Do Nového roku vstoupil lépe domácí favorizovaný tým

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 7. 1. 2024 od 17:00
8:5

4:1, 1:0, 3:4

Branky a nahrávky: 3. Matějček (Šťastný), 6. Morong (Pohl, Řezníček), 14. Černý (Morong, Bucek), 16. Řezníček (Matějček), 28. Prouza (Šejba, Šrenk), 51. Mert (Matějček), 52. Šťastný (Řezníček, Matějček), 59. Matějček (Řezníček) - 20. Matouš (Netušil), 45. Jušta (Souček, Drašnar T.), 46. Sajdl (Matouš, Netušil), 48. Sajdl (Menyhárt), 49. Drašnar J. (Jušta, Drašnar T.)

Vyloučení: 2:5
Využití: 1:0

Rozhodčí: Nedvěd – Boček, Roischel

Střely na branku: 38:33

Diváků: 200

TJ Spartak Nové Město n.M.

Čáp – Velinský, Pohl, Mert, Dufek, Šejba, Šrenk – Řezníček, Prouza, Vaňát, Šťastný, Morong, Bucek, Černý, Reichmann, Matějček

Petrů - Menyhárt, Kostka, Samek, Mlateček, Souček, Dittrich - Netušil, Matouš, Sajdl - Bartoň, Zahradník, Beránek - Drašnar J., Drašnar T., Jušta

Do úvodního utkání roku 2024 vstoupil domácí favorit lépe a dobrým pohybem a napadáním naší rozehrávky se už od úvodního vhazování dostal do tlaku. Ten také dokázal proměnit v úvodní branku již ve 3. minutě, volný před brankářem Petrů zůstal Matějček a trefil se přesně do horního růžku. V 6. minutě si za záda obrany najel Morong, svůj výpad zakončil povedeným blafákem a zvyšoval na 2:0. Také třetí inkasovaná branka byla způsobena naší ztrátou kotouče za brankou, k následné dorážce pod horní tyčku se dostal volný Černý. Za další dvě minuty se domácí radovali znovu, po podobné akci zvyšoval nepokrytý Řezníček. My jsme si moc brankových příležitostí v první třetině nedokázali vytvořit, jako dar z nebes přišla 4 vteřiny před úvodní sirénou Matoušova přesná trefa do horního růžku branky.
Ve druhé třetině již nebyla převaha domácího týmu tak dominantní a také domácí brankář Čáp musel do práce. Ve 28. minutě domácí rychle využili přesilovou hru, po střele mimo tři tyče se kotouč šťastně dostal k úplně volnému Prouzovi a ten jen snadno uklidil za brankovou čáru. Ve 33. minutě se podobně šťastně odrazil kotouč od zadního mantinelu k domácímu hráči, ten jej ale dostal za brankovou čáru sice hezkým kopnutím, ale jinak v hokeji nedovoleným způsobem.
Třetí třetina začala s drobným zpožděním z důvodu problému s rolbou. Tato prodloužená přestávka domácí tým lehce přibrzdila, naopak my jsme začali lépe bruslit a vytvářet si i střelecké příležitosti. Ve 45. minutě se vrhl do útoku navrátilec do sestavy, obránce Souček, jeho bekhendový pokus z mezikruží tečoval na brankovišti Jušta mimo dosah brankáře Čápa. Z necelou půlminutu zakončoval kombinaci na brankovišti Sajdl a rázem bylo o co hrát. Domácí trenér reagoval oddechovým časem, ale obraz hry se moc nezměnil. Navíc se Sajdl ve 48. minutě trefil opět, tentokrát ze samostatného úniku a povedeným blafákem. Za minutu jsme dokázali srovnat stav na 5:5, po rychlém výpadu do pásma a přečíslení se po nabídce Jušty trefil přesně J. Drašnar. V 51. minutě jsme po zakázaném uvolnění prohráli buly v obraném pásmu, od modré se k protilehlé tyčce trefil přesně Mert a opětovně strhl vedení na domácí stranu. Toto vedení navíc po 34 vteřinách hry potvrdil Šťastný, kterého jsme trestuhodně nechali bez dozoru najet až do zakončení do poloprázdné branky. Dvě minuty před koncem třetiny nám domácí nabídli početní výhodu, tu jsme po odvolání brankáře zvýraznili. Bohužel do žádné velké šance jsme se dostat nedokázali a naopak na vyhozený kotouč dojel nejrychleji Matějček a snadno zakončil do opuštěné branky.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Po Vánoční pauze nám celou úvodní třetinu trvalo, než jsme se rozjezdili, všude jsme byli pozdě a to nás asi stálo utkání. Nechali jsme si soupeře utéct o čtyři branky, kdy jsme jim nabídli ty branky jako pozdní vánoční dárek. Zlepšený výkon ve třetí třetině přinesl málem zopakování kousku z MS U20, kdy naši junioři otočili takřka ztracený zápas v zisk bronzových medailí. Bohužel jsme ale po vyrovnání na 5:5 dostali další dvě laciné branky a již jsme nenašli sílu na další zdramatizování. Ponaučení pro příště je to, že se musí začít hrát již od úvodního vhazování.