Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
16.02.2020 - A tým

První čtvrtfinálové utkání rozhodovaly samostatné nájezdy

Krajská liga mužů
neděle 16. 2. 2020 od 17:00
3:2sn

1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 9. Vejman (Mišinec, Šedivý), 23. Mertlík (Souček), 70. Hynek - 7. Wolf (Filip, Klemenc), 16. Zahradník (Klemenc, Bartoň)

Vyloučení: 2:3 navíc Bujňák (JAR) 5+OK
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Šmika - Karlík, Roischel

Střely na branku: 27:36

Diváci: 214

Sestavy

HC Jaroměř

Vacek – Kotrč, Merkl, Souček, Voňka, Mišinec, Bujňák, Krištof – Karel, Šedivý, Tomášek, Tauber J., Hynek, Mertlík, Vejman, Háze, Záliš, Kocián

SK Třebechovice pod Orebem
Petrů - Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Dittrich, Hanousek - Bartoň, Zahradník, Matouš - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Beránek

V úvodním čtrvrtfinálovém utkání se první šance dostal domácí tým, když ve 3. minutě se střela mimo odrazila od zadního mantinelu před branku, po nastalých zamtcích domácí útočník prázdnou branku netrefil. Z protiútoku se do zakončení před Vackem dostal osamocený T. Drašnar, domácí brankář ale odolal. V 7. minutě jsme se dostali do vedení, křížný pas od mantinelu před branku využil Wolf. V 9. minutě využil domácí tým první výhodu přesilové hry, souhru celého útoku zakončoval z úhlu Vejman. Také my jsme využili první početní výhodu, před brankářem Vackem zůstal zapomenutý Zahradník a po pasu od modré měl dostatek času si domácího brankáře vychutnat. V dalším průběhu hry se oba týmy snažily vyvarovat nějakých fatálních chyb a když už se nějaká okénka v obraně objevila, tak zasáhli úspěšně oba brankáři.
V úvodu druhé třetiny jsme zamkli domácí tým v útočné třetině, své šance jsme ale nevyužili, když si Vacek připsal několik úspěšných zákroků a z protútoku využil chybu při střídání a nastalé přečíslení Mertlík střelou z mezikruží do horního růžku. Ve 25. minutě zůstal za zády obrany opět Zahradník, tentokrát vzájemný souboj vyzněl lépe pro domácího brankáře. Ve 27. minutě Vacek opět svůj tým podržel, po přečíslení se do zakončení dostal Marša, jeho střelu vytěsnil brankář svým betonem. Ve 31. minutě si ve středním pásmu vyčíhal Klemence domácí Bujňák, po zásluze byl odeslán do kabin. Nastalou pětiminutovou přesilovku jsme ale nesehráli dobře a brankáře jsme skoro neohrozili a navíc jsme se provinili špatným střídáním a usnadnili tak domácím toto oslabení přestát bez úhony. Ve 37. minutě se blýskl Petrů, když zlikvidoval samostatný únik domácího útočníka od modré čáry a poradil si také s následnou dorážkou.
Ve třetí třetině jsme sledovali vyrovnanou hru, kdy oba týmy opět vycházely ze zajištěné obrany a moc jasných brankových příležitostí jsme neviděli. V jedné se objevil T. Drašnar ve 45. minutě, jeho střela z kruhu ale pouze olízla tyčku Vackovi branky. V poslední destiminutovce nás domácí několikrát dokázali dostat do defenzívy, Petrů si ale s jejich pokusy poradil bez větších problémů.
V prodloužení jsme měli více ze hry a vypracovali si více střeleckých příležitostí. Dokonce jsme měli výhodu přesilové hry 4 na 3, využít jsme ale své náznaky šancí nedokázali. V poslední minutě prodloužení mohl rozhodnout Hornyš, když jel od modré sám na domácího brankáře, v rozhodující chvíli se ale na špatném ledu kotouč postavil na hranu a jeho střela branku minula.
Jelikož ani 70 minut hry vítěze neurčilo, tak po krátké úpravě ledu následovaly samostatné nájezdy. V první sérii se neprosadili Wolf a ani Kocián. Ve druhé sérii zakončoval Zahradník pouze do domácího brankáře, na druhé straně se střelou na vyrážečku trefil přesně Hynek. Jako třetí jel na hostující straně Klemenc, Vacek si poradil betonem, na domácí straně neuspěl střelou od mantinelu ani Šedivý. Jako další se rozjel T. Drašnar, jeho střelu na vyrážečku vytěsnil držadlem holi domácí hrdina Vacek. Mišincův pokus o bekhendový blafák pokryl Petrů a tak případné prodloužení nájezdů bylo na Maršovi, jeho střelu mezi nohy Vacek zlikvidoval svoji holí. Radovat se tak ze zisku úvodního bodu v sérii na dvě vítězná utkání mohl radovat domácí tým.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc, trenér mužstva:
V opticky vyrovnaném utkání jsme si vypracovali více vyloženějších šancí, ale bohužel žalostná kvalita ledu zapříčinila, že v rozhodujících chvílích kotouč na hokejce odskočil a to znemožnilo kvalitní zakončení akce. Tak to bylo v průběhu utkání i v rozhodujích nájezdech. Tato situace lépe svědčila méně technickému, ale šťastnějšímu soupeři.

7. 3. 2020 - 12:19
Ročník 2012 - povedený víkend na turnaji v Hronově
Kluci v úvodu svého prvního zápasu dokonale zaskočili favorita (a pozdějšího vítěze) z hradeckého Mountfieldu, když po první třetině šli do trháku 5:1; později se hradečtí probudili a naše šmudlíky, kteří však až do konce srdnatě bojovali, přetlačili 12:8. Potom se pak snažili i v dalších dvou zápasech, s domácím Hronovem a Novým Městem n. Metují, v nichž předvedli řadu pohledných akcí, stejně tak jako náš brankář povedených zákroků, byť výsledkově v obou zápasech mírně podlehli. Své si vynahradili při nájezdech, v nichž ve dvou za tří sérií uspěli. Pěkné druhé místo pak obsadili v závěrečném běhu. Díky všem (dětem i rodičům).
7. 3. 2020 - 12:16
Ročník 2010 - na turnaji v Hronově kluci zářili
Kluci nastoupili v prvním zápase na turnaji v Hronově proti výběru 2 kluků z Náchoda, 2 kluků z Trutnova a 2 kluků z Opočna. I přes urputnou snahu jsme tahali v zápase za kratší konec. Podařilo se nám alespoň vyhrát v dovedností soutěži, v nájezdech. V druhém zápasu jsme hráli proti domácím a podařilo se nám celou dobu zápas kontrolovat. K rozhodujícímu zápasu jsme nastoupili proti Novému Městu. Vedli jsme 3:0, pak přestali hrát a hned to bylo 3:5. V poslední třetině jsme do toho šlapali a konečné skóre 8:5. Kluci si celkově odvážejí vítězství v turnaji, protože opanovali všechny dovednostní disciplíny. Velka gratulace! Dnes jste předvedli vážně týmový výkon.
1. 3. 2020 - 14:44
Úspěšný týden přípravky
Dlouho jsme nepřinesli nové zpravodajství od dětské kategorie. Tak slyšte report z úspěšného víkendu a minulého týdne. Hlavní událostí víkendu byl bezpochyby nedělní zápas našeho A týmu. Gratulujeme klukům k vítězství a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů. Čtvrtfinálová série je 1:1 a vše otevřené. U dětského hokeje kluci nezaháleli. Už v pondělí hrál ročník 2009 dohrávku v Novém Městě n. M.. Kluci poprvé hrali 3x20min čistého času a byl to zápas dost fyzicky náročný. Kluci vše zvládli a po velmi dobrém výkonu si odvezli výhru. V úterý kluci ročníku 2009 měli dohrávku zápasu s Mountfield HK. Hrálo se klasicky 3x15min. Zápas se nám tolik nepovedl a ubojované vítězství o jednu branku neodpovidalo naší předvedené hře. Hrálo se i o víkendu. V sobotu ročník 2011 vyrazil do Hronova a po nadstandardním výkonu veze letos první double výhru ze zápasu s Opočnem a domacim Hronovem. Především s Hronovem byl vidět moc hezký hokej z obou stran. V příspěvku krátké video ze zápasu. V neděli přivítali doma MŽ soupeře z Chrudimi. Zápas se nevyvíjel výsledkové dobře, brzo jsme prohravali 0:1 a ve druhé třetině už 0:2. Klukům se podařilo vzápětí skórovat a výsledek zvrátit na remízu 2:2. Gratulujeme! Příspěvek na FB - včetně videa ze zápasu
26. 2. 2020 - A tým

Úvodní zápas semifinále rozhodl favorit v prostřední části

19. 2. 2020 - A tým

Zasloužené vítězství a postup do semifinále

18. 2. 2020 - Klub

Rozhodnutí STK - kontumace 1. čtvrtfinále

16. 2. 2020 - A tým

První čtvrtfinálové utkání rozhodovaly samostatné nájezdy