Vyrovnání semifinálové série zařídil hattrickem Zahradník

Krajská liga mužů
neděle 1. 3. 2020 od 17:00
4:3

3:2, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Zahradník (Menyhárt, Matouš), 18. Zahradník (Menyhárt), 18. Wolf (Hanousek, Dittrich), 36. Zahradník (Jušta) - 9. Hlaváček (Šuvara), 10. Nedbal (Chára), 53. Chára (Kubišta)

Vyloučení: 9:4 navíc Šuvara (NBY) OT, Štěpán (NBY) 5+OK
Využití: 2:2

Rozhodčí: Šmika - Řezníček, Smola

Střely na branku: 44:37

Diváci: 270

Petrů - Kostka, Hornyš, Marša, Souček, Dittrich, Hanousek - Matouš, Zahradník, Menyhárt - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Jušta, Beránek

Stadion Nový Bydžov
Beneš - Zmítko, Novák, Štěpán, Daňo, Nedbal, Kulhánek - Eis, Černý, Hlaváček, Hladík, Jebavý, Chára, Šuvara, Kubišta, Divíšek, Hejna, Pilný

Do druhého utkání semifinálové série vstoupili lépe hosté a hned v první minutě zahrozili. Po dvou našich zakázaných uvolnění a vyhraném vhazování hostí nás zachránila tyčka branky. Ve 4. minutě jsme měli první výhodu přesilové hry, tu jsme ke vstřelení úvodní branky nevyužili, ale už jsme se vymanili z úvodního náporu soupeře a dostali se také do tempa. V 9. minutě hosté rychle využili svoji první přesilovku a dostali se do vedení, volný Hlaváček se z mezikruží trefil přesně k tyčce. V následující minutě měli hosté již dvoubrankový náskok, veterán Nedbal byl ponechán bez dozoru najet na kruh pro vhazování a odtud se zpoza obránce trefil opět k tyčce branky. Ve 12. minutě jsme dokázali vstřelit kontaktní branku, po závaru ve třetině se z předbrankového prostoru bekhendem trefil Zahradník. V 16. minutě jsme přišli již o druhého obránce, po Maršovi musel odstoupit i zraněný Hornyš. Utkání také skončilo pro faulujícího Štěpána a nastalou pětiminutovou přesilovou hru jsme využili k obratu ve skóre. Nejdříve se z mezikruží do horního růžku trefil Zahradník, poté Hanouskovu střelu od modré dorazil do prázdné branky Wolf. V závěru třetiny jsme se dopustili krátce po sobě dvou faulů, v přesilovce 4 na 3 hosté opět hrozili, opět nás od pohromy zachránila tyčka.
Ve druhé třetině pokračoval rychlý hokej s řadou šancí na obou stranách. Ve 25. minutě jsme zahrozili při vlastním vyloučení, Zahradníkův pokus vytěsnil Beneš nad branku. Poté se vytasil několika zázračnými zákroky Petrů, když dokázal zneškodnit dvě po sobě jdoucí superšance hostí. Ve 36. minutě jsme dobře forčekovali hostující rozhrávku a následně Zahradník dokončil svůj hattrick, když si bekhendovým blafákem vychutnal Beneše v hostující brance.
V závěrečné třetině jsme viděli o poznání opatrnější hokej kdy byli mírně aktivnější hosté, ale naše pozorná obrana již ve středním pásmu nepouštěla soupeře do velkých šancí. Do těch se hosté dostali až ve druhé polovině třetiny, hlavně v dalších přesilových hrách. V 53. minutě se v početní výhodě tečovaná střela od modré odrazila od brusle Cháry a ta skončila za brankovou čárou. Další oslabení jsme přestáli bez úhony a v samotném závěru se nám naskytla krátká výhoda dvojnásobné přesilové hry. Tu jsme sice nevyužili, ale litovat jsme nemuseli, těsné vítězství jsme proti favoritovy soutěže ubránili a srovnali stav série na 1:1. Pokračujeme dál hned ve středu na ledě soupeře.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc, trenér mužstva:
Důležitá byla první třetina, kdy jsme dokázali otočit stav z 0:2 na 3:2. Ve druhé třetině i přes velké šance na obou stránách se nám podařilo vedení navýšit. Následně jsme se více soustředili na obranu a soupeře již nepustili do žádného velkého tlaku, díky velkému nasazení.