Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
16.02.2022 - A tým

Druhý zápas čtvrtfinále v naší režii, rozhodne se v Chocni

Krajská liga mužů
středa 16. 2. 2022 od 18:30
8:4

3:1, 4:1, 1:2

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 3. Wolf (Jušta, Drašnar T.), 4. Matouš (Šeda, Menyhárt), 6. Menyhárt (Matouš), 32. Beránek (Podzimek), 33. Jušta (Wolf), 35. Kostka (Mlateček, Šeda), 40. Jušta (Pánek), 51. Hanousek (Pánek, Drašnar T.) - 9. Hemský (Novák), 22. Pilař L. (Hemský), 56. Hemský (Krejza, Šeda), 60. Hemský (Půlpán T.)

Vyloučení: 5:7
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Figer, Machač - Karlík, Boček

Střely na branku: 30:38

Diváci: 210

Sestavy

SK Třebechovice pod Orebem

Petrů - Hanousek, Pánek, Mlateček, Kostka, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Matouš, Šeda - Podzimek, Drašnar J., Beránek - Javůrek

HC Spartak Choceň
Mahdal (33. Valenta) – Škvor, Knytl, Rudy, Novák, Šeda, Pazdera - Krejza, Vlček, Hemský, Půlpán T., Prachař, Pilař M., Pulpán M., Pilař L., Lichtag, Procházka, Adámek

Do utkání jsme vstoupili aktivně a dobrým pohybem při napadání hostující rozehrávky se taky dostali do šancí, které jsme i dokázali proměnit. Ve 3. minutě jsme vybojovali v rohu hřiště kotouč, následně byli před hostující brankou osamoceni dva domácí hráči a pro Wolfa nebyl problém otevřít střelecký účet zápasu. V následující minutě jsme se prosadili po nahození od modré na branku, důraznou dorážkou se prosadil Matouš. Také další střídání druhé lajny znamenala branku v hostující síti, tentokrát zůstal zcela volný před brankou Menyhárt. V 8. minutě byli krátce po sobě vyloučeni hráči na obou stranách, při hře 4 na 4 hosté zkorigovali stav na 3:1, Hemský dostal prostor vyjet zpoza branky do střelecké pozice na kruh pro vhazování, jeho střelu Petrů zlikvidovat nestihl. Ve 14. minutě jsme promarnili výhodu o jednoho muže v poli, několik střeleckých příležitostí zlikvidoval Mahdal.
Nástup do druhého dějství vyšel lépe hostujícímu celku, nestihli jsme vystřídat a chybějící síly v souboji u mantinelu se projevily prohraným soubojem, po kterém se z brankoviště dorážkou trefil Pilař. Ve 27. minutě jsme hostům nabídli takřka minutovou výhodu přesilové hry 5 na 3, tu jsme dokázali obětavou hrou ubránit. Ve 32. minutě jsme se dostali do přečíslení 2 na 1, Podzimkovu střelu zpoza modré Mahdal neudržel a dorážkou se prosadil Beránek. Za další minutu vystihl Wolf hostující rozehrávku na útočné modré, Jušta střelou z mezikruží k tyčce vyhnal Mahdala na střídačku. Do hostující branky šel Valenta, čisté konto udržel pouze do 35. minuty, kdy jsme potrestali dvojnásobné vyloučení hostujícího týmu, od modré se k tyčce trefil navrátilec do sestavy po zranění, kapitán Kostka. V samotném závěru druhé třetiny jsme udrželi útočné pásmo, Pánek kříženým pasem vyzval volného Juštu na kruhu pro vhazování a do jeho střely vložil hostující obránce hůl tak nešťastně, že skončil mezi nohy brankáře.
Ve třetí třetině se lehce přiostřilo, ale nic co by bylo mimo rámec play-off zápasu. Hosté se častou střelbou snažili o korigování stavu, Petrů ale působil jistě a připsal si několik úspěšných zákroků. V 51. minutě jsme dokázali proměnit přesilovou hru, Valenta neudržel v lapačce střelu od modré v podání Hanouska a kotouč se doklouzal až za brankovou čáru. Také hosté využili jednu přesilovkou hru, nechytatelnou bombou z kruhu se trefil pod horní tyčku Hemský. V samotném závěru jsme zbytečně ztratili kotouč ve vlastní třetině, z brankoviště se trefil střelec Hemský a stanovil tak konečné skóre na 8:4. O postupujícím do semifinále KLM se tak rozhodne v pátek na ledě v Chocni.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Zápas jsme začali stejně jako v Chocni aktivní hrou, jen jsme byli dnes produktivnější a od toho se zápas odvíjel. V krajském play-off se může stát všechno, jeden zápas dostaneme naloženo a v dalším podobným způsobem zápas zase vyhrajeme my. Série je tak otevřená, vyhrát můžou oba týmy a pojedeme do Chocně se poprat o postup. Dnes musím kluky pochválit, od brankáře po posledního hráče předvedli zodpovědný výkon, který musíme v rozhodujícím utkání zopakovat.


20. 3. 2022 - 18:42
MŽ v závěru sezóny
Mladší žáci měli konec hokejové sezóny extrémně nabitý. Kluci ročníku 2010 odehráli sérii tří přátelských zápasů (2x Choceň a 1x Jaroměř), ve kterých se snažili vymanit se z role "těch druhých" v zápasu MŽ. Zápasy jsme sice nevyhráli, ale kluci předvedli velmi dobrý výkon. V sobotu pak tým složený z 2010 a 2011 zápas proti Rychnovu, který měl výrazně hráčů ročníku 2009. Tento zápas se hodně nepovedl a "padli" jsme 4:14. Hned v neděli jsme vyrazili do Rychnova znovu, tentokrát na turnaj tří (Rychnov, Bydžov, Třebechovice). Na zápas nás již posílili kluci ročníku 2009 a předvedená hra byla dramaticky lepší. První dvoj zápas s Rychnovem jsme vyhráli a po obědě jsme nastoupili k druhému dvojzápasu s Bydžovem. Zápas byl emocemi ještě více vybuzený a první půlku jsme vyhráli díky vyrovnávacímu gólu 75s před koncem a 32s do konce jsme rozhodli o výhře. Druhá půlka se vyvíjela obdobně, jen v závěru jsme v powerplay tentokrát padli. Po hokejové části následovala část v tělocvičně, kde kluci dominovali a díky skvělému výkonu odvážejí z Rychnova pohár pro vítěze turnaje. Gratulujeme moc všem, výkon je příslibem do příští sezóny, kdy se kluci přesouvají do kategorie Starší žáči. Za celou sezónu děkujeme za trenérský tým i všem rodičům za jejich přístup, podporu a trpělivost.
3. 2. 2022 - 07:35

MŽ - poslední dva týdny byly zápasově velmi nabité. Kluci odehráli zápas s Rychnovem, přátelák a ligový zápas s Opočnem, dvakrát přátelský zápas s Hradcem a ligový zápas v Novém Bydžově. I přes velkou marodku a karantény se nám podařilo všechny zápasy sehrát a převést více či méně kvalitní výkon. Zápasy s Hradcem jsou vždy velmi těžké, protože soupeř je hokejově kvalitnější. I přes poměrně dobrý výkon našich kluků se góly lovily především z naši branky. Pro kluky jsou tyto zápasy motivací a dají jim rozhodně více než výhra o 20 branek. S Opočnem, našim tradičním rivalem jsme sehráli dramatický a ve finále vítězný zápas doma. V krátké době na to jsme zajeli naopak do Opočna a zde soupeř nastoupil velmi koncentrovaný a hokejově více prahnoucí po vítězství. Nám se tento zápas po všech stránkách nepovedl, což ale k týmovému sportu prostě patří. Posledním zápasem týmu byla úterní předehrávka v Novém Bydžově, ze kterého můžete shlédnou i pěkný záznam (https://fb.watch/aXceJ3C3eJ/)
9. 1. 2022 - 19:09
MŽ - zápas se Dvorem
V neděli nastoupili kluci k zápasu se Dvorem Králové. S tímto soupeřem jsme se potkávali ještě v minihokeji a těšili jsme se na vzájemný zápas na velké kluziště. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel silně ovlivněn výkonem rozhodčího. Celkové skóre vyšlo příznivěji do domácí.
16. 2. 2022 - A tým

Druhý zápas čtvrtfinále v naší režii, rozhodne se v Chocni

13. 2. 2022 - A tým

První čtvrtfinále rozhodla nepovedená druhá třetina

11. 2. 2022 - Klub

Čtvrtfinále play-off KLM

9. 2. 2022 - A tým

Vybojované vítězství znamená postup do čtvrtfinále play-off KLM