Branky a nahrávky: 10. Smékal, 65. Junek L. - 9. Menyhárt (Jušta, Kostka)

Vyloučení: 5:3 navíc Junek Š. 5+OK - TS Krsek neproměnil

Diváci: 172

HC Trutnov

Jeschke - Junek Š., Junek L., Minařík, Synek, Vacek, Višňák, Zákravský - Šimoníček, Oppelt, Smékal, Tatar Jak., Krsek, Křížek, Gabriel, Tatar Jan, Janoušek

Kouba - Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Pánek, Podzimek - Menyhárt, Drašnar T., Jušta - Šeda, Matouš, Javůrek - Bartoň, Drašnar J., Beránek

V netradičním pátečním termínu jsme do dohrávky na trutnovském ledě vstoupili aktivně a již od úvodu zaměstnávali Jeschkeho v domácí brance. Do první velké šance utkání se ve 2. minutě při přečíslení dostal Bartoň, jeho střelu zastavila ale tyčka branky. V 7. minutě se do samostatného zakončení prodral Šeda, jeho pokus zlikvidoval domácí brankář. V 9. minutě jsme měli výhodu o jednoho muže v poli při vyloučení Synka, bohužel jsme ale vytvořili hrubou chybu při rozehrávce ve vlastním pásmu, předloženou nabídku mezi kruhy využil Smékal přesnou ranou do horního růžku. V 15. minutě se do úniku dostal opět Bartoň, Jeschke si mezeru mezi nohami pohlídal. V následující minutě jsme měli druhou přesilovku v utkání, tentokrát jsme ji dokázali proměnit a srovnat na 1:1. Rychlou kombinaci od vlastní modré zužitkoval najetý Menyhárt který se trefil pod horní tyčku. I nadále pokračovala naše střelecká a herní převaha, všechny další pokusy ale končily u pozorného Jeschkeho.
Ve druhé třetině jsme v úvodu přestáli bez úhony první oslabení, do velké šance se dostal Menyhárt, ale opět ztroskotal na brankáři. Poté byli vyloučeni hráči na každé straně, domácí Junek ale za hrubost vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Dlouhou tříminutovou přesilovku se nám ale i přes několik závarů proměnit nepovedlo. Hra v této části již tak pohledná nebyla, také zásluhou dalších vyloučení ve kterých si ale oba týmy moc dobře nepočínaly. Poměr střel po dvou třetinách byl 12:27, na ukazateli skóre ale stále svítily dvě jedničky.
Ve třetím dějství se hra o poznání vyrovnala a i domácí tým se dostával do zakončení. Oba brankáři ale dnes působili velmi jistě a se všemi pokusy si poradili. V naší asi největší šanci se ve 48. minutě objevil Šeda, když najížděl sám na domácího hrdinu v brance, ten se ale vymíchat nenechal. Postupem času bylo zjevné, že může rozhodnout jakékoliv zaváhání, nebo nějaký šťastný odraz a oba týmy se snažili nevyrobit tuto fatální chybu. Základní hrací doba tak o vítězi nerozhodla a následovalo prodloužení.
V úvodu prodloužení jsme byli sice více na kotouči, ale do žádné velké šance se nedostali. Domácím se naskytla obrovská šance na rozhodnutí zápasu v 64. minutě, když bylo po našem faulu nařízeno trestné střílení. Krsek svůj pokus o blafák do konce nedotáhl. Následně se i domácí tým prohřešil proti pravidlům, za podobný zákrok byl domácí hráč poslán na trestnou lavici a poslední minutu prodloužení jsme měli výhodu přesilové hry. Ty nám ale moc nejdou a rozhodnout o druhém bodu musely až samostatné nájezdy. V úvodní sérii se trefil Jakub Tatar, ve třetí sérii na tuto branku odpověděl Matouš. Další střelci si vylámali zuby na brankářích a tak ani po pěti pokusech na obou stranách nebylo rozhodnuto. Až v osmé sérii se prosadil bekhendovým blafákem Lukáš Junek a jelikož Kostkův pokus skončil v lapačce Jeschkeho, tak se z druhého prémiového bodu mohli radovat trutnovští.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Neodehráli jsme špatný zápas, pokrytím středního pásma jsme eliminovali domácí snahu o útoky. Bohužel nás trápí přesilovky, kdy jsme dokonce inkasovali branku a sami využili pouze jedinou. Šancí jsme si vytvořili dost, ale oba brankáři dnes chytali skvěle. V loterii samostatných nájezdů jsme těžko hledali střelce a domácí tým byl ten šťastnější. Bod z utkání je dobrý, ale pomýšleli jsme na víc. Na druhou stranu naše výkony mají stoupající tendenci a pokud budou hráči dále pracovat a hrát zodpovědně, tak nějaké body budeme sbírat.