Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
06.02.2022 - A tým

Z Jaroměře vezeme úvodní bod v osmifinálové sérii

Krajská liga mužů
neděle 6. 2. 2022 od 17:00
2:4

1:1, 1:2, 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Krause (Vágner, Záliš), 23. Kocián - 7. Šeda , 21. Jušta (Wolf, Pánek), 22. Matouš (Šeda, Menyhárt), 42. Šeda (Matouš, Menyhárt)

Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Šmika, Machač - Karlík, Roischel

Střely na branku: 22:36

Diváci: 138

Sestavy

HC Jaroměř

Vich – Souček st., Kotrč, Vágner, Mišinec, Bujňák, Mach – Vejman, Kocián, Souček ml., Záliš, Holub, Krause, Mertlík, Tomášek, Rind

SK Třebechovice pod Orebem
Petrů - Hanousek, Pánek, Plíhal, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Matouš, Šeda - Podzimek, Drašnar J., Beránek


Úvod prvního osmifinálového zápasu byl ve znamení opatrné hry v podání obou týmů. Do první šance se dostal domácí tým ve 2. minutě při přečíslení 2 na 1, domácí útočník bránu přestřelil. Ve 4. minutě jsme se dopustili prvního faulu, ten domácí potrestali střelou od modré, když Krause využil clonu před brankou a trefil se přesně k tyčce. V 7. minutě jsme srovnali stav, napadající Šeda získal v útočném pásmu kotouč a svůj výpad zakončil mezi nohy brankáře. V dalším průběhu této třetiny pokračovala hra plná nepřesností a nervozity v podání obou týmů, moc brankových příležitostí se neurodilo.
V nástupu do druhé třetiny jsme byli o něco aktivnějším týmem a hned ve 21. minutě se ujali vedení. Kombinaci při přečíslení využil Jušta přesnou střelou z vrcholku kruhů do horního růžku domácí branky. Za necelou minutu jsme vedli o dvě branky, po vyhraném souboji v rohu hřiště dostal prostor k zakončení z kruhu pro vhazování Matouš. Následně jsme měli možnost zahrát si přesilovou hru, ta se ale nepovedla a naopak byli to domácí, kteří se mohli radovat. Chybu při rozehrávce za brankou jinak výtečného Petrů využil napadající Kocián. Potvrzení náskoku měl na své holi Wolf ve 26. minutě, když vystihl na útočné modré rozehrávku domácích, ale tváří v tvář s Vichem branku netrefil. Změnu stavu nepřinesla ani přesilovka domácích ve 28. a 39. minutě, ani ta naše z 32. minuty.
Třetí třetinu jsme zahájili dohráním zbytku oslabení a ve 42. minutě podařenou akcí, když si mezi obránce na polovině hřiště najel Matouš, Vich jeho pokus sice betonem vyrazil, ale jen na hůl dojíždějícího Šedy a pro něj nebyl problém dorazit do poloprázdné branky. Domácím jsme potom nabídli dvě po sobě jdoucí přesilovky, jednu z nich dlouhou 4 minuty. V oslabení jsme obětavou hrou domácí do žádných extra vyložených šancí nepustili, s několika závary si poradil Petrů. V 57. minutě jsme byli pod tlakem domácího mužstva donuceni několikrát za sebou vyhodit kotouč na zakázané uvolnění, ti navíc po odvolání brankáře zkusili dlouhou power-play, na stavu se ale již nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Zápas byl z obou stran plný nepřesností a dost nervózní. Jinak si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, jelikož jsme byli bojovnějším a obětavějším týmem. A jak se ukázalo ve finále tak i produktivnější, když jsme v úvodu druhé třetiny odskočili do dvoubrankového náskoku. Máme jeden bod, ale ve středu série pokračuje druhým zápasem, na který se musíme připravit a předvést minimálně stejně obětavý výkon.


20. 3. 2022 - 18:42
MŽ v závěru sezóny
Mladší žáci měli konec hokejové sezóny extrémně nabitý. Kluci ročníku 2010 odehráli sérii tří přátelských zápasů (2x Choceň a 1x Jaroměř), ve kterých se snažili vymanit se z role "těch druhých" v zápasu MŽ. Zápasy jsme sice nevyhráli, ale kluci předvedli velmi dobrý výkon. V sobotu pak tým složený z 2010 a 2011 zápas proti Rychnovu, který měl výrazně hráčů ročníku 2009. Tento zápas se hodně nepovedl a "padli" jsme 4:14. Hned v neděli jsme vyrazili do Rychnova znovu, tentokrát na turnaj tří (Rychnov, Bydžov, Třebechovice). Na zápas nás již posílili kluci ročníku 2009 a předvedená hra byla dramaticky lepší. První dvoj zápas s Rychnovem jsme vyhráli a po obědě jsme nastoupili k druhému dvojzápasu s Bydžovem. Zápas byl emocemi ještě více vybuzený a první půlku jsme vyhráli díky vyrovnávacímu gólu 75s před koncem a 32s do konce jsme rozhodli o výhře. Druhá půlka se vyvíjela obdobně, jen v závěru jsme v powerplay tentokrát padli. Po hokejové části následovala část v tělocvičně, kde kluci dominovali a díky skvělému výkonu odvážejí z Rychnova pohár pro vítěze turnaje. Gratulujeme moc všem, výkon je příslibem do příští sezóny, kdy se kluci přesouvají do kategorie Starší žáči. Za celou sezónu děkujeme za trenérský tým i všem rodičům za jejich přístup, podporu a trpělivost.
3. 2. 2022 - 07:35

MŽ - poslední dva týdny byly zápasově velmi nabité. Kluci odehráli zápas s Rychnovem, přátelák a ligový zápas s Opočnem, dvakrát přátelský zápas s Hradcem a ligový zápas v Novém Bydžově. I přes velkou marodku a karantény se nám podařilo všechny zápasy sehrát a převést více či méně kvalitní výkon. Zápasy s Hradcem jsou vždy velmi těžké, protože soupeř je hokejově kvalitnější. I přes poměrně dobrý výkon našich kluků se góly lovily především z naši branky. Pro kluky jsou tyto zápasy motivací a dají jim rozhodně více než výhra o 20 branek. S Opočnem, našim tradičním rivalem jsme sehráli dramatický a ve finále vítězný zápas doma. V krátké době na to jsme zajeli naopak do Opočna a zde soupeř nastoupil velmi koncentrovaný a hokejově více prahnoucí po vítězství. Nám se tento zápas po všech stránkách nepovedl, což ale k týmovému sportu prostě patří. Posledním zápasem týmu byla úterní předehrávka v Novém Bydžově, ze kterého můžete shlédnou i pěkný záznam (https://fb.watch/aXceJ3C3eJ/)
9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
16. 2. 2022 - A tým

Druhý zápas čtvrtfinále v naší režii, rozhodne se v Chocni

13. 2. 2022 - A tým

První čtvrtfinále rozhodla nepovedená druhá třetina

11. 2. 2022 - Klub

Čtvrtfinále play-off KLM

9. 2. 2022 - A tým

Vybojované vítězství znamená postup do čtvrtfinále play-off KLM