V charitativním utkání zůstaly body v Trutnově

neděle 2. 2. 2020 od 17:00
3:1

1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Vacek (Kozák), 40. Chytráček (Klust), 57. Šimoníček (Vacek) - 6. Matouš (Bartoň, Zahradník)

Vyloučení: 8:7 navíc Klust (TRU) OT+OK, Drašnar T. (TE) OT, Klemenc M. (TE) OK+TH, Souček (TE) OK
Využití: 1:0

Rozhodčí: Šmika - Řezníček, Vodička

Střely na branku: 39:29

Diváci: 332

HC Trutnov B

Krejčí - Junek Š., Synek, Kozák, Špetla, Klust - Šimoníček, Cerman, Chytráček, Tatar Jan, Křížek, Vacek, Smékal, Voděrek, Tatar Jak.

Lochman - Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Dittrich, Hanousek - Bartoň, Zahradník, Matouš - Wolf, Filip, Klemenc - Menyhárt, Drašnar T., Beránek - Jušta
Občas jsou na hokeji důležitější věci, než zisk nějakého bodu a dnes to určitě byla jedna z nich. Výtěžek z dnešního utkání byl věnován Nadačnímu fond Vendulka podporující nemocnou Vendulku Fenikovou, která trpí vzácnou poruchu imunitního systému.

Samotné utkání zahájilo naše vyloučení, domácí se dostali k několika střelám které Lochman bez potíží pokryl. V 6. minutě se dopustili faulu také domácí, v signalizované výhodě se z brankoviště prosadil Matouš a otevřel stav v utkání. Takřka hned po vhazování ze středového kruhu jsme nechali za zády obrany Vacka, který svůj blafák dokázal proměnit a vyrovnal na 1:1. V dalším průběhu třetiny měl více ze hry domácí tým, byl pohyblivější a důraznější. Když už jsme se dostali k nějakému náznaku šance, tak jsme povětšinou netrefili branku, nebo zasáhl Krejčí. V 19. minutě přišel první sporný moment v utkání, když byl Drašnar faulován do citlivých míst bez povšimnutí rozhodčích a za protesty dostal osobní trest.
Do druhé třetiny jsme si přenesli půlminutovou výhodu dvojnásobné přesilové hry, tu jsme ale neproměnili. Navíc po dalším sporném okamžiku, kdy zcela zjevně vyhodil brankář ramenem svoji branku mimo, jsme dostali dvouminutový trest za hráčskou lavici za protesty. Trutnovská rezerva druholigového týmu dál pokračovala ve hře na hranici únosnosti a měla více střeleckých příležitostí, my jsme se stále nemohli dostat ke své hře. Ve 40. minutě zůstal na ledě ležet po odpískání již druhý náš hráč, opět bez povšimnutí ze strany rozhodčích a to již bylo moc na Martina Klemence, který za protesty obdržel nejdříve OK a následně TH. V nastalé pětiminutové přesilovce domácí dali jednu branku, se závěrečnou sirénou třetiny se z brankoviště prosadil Chytráček.
Ve třetí třetině pokračovala dlouhá přesilovka domácích, dopustili se ale faulu a počet hráčů se po delší době srovnal. Ve 44. minutě dohrál Klust zdviženým loktem na hlavu Filipa, vyříkat si to s ním šel Souček a po krátké rohovnické vložce skončil zápas pro oba. Poté jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, ale srovnat stav se nám nepodařilo. V 57. minutě se po střele z levého kruhu dostal k dorážce Šimoníček a nadvakrát dokázal Lochmana překonat a stanovit tak konečné skóre utkání. Po utkání předali oba kapitáni šeky s vybranou částkou a již bez emocí oba týmy zapózovali na společnou fotku.

Vyrovnané utkání, z počátku nám chyběl lepší pohyb, postupem času jsme se zlepšovali. V závěrečné třetině jsme měli několik šancí, ale vyrovnat se nám nepodařilo, naopak jsme inkasovali třetí branku. Na této prohře nesu velký díl viny, kdy jsem nevydržel již několikátý nepotrestaný faul, vedený do oblasti hlavy, na naše hráče úplně mimo hru.