Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
06.02.2022 - A tým

Z Jaroměře vezeme úvodní bod v osmifinálové sérii

Krajská liga mužů
neděle 6. 2. 2022 od 17:00
2:4

1:1, 1:2, 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Krause (Vágner, Záliš), 23. Kocián - 7. Šeda , 21. Jušta (Wolf, Pánek), 22. Matouš (Šeda, Menyhárt), 42. Šeda (Matouš, Menyhárt)

Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Šmika, Machač - Karlík, Roischel

Střely na branku: 22:36

Diváci: 138

Sestavy

HC Jaroměř

Vich – Souček st., Kotrč, Vágner, Mišinec, Bujňák, Mach – Vejman, Kocián, Souček ml., Záliš, Holub, Krause, Mertlík, Tomášek, Rind

SK Třebechovice pod Orebem
Petrů - Hanousek, Pánek, Plíhal, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Menyhárt, Matouš, Šeda - Podzimek, Drašnar J., Beránek


Úvod prvního osmifinálového zápasu byl ve znamení opatrné hry v podání obou týmů. Do první šance se dostal domácí tým ve 2. minutě při přečíslení 2 na 1, domácí útočník bránu přestřelil. Ve 4. minutě jsme se dopustili prvního faulu, ten domácí potrestali střelou od modré, když Krause využil clonu před brankou a trefil se přesně k tyčce. V 7. minutě jsme srovnali stav, napadající Šeda získal v útočném pásmu kotouč a svůj výpad zakončil mezi nohy brankáře. V dalším průběhu této třetiny pokračovala hra plná nepřesností a nervozity v podání obou týmů, moc brankových příležitostí se neurodilo.
V nástupu do druhé třetiny jsme byli o něco aktivnějším týmem a hned ve 21. minutě se ujali vedení. Kombinaci při přečíslení využil Jušta přesnou střelou z vrcholku kruhů do horního růžku domácí branky. Za necelou minutu jsme vedli o dvě branky, po vyhraném souboji v rohu hřiště dostal prostor k zakončení z kruhu pro vhazování Matouš. Následně jsme měli možnost zahrát si přesilovou hru, ta se ale nepovedla a naopak byli to domácí, kteří se mohli radovat. Chybu při rozehrávce za brankou jinak výtečného Petrů využil napadající Kocián. Potvrzení náskoku měl na své holi Wolf ve 26. minutě, když vystihl na útočné modré rozehrávku domácích, ale tváří v tvář s Vichem branku netrefil. Změnu stavu nepřinesla ani přesilovka domácích ve 28. a 39. minutě, ani ta naše z 32. minuty.
Třetí třetinu jsme zahájili dohráním zbytku oslabení a ve 42. minutě podařenou akcí, když si mezi obránce na polovině hřiště najel Matouš, Vich jeho pokus sice betonem vyrazil, ale jen na hůl dojíždějícího Šedy a pro něj nebyl problém dorazit do poloprázdné branky. Domácím jsme potom nabídli dvě po sobě jdoucí přesilovky, jednu z nich dlouhou 4 minuty. V oslabení jsme obětavou hrou domácí do žádných extra vyložených šancí nepustili, s několika závary si poradil Petrů. V 57. minutě jsme byli pod tlakem domácího mužstva donuceni několikrát za sebou vyhodit kotouč na zakázané uvolnění, ti navíc po odvolání brankáře zkusili dlouhou power-play, na stavu se ale již nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Zápas byl z obou stran plný nepřesností a dost nervózní. Jinak si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, jelikož jsme byli bojovnějším a obětavějším týmem. A jak se ukázalo ve finále tak i produktivnější, když jsme v úvodu druhé třetiny odskočili do dvoubrankového náskoku. Máme jeden bod, ale ve středu série pokračuje druhým zápasem, na který se musíme připravit a předvést minimálně stejně obětavý výkon.