Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
19.11.2021 - A tým

Z Trutnova pouze s bodem, rozhodla až osmá série nájezdů

Krajská liga mužů
pátek 19. 11. 2021 od 18:30
2:1sn

1:1, 0:0, 0:0 - 0:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 10. Smékal, 65. Junek L. - 9. Menyhárt (Jušta, Kostka)

Vyloučení: 5:3 navíc Junek Š. 5+OK - TS Krsek neproměnil
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Pecha - Figer, Všetečka

Střely na branku: 28:43

Diváci: 172

Sestavy

HC Trutnov

Jeschke - Junek Š., Junek L., Minařík, Synek, Vacek, Višňák, Zákravský - Šimoníček, Oppelt, Smékal, Tatar Jak., Krsek, Křížek, Gabriel, Tatar Jan, Janoušek

SK Třebechovice pod Orebem
Kouba - Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Pánek, Podzimek - Menyhárt, Drašnar T., Jušta - Šeda, Matouš, Javůrek - Bartoň, Drašnar J., Beránek

V netradičním pátečním termínu jsme do dohrávky na trutnovském ledě vstoupili aktivně a již od úvodu zaměstnávali Jeschkeho v domácí brance. Do první velké šance utkání se ve 2. minutě při přečíslení dostal Bartoň, jeho střelu zastavila ale tyčka branky. V 7. minutě se do samostatného zakončení prodral Šeda, jeho pokus zlikvidoval domácí brankář. V 9. minutě jsme měli výhodu o jednoho muže v poli při vyloučení Synka, bohužel jsme ale vytvořili hrubou chybu při rozehrávce ve vlastním pásmu, předloženou nabídku mezi kruhy využil Smékal přesnou ranou do horního růžku. V 15. minutě se do úniku dostal opět Bartoň, Jeschke si mezeru mezi nohami pohlídal. V následující minutě jsme měli druhou přesilovku v utkání, tentokrát jsme ji dokázali proměnit a srovnat na 1:1. Rychlou kombinaci od vlastní modré zužitkoval najetý Menyhárt který se trefil pod horní tyčku. I nadále pokračovala naše střelecká a herní převaha, všechny další pokusy ale končily u pozorného Jeschkeho.
Ve druhé třetině jsme v úvodu přestáli bez úhony první oslabení, do velké šance se dostal Menyhárt, ale opět ztroskotal na brankáři. Poté byli vyloučeni hráči na každé straně, domácí Junek ale za hrubost vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Dlouhou tříminutovou přesilovku se nám ale i přes několik závarů proměnit nepovedlo. Hra v této části již tak pohledná nebyla, také zásluhou dalších vyloučení ve kterých si ale oba týmy moc dobře nepočínaly. Poměr střel po dvou třetinách byl 12:27, na ukazateli skóre ale stále svítily dvě jedničky.
Ve třetím dějství se hra o poznání vyrovnala a i domácí tým se dostával do zakončení. Oba brankáři ale dnes působili velmi jistě a se všemi pokusy si poradili. V naší asi největší šanci se ve 48. minutě objevil Šeda, když najížděl sám na domácího hrdinu v brance, ten se ale vymíchat nenechal. Postupem času bylo zjevné, že může rozhodnout jakékoliv zaváhání, nebo nějaký šťastný odraz a oba týmy se snažili nevyrobit tuto fatální chybu. Základní hrací doba tak o vítězi nerozhodla a následovalo prodloužení.
V úvodu prodloužení jsme byli sice více na kotouči, ale do žádné velké šance se nedostali. Domácím se naskytla obrovská šance na rozhodnutí zápasu v 64. minutě, když bylo po našem faulu nařízeno trestné střílení. Krsek svůj pokus o blafák do konce nedotáhl. Následně se i domácí tým prohřešil proti pravidlům, za podobný zákrok byl domácí hráč poslán na trestnou lavici a poslední minutu prodloužení jsme měli výhodu přesilové hry. Ty nám ale moc nejdou a rozhodnout o druhém bodu musely až samostatné nájezdy. V úvodní sérii se trefil Jakub Tatar, ve třetí sérii na tuto branku odpověděl Matouš. Další střelci si vylámali zuby na brankářích a tak ani po pěti pokusech na obou stranách nebylo rozhodnuto. Až v osmé sérii se prosadil bekhendovým blafákem Lukáš Junek a jelikož Kostkův pokus skončil v lapačce Jeschkeho, tak se z druhého prémiového bodu mohli radovat trutnovští.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Neodehráli jsme špatný zápas, pokrytím středního pásma jsme eliminovali domácí snahu o útoky. Bohužel nás trápí přesilovky, kdy jsme dokonce inkasovali branku a sami využili pouze jedinou. Šancí jsme si vytvořili dost, ale oba brankáři dnes chytali skvěle. V loterii samostatných nájezdů jsme těžko hledali střelce a domácí tým byl ten šťastnější. Bod z utkání je dobrý, ale pomýšleli jsme na víc. Na druhou stranu naše výkony mají stoupající tendenci a pokud budou hráči dále pracovat a hrát zodpovědně, tak nějaké body budeme sbírat.


9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
8. 1. 2022 - 22:07
MŽ - brankostroj na domácím ledě
Konec prvního lednového týdne byl pro mladší žáky nabitý třemi po sobě jdoucími zápasy. V pátek jsme ve velmi vyrovnaném souboji uspěli v přátelském zápase na ledě v Chocni. Mírně obměněný tým pak v sobotu nastoupil doma proti Jaroměři. V brance na jeden zápas vystřídal tradičního Šimona (2010) Vojta (2009). Šimonovi to ale nedalo a přišel kluky alespoň podpořit na střídačku. Od prvních sekund zápasu jsme měli bruslařkou i herní převahu. První gól na sebe nenechal dlouho čekat a v krátké době přišel další a další. Postupně domácí trenéři protočili čtyři beky do útoku a ryzí útočníky do obrany. Především ve třetí třetině byl herní projev týmu již hokejový a o pohledné akce nebylo nouze. Výsledné skóre 23:4 je vůči soupeři až kruté, protože i na straně Jaroměře bylo vidět několik velmi šikovných hráčů. Kluci zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Od stavu 3:0 jsme chtěli především aby si kluci co nejvíce zkusili aplikovat tréninkové dovednosti do praxe a nebáli se "tvořit".
2. 1. 2022 - 20:05
MŽ - výhra v Truntově
Mladší žáci vyjeli ke svému prvnímu zápasu roku 2022 na zimák do Trutnova. Kluci od rozcvičení přistoupili k zápasu poměrně zodpovědně a od třetího střídání měli na ledě převahu a dominanci. Od čtvrtého vstřeleného gólu spustili svůj "brankostroj" a především díky skvělému výkonu brankáře se podařilo z Trutnova přivést 3 body. Do třetí třetiny jsme výrazně změnili sestavu tak, aby typičtí útočníci a střelci gólů přešli do obrany a naopak obránci si vyzkoušeli útok. Celý tým do jednoho zaslouží pochvalu za přístup a předvedený výkon.
7. 1. 2022 - A tým

Nepovedený vstup do nového roku

22. 12. 2021 - A tým

Na závěr roku vítězný zápas s Trutnovem, navíc s nulou vzadu

19. 12. 2021 - A tým

Ze souboje s Moravskou Třebovou bereme dva body

12. 12. 2021 - A tým

V Hlinsku ztráta bodu, rozhodlo se v prodloužení