Závěrečný zápas základní části ovládli hosté

středa 12. 2. 2020 od 18:00
3:7

2:2, 0:3, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Šeda (Dittrich, Drašnar J.), 18. Bartoň (Filip), 41. Matouš (Hornyš, Bartoň) - 1. Macháň (Rojšl, Havrda), 18. Havrda (Macháň, Rojšl), 31. Macháň (Pánek, Škoda), 35. Macháň (Havrda, Rojšl), 36. Škoda (Pánek, Chaloupka), 57. Škoda (Havrda), 60. Vondřejc (Rojšl, Plíhal)

Vyloučení: 7:4
Využití: 0:1

Rozhodčí: Veinfurter - Řezníček, Vodička

Střely na branku: 34:41

Diváci: 93

Lochman - Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Dittrich, Hanousek - Bartoň, Zahradník, Beránek - Wolf, Filip, Jušta - Drašnar J., Matouš, Šeda

HC Náchod
Bláha (29. Kouba) - Pánek, Plíhal, Jičínský, Srba, Verner, Chaloupka - Prouza, Škoda, Vondřejc, Řezníček, Rojšl, Havrda, Vaňát, Macháň, Podzimek

Do závěrečného zápasu základní části KLM jsme vstoupili přímo tragicky, bez pohybu a důrazu. Hosté to využili hned v 1. minutě ke skórování, nepokrytý Macháň před brankou překonal Lochmana v domácí brance. I nadále měli hosté navrch a byli častěji v útočném pásmu, my se do zápasu dostali v 8. minutě, kdy po závaru v útočné třetině zůstal volný před Bláhou Šeda a nadvakrát jej překonal. Hra se po této brance vyrovnala a oba týmy si vytvářely řadu střeleckých příležitostí. V 18. minutě padly krátce po sobě dvě branky, po jedné do každé branky. Nejdříve se po nahrávce zpoza branky na levý kruh trefil přesně do horního růžku Bartoň, takřka hned po rozehrání zůstal na brankovišti nepokrytý Havrda a neměl problém vyrovnat na 2:2.
Ve druhé třetině existovalo na ledě pouze jedno mužstvo, to hostující. Náchodští hráči byli všude o krok až dva dříve, byli také důraznější a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Spoustu šancí hostí stihl zlikvidovat Lochman, nebo netrefovali mezi tři tyče. Tolik přečíslení jako měli hosté v této části hry jsme soupeřům nenabídli snad za celou základní část. Ve 31. minutě se hosté zcela po zásluze dostali do vedení, po ukončené přesilovce se z brankoviště prosadil Macháň. Ve 35. minutě jsme si dokázali vytvořit tlak v útočné třetině a několik náznaků šancí, brankou to ale neskončilo, z obležení se do přečíslení dostal hostující tým a Macháň po kombinaci završil svůj hattrick. Ve 36. minutě hosté odskočili do tříbrankového trháku, v přesilovce střelu od modré tečoval Škoda mimo dosah brankáře. Ve 37. minutě jsme nechali hostujícího útočníka bez dozoru najet do střelecké pozice, Lochmana zachránila od další pohromy horní tyčka.
Do závěrečné třetiny jsme vstoupili o poznání lépe, hned po 11 vteřinách hry překonal Matouš Koubu v hostující brance tečí střely od modré. Ve 43. minutě jsme měli krátkou výhodu dvojnásobné přesilovky, využít jsme ji nedokázali. Ve 47. minutě měl Kouba patřičnou dávku štěstí, když Filipova střela trefila pouze spojnici tyček. V 57. minutě obkroužil Havrda útočnou třetinu, nahodil kotouč před branku a tam byl nejdůraznější Škoda a zvýšil na 3:6. V 58. minutě měli hosté výhodu přesilové hry, kterou trochu neuctivě zvýraznili odvoláním brankáře, do brankové šance se ale nedostali. Když už se hrálo opět 5 na 5, tak jsme inkasovali další zbytečnou branku, na brankovišti byl Vondřejc opět důraznější než domácí obrana.

Základní část je tak za námi, konečné 5. místo znamená, že ve čtvrtfinále vyzveme 4. tým tabulky HC Jaroměř a v sérii na dva vítězné zápasy má výhodu úvodního domácího zápasu soupeř. V sezóně mají oba týmy vyrovnanou bilanci, my jsme dokázali dvakrát vyhrát na ledě v Jaroměři (0:7 a 1:3), hosté zase uspěli v obou zápasech v Třebechovicích (1:3 a 1:2).

Náchod zvítězil zaslouženě, po většinu času byl lepší. Dávali jsme soupeři hodně prostoru, v soubojích jsme byli pozdě, předržovali jsme kotouče na hokejce, místo toho, abychom včasnou nahrávkou hru zrychlili, hráli jsme daleko od sebe a málo si pomáhali.