Z Opočna bez bodů, domácí bojovnost slavila úspěch

středa 27. 11. 2019 od 18:00
5:4

2:1, 1:1, 2:2

Branky a nahrávky: 6. Srpek (Slezák), 20. Řehák (Mervart), 39. Mervart (Rail), 42. Bureš, 54. Srpek (Slezák) - 17. Souček (Filip, Wolf), 24. Beránek (Bartoň, Menyhárt), 43. Dittrich, 48. Wolf (Hanousek)

HC Opočno

Kolbaba - Veselý, Škrabal, Mervart, Jakl, Komárek, Franc, Kubíček - Řehák, Srpek, Šafář, Slezák, Hejduk, Bureš, Brebera, Rail

Lochman - Souček, Kostka, Hanousek, Dittrich - Menyhárt, Bartoň, Beránek - Wolf, Filip, Jušta - Drašnar J., Drašnar T., Šeda

Co napsat k utkání z opočenského ledu, když je to tam stále stejná písnička? Domácí bojují jako o život, jejich hra je plná osobních soubojů a drobných faulů, které rozhodčí nechávají bez odezvy a pokud se domácí dostanou do vedení, tak je jejich odhodlání o to větší. Tentokrát jim do vedení pomohli také rozhodčí, kteří v 6. minutě pustili metrový offside a následně Srpek svůj blafák proměnil. Ve 12. minutě jsme byli posláni do tří, domácí svoji výhodu využít nedokázali. V 17. minutě jsme srovnali stav, Souček se z mezikruží trefil přesně. Bídnou třetinu v našem podání završila poslední minuta, nedostali jsme kotouč z obrany a po závaru nechali před brankou volného Řeháka, který ranou z první zavěsil. Jestli to bylo ještě při hře, nebo až po čase, se už nedozvíme, kdo by to taky na domácím ledě řešil.
Ve druhé třetině jsme o něco přidali na pohybu a vytvářeli si také více střeleckých příležitostí. Ve 24. minutě jsme při přesilovce nejdříve při dorážce trefili tyč domácí branky, z další akce se ale již radovali z vyrovnání. Po kombinaci v útočné třetině se trefil Beránek. Ve 26. minutě měl výhodu přesilovky pro změnu domácí tým, po několika závarech a střele z mezikruží také nás zachránila branková konstrukce. V dalším průběhu jsme měli sice více ze hry a střel na branku, ale bohužel bez brankového efektu. V závěru této třetiny se naopak ujala, ne příliš tvrdá střela Mervarta z mezikruží a domácí šli opět do vedení.
V úvodu třetí třetiny navíc přišla další pohroma, propadli jsme na útočné modré a Bureš svůj samostatný únik zakončil střelou přesně k tyčce. Ve 43. minutě se po pravé straně kluziště protáhl Dittrich až do útočné třetiny, jeho střelu z vrcholku kruhu zastavila až síťka za Kolbabou. Ve 45. minutě jsme hráli další přesilovku, v největší příležitosti trefil Hanousek pravou tyčku. Ve 48. minutě jsme dokázali vyrovnat stav na 4:4, ve vlastním oslabení ujel po levém křídle Wolf, natlačil se až před brankáře a dokázal ho i překonat. V 54. minutě nahodil Srpek kotouč bekhendem na branku a ten k našemu překvapení skončil za brankovou čárou. V poslední minutě jsme odvolali brankáře, dlouhou power-play jsme ale ke srovnání již využít nedkázali. Ne příliš pohledné utkání se nám nepovedlo, ale ani trojice rozhodčích nepředvedla pod dohledem svého šéfa nějaký sḱvělý výkon.

Podcenění soupeře, hráli jsme moc profesorsky, bez nasazení. Dávali jsme domácím moc volného prostoru, pak ještě chybovali rozhodčí a soupeř se dostal do vedení. Pak jsme sice měli převahu, ale diky obrovské obětavosti soupeře se nám obrat nepovedl.