Brankové dostihy s druhým celkem tabulky a tříbodové vítězství

středa 29. 1. 2020 od 18:00
7:6

3:3, 2:0, 2:3

Branky a nahrávky: 1. Filip (Bartoň, Hornyš), 3. Wolf (Šeda, Drašnar T.), 11. Wolf (Beránek, Marša), 31. Bartoň (Zahradník), 37. Wolf (Filip), 44. Marša (Souček, Filip), 50. Šeda (Drašnar T., Jušta) - 4. Mach (Hašek), 10. Petr (Řehák), 19. Matouš, 49. Hašek (Frydrych), 50. Mach (Hylena, Petr), 60. Petr (Mach, Hašek)

Vyloučení: 1:3
Využití: 1:1

Rozhodčí: Svoboda - Hurei, Horyna

Střely na branku: 41:38

Diváci: 90

Janský - Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Dittrich, Hanousek - Bartoň, Zahradník, Matouš - Wolf, Filip, Beránek - Menyhárt, Drašnar T., Šeda - Jušta

HC Wikov Hronov
Ševců - Škoda, Řehák, Kellner, Štelzig, Frydrych, Novák - Matouš, Petr, Perutek, Maršík, Hašek, Hylena, Mach

V úvodu utkání jsme se po dvou zakázaných uvolnění dostali poprvé před hostující branku a hned se ujali vedení, po rychlém výpadu Bartoně uklízel do prázdné branky Filip. Také další akce v útočném pásmu skončila brankou, z brankoviště se prosadil Wolf jednoduchou dorážkou. Hosté se ale nevzdali a také oni proměnili první náznak šance, novice Janského v domácí brance překonal ve 4. minutě z pravého kruhu Mach. Poté jsme se dostali k několika šancím a závarům před hostující brankou, branku jsme ale nedali a naopak hronovští srovnali stav na 2:2, po rychlém výpadu střílel z vrcholu kruhů Petr. Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho, nejhezčí střelu zápasu předvedl Wolf, když po rychlé akci ze středního pásma střílel nechytatelně z levého kruhu pod horní tyčku. V 19. minutě hosté opět srovnali krok, naši chybu na vlastní modré čáře potrestal Matouš. V následné velké šanci se objevil Jušta, po přečíslení 2 na 1 zakončoval pouze do brankáře Ševců.
Také druhá třetina přinesla spoustu šancí na obou stranách a rychlý hokej, který se musel přítomným divákům líbit. Do opětovného vedení jsme se dostali ve 31. minutě, hosté nedokázali dostat kotouč z pásma a Zahradníkovu nabídku před branku využil tečí mimo dosah brankáře Bartoň. Ve 37. minutě překvapil hostujícího brankáře Wolf svojí střelou od mantinelu, kotouč mu propadl mezi betony za brankovou čáru.
Ve třetí třetině jsme se dostali do tříbrankového trháku, vyloučení hostujícího hráče potrestal Marša povedenou střelou od modré do horního růžku. Ve 49. minutě také hosté využili přesilovou hru, na brankovišti uklízel do branky Hašek. Za další minutu se hosté dostali do hry po další brance, Mach mezi kruhy sklepl holí střelu od modré a následně se trefil přesně k tyčce branky. Následoval domácí time-out a uklidňující branka, po vybojovaném kotouči v útočném pásmu našel T. Drašnar u vzdálené tyčky Šedu a pro něj nebyl problém zakončit. V závěru utkání se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, nejdříve Matouš z poloviny hřiště netrefil prázdnou branku a 9 vteřin před koncem upravil konečný stav Petr, když od modré prostřelil hradbu těl před domácí brankou.

Utkání, jak na houpačce. Obě mužstva střídavě tahala za delší konec a soupeře přehrávala. Útočná hra předčila hru obranou a to u obou soupeřů. Naše výhoda byla, že jsme v utkání ani jednou neprohrávali. Super, že se nám podařilo v krátké době porazit na domacím hřišti dvě velice kvalitní mužstva soutěže.