Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 13. 11. 2022 od 17:00
5:1

1:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 20. Matouš (Škoda P.), 34. Havrda (Škoda P., Lelek), 45. Škoda. P. (Lelek, Řehák) 48. Zeman (Škoda M., Vondřejc), 49. Škoda P. (Havrda) - 31. Drašnar T. (Plíhal, Jušta)

Vyloučení: 3:6
Využití: 3:0

Rozhodčí: Veinfurter - Paštika, Rezek

Střely na branku: 33:35

Diváků: 80

HC Náchod

Kouba - Novák, Štěpán, Škoda P., Suk, Řehák, Lelek - Láska, Havrda, Vondřejc, Červíček, Škoda M., Matouš, Subbotin, Zeman, Kubasa, Bořuta, Verevochkin, Franců

Petrů - Kostka, Plíhal, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Sajdl, Šeda - Javůrek, Drašnar J., Vik

V úvodu utkání jsme si vytvořili pár náznaků šancí a také první výhodu přesilové hry. Tuto výhodu jsme ve vedoucí branku proměnit nedokázali a tak se i domácí tým začal více osmělovat. V polovině třetiny jsme přestáli první oslabení, ale hra již byla vyrovnaná a také plná nepřesností z obou stran. V samém závěru úvodní třetiny, přesně v čase 19:56, jsme nedokázali uklidit kotouč z prostoru před brankou a Matouš z brankoviště otevřel střelecký účet utkání.
Vyrovnaný boj pokračoval i po přestávce, ale naše hra byla stále pomalá, bez důrazu před brankami a plná nepřesností. Přesto jsme dokázali srovnat stav na 1:1, po závaru v útočné třetině využil T. Drašnar z mezikruží nabídku Plíhala od modré na teč. Ve 34. minutě si domácí vzali své vedení zpět, v jedné z dalších přesilových her se tečí střílené nahrávky na brankoviště prosadil Havrda.
Ve třetí třetině se náš výkon nezvedl, naopak při dalším zbytečném vyloučení jsme znovu inkasovali. Po nahození kotouče od modré se k dorážce na brankovišti dostal P. Škoda. Ve 48. minutě bylo o vítězi utkání de facto rozhodnuto, po prohraném souboji u mantinelu jsme nechali v prostoru mezi kruhy zcela volného Zemana a pro něj nebyl problém překonat brankáře Petrů. Následně jsme byli opět vyloučeni a i tuto početní výhodu domácí dokázali využít, clonu před brankářem využil střelou z kruhu nedůrazně pokrytý P. Škoda. Poté jsme měli dvě po sobě jdoucí přesilové hry, ale rozdíl v pojetí byl více než markantní. Dnes jsme si žádný bod nezasloužili a tak je před posledním kolem jasné, že se spolu s dnešním soupeřem, Trutnovem a Opočnem potkáme znovu v nadstavbové B skupině společné soutěže.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Dnes jsme předvedli naprosto podprůměrný výkon a to je pro nás velké zklamání. Takhle se o vrchní skupinu nadstavby nebojuje a dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Budeme tak hrát stejně jako v loňské sezóně B skupinu, ale s takovýmto výkonem bychom neporazili nikoho. Soupeři gratuluji k zaslouženému zisku bodů.