní přesilovce, naše propadnutí na útočné modré čáře využil Krč. Vzápětí měl velkou příležitost rozhodnout Beránek, po pasu přes šířku třetiny střílel z první, ale trefil pouze spojnici tyček. V závěru třetiny hosté zkusili hru bez brankáře, ale další branka již nepadla a tak můžeme oslavit zisk tří bodů.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Po dvou měsících jsme konečně vyhráli domácí utkání a snad potěšili přítomné fanoušky. Samozřejmě jsme za tři získané body rádi, ale vítězství se nerodilo lehce a fanoušky jsme napínali do samotného konce. Každého vítězství si ale vážíme a pokusíme se do konce sezóny ještě nějakou radost našim příznivcům přinést. Dnešní utkání rozhodl benjamínek sestavy, obránce Samek, který ukázal útočníkům jak se má zakončovat. Vyrovnaný zápas jsme tak přetlačili na naši stranu a klukům děkuji za předvedený výkon.