Finálový matchbol vybojoval zaslouženě Nový Bydžov

Krajská liga mužů
středa 4. 3. 2020 od 18:00
6:1

1:1, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 20. Černý (Pilný, Divíšek), 21. Černý (Divíšek, Nedbal), 35. Eis (Chára, Kubišta), 39. Eis (Kubišta, Nedbal), 51. Divíšek, 52. Hlaváček (Daňo) - 14. Drašnar T. (Šeda, Kostka)

Vyloučení: 3:6 navíc Jebavý (NBY) 5+OK
Využití: 1:1

Rozhodčí: Svoboda - Řezníček, Karlík

Střely na branku: 47:32

Diváci: 260

Stadion Nový Bydžov

Veselý - Zmítko, Novák, Štěpán, Daňo, Nedbal, Kulhánek, Mádle - Eis, Černý, Hlaváček, Hladík, Jebavý, Chára, Šuvara, Kubišta, Divíšek, Pilný

Petrů - Kostka, Hornyš, Souček, Hanousek, Menyhárt, Bohatý - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Wolf, Filip, Beránek - Kudr, Matouš, Jušta - Zahradník

Do třetího utkání semifinálové série jsme vstoupili aktivně a v úvodní desetiminutovce často zaměstnávali Veselého v domácí brance. V úvodu druhé desetiminutovky se vyfauloval Jebavý a nabídl nám výhodu pětiminutové přesilové hry. Tu ještě "vylepšil" domácí hráč, když vyhodil kotouč nad plexisklo. Nastalou dvojnásobnou výhodu jsme zužitkovali ve 14. minutě, kombinaci v útočném pásmu zakončoval na brankovišti T. Drašnar. V dalším průběhu třetiny se již domácí tým oklepal a také on si začal vytvářet šance. Ve 20. minutě jsme udělali chybu v útočném pásmu, rychlý výpad a přečíslení využil ke srovnání stavu Černý.
Ve druhé třetině existovalo na ledě pouze jedno mužstvo, to domácí. Nový Bydžov výrazně přidal na pohybu a důrazu, jeho hráči byli všude o krok dříve a vůbec nás nepouštěli do své třetiny. Do vedení se dostal hned ve 21. minutě, volný Černý na krhu pro vhazování trefil přesně horní růžek. Od 30. minuty jsme až do 35. minuty hráli neustále v oslabení, dokonce ve dvojnásobném. Toto oslabení jsme s vypětím všech sil a několika extra zákrokům Petrů v brance přestáli bez obdržené branky, bohužel jen pár vteřin po návratu posledního vyloučeného na led se prosadil dorážkou z brankoviště Eis. Ve 39. minutě další naše vyloučení potrestal střelou z mezikruží opět Eis.
Ve třetí třetině už tempo hry nemělo tak vysokou úroveň jako v předešlých třetinách, hra plynula bez nějakých velkých emaocí, domácí tým kontroloval svůj náskok a my jsme na zvrat síly nenašli. V 51. minutě zachytil vyhození Petrů na modré čáře Divíšek a následně jej překonal střelou z kruhu. V 52. minutě naše zaváhání v obranném pásmu potrestal Hlaváček, když svoji střelu otřel o clonícího obránce. Za stavu 2:1 se tak série stěhuje opět na domácí led, kde se pokusíme znovu uspět a odvrátit konec.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc, trenér mužstva:
Utkání jsme začali dobře, soupeře jsme do velkého tlaku nepouštěli, naopak se nám podařilo jít v přesilovce do vedení. Pak opět přišel konec první a začátek druhé třetiny, kdy jsme neudrželi pozornost a vyrobili chyby, díky nim soupeř utkání překlopil na svoji stranu. Následovaly dlouhé minuty v oslabení, které nás stálo hodně sil a možnost ještě něco se zápasem udělat.

7. 3. 2020 - 12:19
Ročník 2012 - povedený víkend na turnaji v Hronově
Kluci v úvodu svého prvního zápasu dokonale zaskočili favorita (a pozdějšího vítěze) z hradeckého Mountfieldu, když po první třetině šli do trháku 5:1; později se hradečtí probudili a naše šmudlíky, kteří však až do konce srdnatě bojovali, přetlačili 12:8. Potom se pak snažili i v dalších dvou zápasech, s domácím Hronovem a Novým Městem n. Metují, v nichž předvedli řadu pohledných akcí, stejně tak jako náš brankář povedených zákroků, byť výsledkově v obou zápasech mírně podlehli. Své si vynahradili při nájezdech, v nichž ve dvou za tří sérií uspěli. Pěkné druhé místo pak obsadili v závěrečném běhu. Díky všem (dětem i rodičům).
7. 3. 2020 - 12:16
Ročník 2010 - na turnaji v Hronově kluci zářili
Kluci nastoupili v prvním zápase na turnaji v Hronově proti výběru 2 kluků z Náchoda, 2 kluků z Trutnova a 2 kluků z Opočna. I přes urputnou snahu jsme tahali v zápase za kratší konec. Podařilo se nám alespoň vyhrát v dovedností soutěži, v nájezdech. V druhém zápasu jsme hráli proti domácím a podařilo se nám celou dobu zápas kontrolovat. K rozhodujícímu zápasu jsme nastoupili proti Novému Městu. Vedli jsme 3:0, pak přestali hrát a hned to bylo 3:5. V poslední třetině jsme do toho šlapali a konečné skóre 8:5. Kluci si celkově odvážejí vítězství v turnaji, protože opanovali všechny dovednostní disciplíny. Velka gratulace! Dnes jste předvedli vážně týmový výkon.
1. 3. 2020 - 14:44
Úspěšný týden přípravky
Dlouho jsme nepřinesli nové zpravodajství od dětské kategorie. Tak slyšte report z úspěšného víkendu a minulého týdne. Hlavní událostí víkendu byl bezpochyby nedělní zápas našeho A týmu. Gratulujeme klukům k vítězství a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů. Čtvrtfinálová série je 1:1 a vše otevřené. U dětského hokeje kluci nezaháleli. Už v pondělí hrál ročník 2009 dohrávku v Novém Městě n. M.. Kluci poprvé hrali 3x20min čistého času a byl to zápas dost fyzicky náročný. Kluci vše zvládli a po velmi dobrém výkonu si odvezli výhru. V úterý kluci ročníku 2009 měli dohrávku zápasu s Mountfield HK. Hrálo se klasicky 3x15min. Zápas se nám tolik nepovedl a ubojované vítězství o jednu branku neodpovidalo naší předvedené hře. Hrálo se i o víkendu. V sobotu ročník 2011 vyrazil do Hronova a po nadstandardním výkonu veze letos první double výhru ze zápasu s Opočnem a domacim Hronovem. Především s Hronovem byl vidět moc hezký hokej z obou stran. V příspěvku krátké video ze zápasu. V neděli přivítali doma MŽ soupeře z Chrudimi. Zápas se nevyvíjel výsledkové dobře, brzo jsme prohravali 0:1 a ve druhé třetině už 0:2. Klukům se podařilo vzápětí skórovat a výsledek zvrátit na remízu 2:2. Gratulujeme! Příspěvek na FB - včetně videa ze zápasu