Z opočenského ledu zaslouženě tři body do tabulky

neděle 9. 2. 2020 od 17:00
3:8

0:2, 3:3, 0:3

Branky a nahrávky: 25. Bureš (Brebera, Veselý), 34. Škrabal (Rail), 38. Bureš (Veselý, Komárek) - 4. Filip (Klemenc, Wolf), 13. Klemenc (Wolf, Filip), 23. Drašnar J. (Drašnar T. Menyhárt), 30. Hornyš (Matouš, Bartoň), 33. Klemenc (Filip), 51. Drašnar T. (Jušta, Hanousek), 52. Drašnar T. (Šeda, Jušta), 54. Wolf

Vyloučení: 3:6 navíc Veselý (OPO) OT, Drašnar T. (TE) OT
Využití: 0:1

Rozhodčí: Šmika - Všetečka, Hofman

Střely na branku: 26:47

Diváci: 220 diváků

HC Opočno

Mičian (41. Kolbaba) - Mervart, Škrabal, Burdych, Jakl, Veselý, Žid, Komárek, Franc, Kubíček - Brožek, Srpek, Rejchrt, Šafář, Řehák, Hejduk, Slezák, Brebera, Bureš, Rail

Petrů - Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Menyhárt, Hanousek - Matouš, Bartoň, Beránek - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Jušta

Výsledky Opočna z posledních zápasů vzbuzovaly respekt, ale již úvod zápasu předznamenal budoucí vývoj. Po několika závarech v útočném pásmu jsme se ujali vedení ve 4. minutě, dorážkou z brankoviště se prosadil Filip. Poté si oba týmy zahrály přesilové hry, ale bez využití a změny stavu skóre. To se pohnulo ve 13. minutě po přečíslení 2 na 1, Klemenc střílel z první přesně do volného prostoru Mičianovi branky.
Ve druhé třetině se ve 22. minutě dostal kotouč za Mičiana znovu, tentokrát jej ukázkovou placírkou překonal Souček a tak branka nemohla být uznána. Za další minutu již ale o platnosti branky nemohla být pochybnost, z druhé vlny střílel z mezikruží J. Drašnar. Ve 25. minutě se domácímu týmu povedla rychlá akce, po křížném pasu se trefil do přihrávky Bureš a snížil na 1:3. Ve 30. minutě jsme rychle využili přesilovou hru, Hornyš sice svojí první střelou trefil pouze clonícího hráče, ale druhý pokus již byl o poznání úspěšnější. Ve 33. minutě po závaru v útočné třetině jednoduše dorážel Klemenc do prázdné branky. Stav 5:1 ale netrval dlouho, po zamtcích v naší obraně dorážel z brankoviště Škrabal. Ve 36. minutě jsme si sami zkoplikovali situaci dvojím vyloučením a nabídli domácímu týmu takřka minutovou přesilovku 5 na 3. Tuto přesilovku domácí sice využít nedokázali, ale v okamžiku kdy i druhý vyloučený hráč mohl vstoupit na led, tak se trefil přesně k tyčce Bureš. Ve 40. minutě jsme poskytli Opočnu opět dvojnásobnou výhodu přesilové hry, ti ji do konce třetiny využít nedokázali a tak si zbytek přenesli do třetího dějství.
Dvojnásobnou přesilovku domácích jsme v úvodu třetí části ubránili a poté se opět dostali na dostřel domácí branky, kde do závěrečné části nastoupil Kolbaba. Při hře v plném počtu jsme byli lepším týmem a vytvářeli si i nadějné střelecké pozice. Kolbaba odolával až do 51. minuty, kdy jej překonal dorážkou z brankoviště T. Drašnar. V 52. minutě se T. Drašnar prosadil znovu, přečíslení 3 na 1 využil střelou pod horní tyčku. V 54. minutě těžil z aktivního forčekingu Wolf, po chybě soupeře při rozehrávce trefil bekhendem nad vyrážečku Kolbaby. V předposlední minutě měl domácí brankář ještě trochu štěstí, kdy jej po nahození na branku zachránila tyčka.

Důležitá byla první třetina, dostali jsme se do vedení a to bylo pro další vývoj rozhodující. Trochu jsme si to zkomplikovali ve druhé části, kdy jsme díky řadě oslabení dovolili domácím snížit. V poslední třetině jsme ještě na začátku přežili dvojnásobné oslabení a pak jsme již utkání kontrolovali.