Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
16.02.2020 - A tým

První čtvrtfinálové utkání rozhodovaly samostatné nájezdy

Krajská liga mužů
neděle 16. 2. 2020 od 17:00
3:2sn

1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 9. Vejman (Mišinec, Šedivý), 23. Mertlík (Souček), 70. Hynek - 7. Wolf (Filip, Klemenc), 16. Zahradník (Klemenc, Bartoň)

Vyloučení: 2:3 navíc Bujňák (JAR) 5+OK
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Šmika - Karlík, Roischel

Střely na branku: 27:36

Diváci: 214

Sestavy

HC Jaroměř

Vacek – Kotrč, Merkl, Souček, Voňka, Mišinec, Bujňák, Krištof – Karel, Šedivý, Tomášek, Tauber J., Hynek, Mertlík, Vejman, Háze, Záliš, Kocián

SK Třebechovice pod Orebem
Petrů - Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Dittrich, Hanousek - Bartoň, Zahradník, Matouš - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Beránek

V úvodním čtrvrtfinálovém utkání se první šance dostal domácí tým, když ve 3. minutě se střela mimo odrazila od zadního mantinelu před branku, po nastalých zamtcích domácí útočník prázdnou branku netrefil. Z protiútoku se do zakončení před Vackem dostal osamocený T. Drašnar, domácí brankář ale odolal. V 7. minutě jsme se dostali do vedení, křížný pas od mantinelu před branku využil Wolf. V 9. minutě využil domácí tým první výhodu přesilové hry, souhru celého útoku zakončoval z úhlu Vejman. Také my jsme využili první početní výhodu, před brankářem Vackem zůstal zapomenutý Zahradník a po pasu od modré měl dostatek času si domácího brankáře vychutnat. V dalším průběhu hry se oba týmy snažily vyvarovat nějakých fatálních chyb a když už se nějaká okénka v obraně objevila, tak zasáhli úspěšně oba brankáři.
V úvodu druhé třetiny jsme zamkli domácí tým v útočné třetině, své šance jsme ale nevyužili, když si Vacek připsal několik úspěšných zákroků a z protútoku využil chybu při střídání a nastalé přečíslení Mertlík střelou z mezikruží do horního růžku. Ve 25. minutě zůstal za zády obrany opět Zahradník, tentokrát vzájemný souboj vyzněl lépe pro domácího brankáře. Ve 27. minutě Vacek opět svůj tým podržel, po přečíslení se do zakončení dostal Marša, jeho střelu vytěsnil brankář svým betonem. Ve 31. minutě si ve středním pásmu vyčíhal Klemence domácí Bujňák, po zásluze byl odeslán do kabin. Nastalou pětiminutovou přesilovku jsme ale nesehráli dobře a brankáře jsme skoro neohrozili a navíc jsme se provinili špatným střídáním a usnadnili tak domácím toto oslabení přestát bez úhony. Ve 37. minutě se blýskl Petrů, když zlikvidoval samostatný únik domácího útočníka od modré čáry a poradil si také s následnou dorážkou.
Ve třetí třetině jsme sledovali vyrovnanou hru, kdy oba týmy opět vycházely ze zajištěné obrany a moc jasných brankových příležitostí jsme neviděli. V jedné se objevil T. Drašnar ve 45. minutě, jeho střela z kruhu ale pouze olízla tyčku Vackovi branky. V poslední destiminutovce nás domácí několikrát dokázali dostat do defenzívy, Petrů si ale s jejich pokusy poradil bez větších problémů.
V prodloužení jsme měli více ze hry a vypracovali si více střeleckých příležitostí. Dokonce jsme měli výhodu přesilové hry 4 na 3, využít jsme ale své náznaky šancí nedokázali. V poslední minutě prodloužení mohl rozhodnout Hornyš, když jel od modré sám na domácího brankáře, v rozhodující chvíli se ale na špatném ledu kotouč postavil na hranu a jeho střela branku minula.
Jelikož ani 70 minut hry vítěze neurčilo, tak po krátké úpravě ledu následovaly samostatné nájezdy. V první sérii se neprosadili Wolf a ani Kocián. Ve druhé sérii zakončoval Zahradník pouze do domácího brankáře, na druhé straně se střelou na vyrážečku trefil přesně Hynek. Jako třetí jel na hostující straně Klemenc, Vacek si poradil betonem, na domácí straně neuspěl střelou od mantinelu ani Šedivý. Jako další se rozjel T. Drašnar, jeho střelu na vyrážečku vytěsnil držadlem holi domácí hrdina Vacek. Mišincův pokus o bekhendový blafák pokryl Petrů a tak případné prodloužení nájezdů bylo na Maršovi, jeho střelu mezi nohy Vacek zlikvidoval svoji holí. Radovat se tak ze zisku úvodního bodu v sérii na dvě vítězná utkání mohl radovat domácí tým.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc, trenér mužstva:
V opticky vyrovnaném utkání jsme si vypracovali více vyloženějších šancí, ale bohužel žalostná kvalita ledu zapříčinila, že v rozhodujících chvílích kotouč na hokejce odskočil a to znemožnilo kvalitní zakončení akce. Tak to bylo v průběhu utkání i v rozhodujích nájezdech. Tato situace lépe svědčila méně technickému, ale šťastnějšímu soupeři.