Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
10.01.2024 - A tým

Zápas v Chocni rozhodla naše nepovedená druhá třetina

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 10. 1. 2024 od 19:00
6:2

1:1, 3:0, 2:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 20. Polák (Prachař, Votava), 27. Knytl (Novotný J.), 27. Prachař (Polák, Votava), 33. Krejza (Novotný T.), 44. Lichtág (Votava, Vacek), 49. Novotný T. (TS) - 8. Matouš (Netušil, Menyhárt), 55. Jušta (Zahradník, Dittrich)

Vyloučení: 3:5
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Vrba - Najman, Jirků

Střely na branku: 32:37

Diváků: 218

Sestavy

HC Spartak Choceň

Valenta - Vacek, Kalous, Novotný T., Votava, Knytl, Pecháček, Koutecký - Krejza, Prachař, Svatoš, Farkas, Pilař, Procházka, Lichtág, Novotný J., Polák, Vítek

SK Třebechovice pod Orebem
Petrů - Souček, Kostka, Samek, Mlateček, Dittrich - Netušil, Matouš, Menyhárt - Javůrek, Zahradník, Bartoň - Drašnar T., Drašnar J., Jušta

V úvodní třetině jsme byli aktivnějším týmem a zcela po zásluze se dostali do vedení. V 8. minutě jsme zavřeli domácí tým v útočném pásmu, první šance Netušila skončila na tyčce, ale volný Matouš již měl snadnou práci uklidit kotouč za brankovou čáru. I nadále jsme si vytvářeli střelecké příležitosti, ale naše nepřesná koncovka a domácí brankář Valenta způsobili, že jsme nezískali výraznější náskok. Ve 20. minutě jsme propadli ve středním pásmu a přečíslení 2 na 1 využil ke srovnání stavu Polák.
Ve druhé třetině byl zase o poznání aktivnější domácí tým a svůj zlepšený výkon korunoval ve 27. minutě, kdy dokázal krátce po sobě odskočit do dvoubrankového náskoku. Nejdříve zůstal na brankovišti nepokrytý Knytl a vzápětí Prachař využil znalosti místního stadionu, když se k němu od zadního mantinelu odrazila přesně na hůl střela mimo tři tyče. Ve 33. minutě domácí využili přesilovou hru, po křížné nahrávce na druhou tyčku dorážel volný Krejza. Naše náznaky šancí končily většinou nepřesnou finální nahrávkou, nebo zasáhl Valenta.
V závěrečné části jsme se sice snažili se stavem ještě něco udělat, ale byli to opět domácí kteří mohli radovat ze vstřelené branky. Ve 44. minutě se ke šťastné dorážce na brankovišti dostal Lichtág. Ve 49. minutě jsme opět propadli ve středním pásmu, útok domácích zastavili faulem a pan rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil T. Novotný a proměnil jej po přesné střele k tyčce branky. V závěrečné desetiminutovce jsme si vytvořili další várku šancí, proměnit se povedlo pouze jednu v 55. minutě. Po přečíslení našel Zahradník volného Juštu a ten se trefil do poloprázdné branky.
Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Zápas se mi hodnotí velmi těžce. V první třetině jsme hráli dobrý hokej, vypracovali jsme si gólové příležitosti, ale střelecké trápení dále pokračuje. Vůbec nerozumím tomu, proč jsme ve druhé třetině odstoupili od hry, kterou jsme předváděli první třetinu. Doslova jsme domácí tým posadili na koně a ti toho s radostí využili a získali rozhodující náskok a uklidnění na své hole. Nám se naopak hra rozpadla a nejsme schopni opět začít od malých věcí a dostat se zpátky do zápasu. Sice jsme si v závěru vytvořili několik šancí, ale nejsme schopni proměnit ani takřka 100% šance.