Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
30.11.2022 - A tým

Z Opočna vezeme tříbodové vítězství

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 30. 11. 2022 od 18:00
2:8

1:2, 0:3, 1:3

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 1. Janda (Steklík), 59. Dudadík - 16. Netušil (Mlateček), 20. Menyhárt (Netušil, Mlateček), 24. Wolf (Kostka), 25. Menyhárt, 31. Drašnar T. (Wolf, Kostka), 42. Zahradník (Jušta), 52. Wolf (Drašnar T., Jušta), 56. Drašnar J. (Menyhárt, Netušil)

Vyloučení: 4:4
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Machač - Řezníček, Rezek

Střely na branku: 18:44

Diváků: 85

Sestavy

HC Opočno

Lequin - Podzimek, Kubíček, Dudadík, Dunda, Koudelka, Janda, Steklík, Polej, Pilař, Škrabal, Kopecký, Mlateček, Mervart

SK Třebechovice pod Orebem
Petrů - Hanousek, Kostka, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Menyhárt - Pelcl, Drašnar J., Javůrek

Úvod utkání se nám nepovedl podle představ a hned v první minutě jsme inkasovali lacinou branku, když jsme nechali naprosto bez dozoru vystřelit Jandu kousek za modrou čarou a ten se trefil přesně do horního růžku. Postupně jsme přebírali aktivitu a hnali se za vyrovnáním ke kterému pomohla až druhá početní výhoda v 16. minutě. Na pas z vlastního pásma si najel na útočnou modrou Netušil a svůj výpad zakončil povedeným blafákem. Ve 20. minutě jsme otočili stav utkání ve svůj prospěch, na nahozený kotouč do pásma nejrychleji dojel střelec naší úvodní branky, zamýšlenou střelu sice dobře netrefil, ale byla z toho ideální přihrávka na volného Menyhárta, který se trefil přesně do horního růžku.
V úvodu druhé třetiny jsme po dvou slepených brankách odskočili na tříbrankového trháku. Nejdříve se prosadil šikovnou tečí před brankářem navrátilec do sestavy Wolf, následně dostal prostor vyjet od mantinelu do střelecké pozice Menyhárt, trefil se prudkou a přesnou ranou pod horní tyčku. V polovině utkání jsme opět skórovali, po rychlé akci z vlastního pásma až před domácí branku se prosadil osamocený T. Drašnar střelou nad vyrážečku Lequina. V dalším průběhu jsme bez úhony přestáli dvě po sobě jdoucí oslabení, několik úspěšných zákroků si připsal brankář Petrů, stejně tak si počínal na druhé straně domácí brankář.
Vedení o čtyři branky před začátkem třetí třetiny bylo uklidňující, ale zkušenost z posledního utkání na opočenské ledě byla varováním. Dnes jsme ale domácí tým nadechnou nenechali, naopak hned ve 42. minutě přidali další branku, po vybojovaném souboji v rohu našel Jušta mezi kruhy volného Zahradníka a ten se trefil přesně do horního růžku. V 52. minutě se povedla další rychlá souhra prvního útoku, na brankovišti se prosadil opět Wolf. Následně byl za nehezký zákrok loktem vyloučen domácí hráč, přesilovou hru jsme sice proměnit nedokázali, ale ještě než se stačil vyloučený hráč spojit do hry, tak se trefil prudkou střelou z kruhu pro vhazování J. Drašnar. V samotném závěru zápasu, při další přesilové hře, se nejdříve trefil střelec poslední branky J. Drašnar pouze do tyčky domácí branky, z následného protiútoku jsme nechali zcela bez dozoru před brankou Dudadíka a ten se z otočky trefil k tyčce branky.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Hned při prvním střídání jsme inkasovali branku, což k herní pohodě určitě nepřispělo. Ještě v první třetině se nám povedlo stav obrátit v náš prospěch a po dalších brankách ve druhé třetině bylo o výsledku takřka rozhodnuto. I když náš výkon nebyl určitě ideální, tak asi můžu říct, že jsme měli zápas pod kontrolou a nedopustili nějaké drama. Za vítězství jsme rádi, ale od půlnoci se již musíme začít připravovat na další těžký zápas, který nás čeká v neděli.