Na závěr roku vítězný zápas s Trutnovem, navíc s nulou vzadu

Krajská liga mužů
středa 22. 12. 2021 od 18:00
4:0

1:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Drašnar T. (Wolf), 21. Jušta (Wolf, Kostka), 29. Jušta (Wolf, Kostka), 55. Drašnar J.

Vyloučení: 5:4
Využití: 2:0

Rozhodčí: Veinfurter - Bednář, Runštuk

Střely na branku: 43:22

Diváci: 98

Petrů - Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Podzimek - Wolf, Drašnar T., Jušta - Šeda, Matouš, Beránek - Vik, Drašnar J., Menyhárt - Javůrek

HC Trutnov
Pluháček - Zákravský, Mlčák, Junek L., Tatar Jak., Novák, Smékal, Janoušek, Šimoníček, Chytráček, Oppelt, Rada, Křížek, Gabriel

Hned v první minutě jsme měli obrovské štěstí, že hostující útočník netrefil z brankoviště prázdnou branku. V první pětiminutovce jsme se do zakončení moc nedostávali a hosté byli nebezpečnější. I přesto jsme se ujali vedení, když v 8. minutě zachytil Wolf rozehrávku hostí na útočné modré a po jeho přihrávce prostřelil z vrcholku kruhu T. Drašnar hostujícího brankáře. Od této branky jsme převzali aktivitu na svoje hole a byli na ledě lepším týmem. Řadu našich šancí pochytal Pluháček v hostující brance, s několika závary hostí si poradila obrana v čele s pozorným brankářem Petrů. V závěru třetiny jsme měli výhodu přesilové hry, zcela netradičně se nám povedlo vyhrát několik vhazování po sobě a dostali se ke střelám od modré, ale všechny pokusy hostující brankář zneškodnil.
Do druhé části jsme si přenesli zbytek přesilové hry a tu využili k potvrzení náskoku. Po rychlém přechodu středního pásma a zatažení kotouče do třetiny našel Wolf křížným pasem před brankou najetého Juštu a ten z první z brankoviště zavěsil. Ve 23. minutě jsme hráli další přesilovou hru, ta se ale i přes několik náznaků šancí proměnit nepovedla. To další vyloučení hostujícího hráče přineslo další branku. Akci jako přes kopírák předvedla opět první pětka, z brankoviště dorážel znovu Jušta. Hostům nelze upřít snaha o změnu stavu, obrana ale pracovala dnes spolehlivě a když už byl jinak velmi pozorný Petrů překonán, tak nás zachránila tyčka branky.
V závěrečné třetině jsme v úvodu přestáli bez úhony a větších problémů další oslabení. V dalším průběhu třetiny jsme aktivním pohybem a napadáním rozehrávky nedovolili hostům dostat se do tlaku a výrazných střeleckých příležitostí, se střelami z dálky si poradil Petrů bez větších problémů. Definitivní pojistku na výhru přinesla akce v 55. minutě, kdy J. Drašnar prokličkoval ze středního pásma až před brankáře a toho překvapil dloubáčkem nad rameno, kdy kotouč zapadl za brankovou čáru. Na našem zaslouženém vítězství již nic nezměnila ani přesilová hra hostí v závěrečné minutě, poslední nebezpečnou střelu vyrazil svým betonem Petrů a připsal si tak k výhře i čisté konto na svůj účet.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Dnešní výkon byl asi nejpovedenější za celou sezónu a zcela zaslouženě jsme získali tři body do tabulky. Do obrany jsme hráli velmi zodpovědně, co prošlo na branku tak pochytal pozorný Petrů v brance. Chybičky se samozřejmě našly, ale jsme rádi, že jsme rok zakončili další výhrou v řadě. Za celý realizační tým přeji všem krásné Vánoce a přeji vše nej do nového roku.

20. 3. 2022 - 18:42
MŽ v závěru sezóny
Mladší žáci měli konec hokejové sezóny extrémně nabitý. Kluci ročníku 2010 odehráli sérii tří přátelských zápasů (2x Choceň a 1x Jaroměř), ve kterých se snažili vymanit se z role "těch druhých" v zápasu MŽ. Zápasy jsme sice nevyhráli, ale kluci předvedli velmi dobrý výkon. V sobotu pak tým složený z 2010 a 2011 zápas proti Rychnovu, který měl výrazně hráčů ročníku 2009. Tento zápas se hodně nepovedl a "padli" jsme 4:14. Hned v neděli jsme vyrazili do Rychnova znovu, tentokrát na turnaj tří (Rychnov, Bydžov, Třebechovice). Na zápas nás již posílili kluci ročníku 2009 a předvedená hra byla dramaticky lepší. První dvoj zápas s Rychnovem jsme vyhráli a po obědě jsme nastoupili k druhému dvojzápasu s Bydžovem. Zápas byl emocemi ještě více vybuzený a první půlku jsme vyhráli díky vyrovnávacímu gólu 75s před koncem a 32s do konce jsme rozhodli o výhře. Druhá půlka se vyvíjela obdobně, jen v závěru jsme v powerplay tentokrát padli. Po hokejové části následovala část v tělocvičně, kde kluci dominovali a díky skvělému výkonu odvážejí z Rychnova pohár pro vítěze turnaje. Gratulujeme moc všem, výkon je příslibem do příští sezóny, kdy se kluci přesouvají do kategorie Starší žáči. Za celou sezónu děkujeme za trenérský tým i všem rodičům za jejich přístup, podporu a trpělivost.
3. 2. 2022 - 07:35

MŽ - poslední dva týdny byly zápasově velmi nabité. Kluci odehráli zápas s Rychnovem, přátelák a ligový zápas s Opočnem, dvakrát přátelský zápas s Hradcem a ligový zápas v Novém Bydžově. I přes velkou marodku a karantény se nám podařilo všechny zápasy sehrát a převést více či méně kvalitní výkon. Zápasy s Hradcem jsou vždy velmi těžké, protože soupeř je hokejově kvalitnější. I přes poměrně dobrý výkon našich kluků se góly lovily především z naši branky. Pro kluky jsou tyto zápasy motivací a dají jim rozhodně více než výhra o 20 branek. S Opočnem, našim tradičním rivalem jsme sehráli dramatický a ve finále vítězný zápas doma. V krátké době na to jsme zajeli naopak do Opočna a zde soupeř nastoupil velmi koncentrovaný a hokejově více prahnoucí po vítězství. Nám se tento zápas po všech stránkách nepovedl, což ale k týmovému sportu prostě patří. Posledním zápasem týmu byla úterní předehrávka v Novém Bydžově, ze kterého můžete shlédnou i pěkný záznam (https://fb.watch/aXceJ3C3eJ/)
9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.