Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
09.01.2022 - A tým

Z Poličky tři vybojované body do tabulky

Krajská liga mužů
neděle 9. 1. 2022 od 17:00
2:4

2:2, 0:1, 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 8. Kyncl (Nečas), 13. Nečas - 7. Beránek (Javůrek), 14. Jušta (Drašnar T., Hanousek), 24. Wolf (Drašnar T., Hanousek), 60. Javůrek (Drašnar J.)

Vyloučení: 3:8
Využití: 0:2
Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Vepřovský - Jiruška, Pošvář

Střely na branku: 33:27

Diváci: 140

Sestavy

HC Spartak Polička

Vít - Beran, Elis, Čermák, Augustin, Jindra, Pazourek, Kunstuller, Prokopec, Tobiáš, Šerejch, Kyncl, Zobač, Martinů, Boštík, Nečas

SK Třebechovice pod Orebem
Kouba - Hanousek, Plíhal, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Javůrek, Menyhárt, Beránek - Vik, Drašnar J., Podzimek

Úvod utkání přinesl oboustranně opatrný hokej, kdy oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany. Do první vážnější šance se dostal ve 3. minutě Jušta, ale z brankoviště překonat Víta v domácí brance nedokázal. V 7. minutě jsme šli do vedení využitou přesilovou hrou, na brankovišti se nejlépe zorientoval Beránek a volný kotouč dorazil za brankovou čáru. V následující minutě domácí srovnali stav, dorážkou střely se z brankoviště prosadil Kyncl. Ve 13. minutě nás nejdříve zachránila spojnice tyček, ale po následující akci Nečase se domácí již mohli radovat, když jsme si sami srazili kotouč do branky. Ve 14. minutě jsme měli druhou výhodu přesilové hry a i tuto dokázali proměnit. Nabídku od modré na teč z mezikruží využil následně ke snadné dorážce z brankoviště volný Jušta.
Ve druhé třetině jsme byli často vylučováni, ale přesto se ujali vedení. V oslabení jsme se dostali do rychlého výpadu od vlastní modré a přečíslení 3 na 1, to po nabídce T. Drašnara využil střelou z první Wolf. Ve 31. minutě měli domácí 80 vteřin výhodu dvojnásobné přesilovky, v největší šanci nás po střele z kruhu pro vhazování zachránila tyčka branky. Několik dalších závarů vyřešila i s patřičnou dávkou štěstí obrana v čele s Koubou. Při hře v plném počtu jsme pak zase byli aktivnějším týmem my, ale i domácí brankář byl bezchybný.
Závěrečnou třetinu jsme začali dohrávanou přesilovou hrou, ta ale zůstala tentokrát bez využití. Domácí tým se snažil o vyrovnání stavu, několikrát se mu povedlo nás zamknout ve třetině, ale obrana pracovala spolehlivě a to i při dalších oslabeních které jsme byli nuceni odehrát. V samotném závěru jsme přestáli bez úhony další oslabení, poté se domácí odhodlali k power-play, ve kterém si již žádnou vyloženou šanci nevytvořili, naopak do samostatného úniku se dostal Javůrek a dovezl kotouč v poklidu až do branky.
Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Po páteční těžké prohře jsme dnes ubojovali tříbodové vítězství a za to jsme rádi. Asi to nebyl úplně nejpohlednější hokej, ale v klíčových momentech nás podržel brankář a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili.