Závěrečný zápas v kalendářním roce 2019 rozhodly až nájezdy

Krajská liga mužů
neděle 22. 12. 2019 od 17:00
5:6sn

2:2, 0:1, 3:2 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Drašnar T. (Dittrich), 15. Drašnar J. (Drašnar T.), 45. Bartoň (Klemenc, Manyhárt), 54. Klemenc (Hornyš, Filip), Zahradník (Hornyš) - 6. Synek (Cerman, Baudyš), 15. Krsek (Klust), 27. Tatar Jan (Klust, Zákravský), 46. Krsek, 49. Tatar Jak., 65. Křížek

Vyloučení: 7:5
Využití: 1:1

Rozhodčí: Pecha - Dudadík, Všetečka

Střely na branku: 49:28

Diváci: 85

Lochman - Hornyš, Kostka, Menyhárt, Hanousek, Souček, Dittrich - Matouš, Zahradník, Kudr - Bartoň, Filip, Klemenc - Drašnar. J., Drašnar T., Šeda

HC Trutnov B
Krejčí - Zákravský, Klust, Synek, Špetla, Junek L., Junek Š. - Cerman, Krsek, Chytráček, Tatar Jan, Tatar Jak., Křížek, Baudyš, Krsek, Řehák, Smékal

V posledním uktání tohoto kalendářního roku jsme přivítali trutnovskou rezervu, souseda v tabulce. Do utkání lépe vstoupili hosté, když jsme nechali veterána Synka bez dozoru najet ze středního pásma a okolo branky až do předbrankového prostoru a zakončit. V 7. minutě bylo srovnáno, na útočnou modrou dostal přesný pas T. Drašnar a prudkou střelou k protilehlé tyčce překonal hostujícího brankáře. V 11. minutě dorážel za brankovou čáru Filip, branka ale nebyla uznána z důvodu předchozího hraní vysokou holí. V následující minutě měl již třetí vyloženou šanci Šeda, poloprázdnou branku ale při dorážce netrefil. V 15. minutě se zapsal mezi střelce Krsek, najetý ze středního pásma přebruslil obránce a zakončil mezi nohy Lochmana. Ještě v téže minutě byl stav opět srovnán, po vyhraném souboji v rohu hřiště zakončoval z mezikruží J. Drašnar. Střelec branky měl další šanci ještě v závěrečné minutě, hostujícího brankáře zachránila horní tyčka.
V úvodu druhé třetiny se hned po vhazování dostal do zakončení Zahradník, ale ani on tentokrát neuspěl. Ve 27. minutě jsme viděli první přesilovku utkání, hosté ji rychle využili ke změně stavu, střelu od modré tečoval před brankářem Tatar. V další přesilovce hostí jsme se dostali do šance, když na osamoceného brankáře ujeli dva domácí útočníci, Šeda zakončil ale nad branku. Ani další vyloučení hosté nepotrestali a několik následných oboustranných příležitostí zůstalo bez využití, hosté tak šli po druhé třetině do kabin s jednobrankovým náskokem.
Ve třetí třetině jsme se ve 45. minutě dočkali srovnání stavu, Bartoň dostal na útočnou modrou přesnou přihrávku a svůj výpad zakončil přesně do horního růžku Krejčího branky. Ve 46. minutě jsme při hře 4 na 4 propadli v útočném pásmu, hostující Krsek využil přečíslení 2 na 1 střelou z levého kruhu. Ve 49. minutě jsme vyrobili chybu v obranném pásmu, z rohu vyjel Jak. Tatar a z úhlu překonal Lochmana. V 50. minutě jsme se dostali do další vyložené šance, tentokrát zasáhl hostující obránce a za i cenu faulu tutovku znemožnil. V 54.minutě dostal pas na útočnou modrou Hornyš, jeho střelu vyrazil Krejčí pouze před sebe na volného Klemence, který snížil na 4:5. V 59. minutě se nám naskytla výhoda přesilové hry, po odvolání brankáře zvýrazněná a tuto výhodu jsme využli ke srovnání, nahození Hornyše od modré tečoval před brankářem Zahradník a kotouč zapadl přesně k tyčce.
V prodloužení branka nepadla, ani při přesilovce hostů a tak se o zisku druhého bodu rozhodovalo až při loterii samostatných nájezdů. V první sérii uspěl prudkou střelou Křížek, ostatní střelci již vyšli naprázdno a tak se z vítězného zápasu mohli radovat hosté.