Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
04.10.2020 - A tým

Na úvod soutěže jsme neuspěli v nájezdech

Krajská liga mužů
neděle 4. 10. 2020 od 17:00
3:2sn

0:0, 0:0, 2:2 - 0:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 59. Brebera (Pánek, Jakl), 60. Bureš, 65. Bureš - 46. Beránek, 53. Filip (Hanousek, Wolf)

Rozhodčí: Veinfurter - Hofman, Šesták

Vyloučení: 3:5 navíc Bezděk (TE) OT+OK+TH Využití: 1:0 Oslabení: 0:0

Střely na branku: 27:43

Diváků: 145

Sestavy

HC Opočno

Kolbaba - Jakl, Burdych, Pánek, Veselý, Franc, Kubíček - Brožek, Rail, Škrabal, Řehák, Hladík, Mlateček, Čihák, Brebera, Bureš, Komárek

SK Třebechovice pod Orebem
Kouba - Bezděk, Mlateček, Kostka, Souček, Plíhal, Dittrich - Matouš, Filip, Wolf - Beránek, Drašnar T., Menyhárt - Kudr, Zahradník, Jušta - Hanousek

Do úvodního zápasu KLM jsme na opočenském ledě vstoupili aktivně a v první polovině zápasu měli územní a střeleckou převahu, Kolbabu v domácí brance jsme ale nepřekonali ani z vyložených šancí. V 16. minutě měl ochránce domácí svatyně i patřičnou dávku štěstí, když Kudr trefil pouze horní tyč. Od 32. minuty jsme přestáli bez úhony dlouhé oslabení, když jsme domácí moc do střeleckých šancí nepouštěli.
Ve třetím dějství jsme se po ubráněnému oslabení opět dostali na dostřel domácí branky. Z řady šancí měl nejblíže k vedoucí brance Kudr ve 45. minutě, tentokrát trefil boční konstrukci. Kouzlo Kolbaby tak odčaroval až ve 46. minutě Beránek, když odražený kotouč do prostoru mezi kruhy napálil z první na branku a prostřelil domácího brankáře. V 53. minutě jsme se radovali podruhé, to se po závaru ve třetině trefil z ostrého úhlu pod horní tyčku Filip. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se domácí ještě mohli otřepat, ale bohužel jsme jim nabídli dvě po sobě jdoucí výhody přesilových her. Tu první jsme ubránili, ale v té z 57. minuty se k dorážce na brankovišti dostal Brebera a snížil na 1:2. Domácí vycítili šanci na úspěch a se svou typickou zarputilostí bojovali o vyrovnání. Toho se dočkali půlminuty před koncem, když po pravém křídle přebruslil obranu Bureš a trefil se přesně k protilehlé tyčce.
V prodloužení si oba týmy dokázaly vypracovat náznak šance, v té největší se ocitl Wolf, ale domácího hrdinu v brance nepřekonal a tak o zisku druhého bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty nám nejdou dlouhodobě a jediný Zahradníkův úspěšný pokus stačit nemohl, Koubu překonali postupně Brebera, Bureš a Pánek.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc:
V úvodním utkání sezóny, hrané na nekvalitním ledě s řadou nepřesností, jsme měli mírnou převahu. Z vypracovaných šancí jsme ale vytěžili pouze dvě branky, a jak se v závěru ukázalo, to nestačilo. Vedení o dvě branky, 5 minut před koncem zápasu, musíme udržet. Utkání jsme si prohráli vlastními chybami, nedisciplinovaností a malým důrazem při zakončování brankových příležitostí.