Vítězný start do druhé části soutěže

neděle 5. 12. 2021 od 17:00
4:2

1:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 2. Javůrek (Matouš), 33. Jušta (Drašnar T., Wolf), 51. Kostka (Plíhal), 59. Wolf (Drašnar T.) - 23. Pazourek, 55. Nečas (Elis)

Vyloučení: 4:6
Využití: 0:0
Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veinfurter - Hofman, Všetečka

Střely na branku: 37:26

Diváci: 65

Kouba - Kostka, Hanousek, Plíhal, Mlateček, Menyhárt - Wolf, Drašnar T., Jušta - Javůrek, Matouš, Šeda - Vik, Drašnar J., Beránek

HC Spartak Polička
Dostál - Augustin, Čermák, Macek, Elis, Jindra, Tobiáš, Martinů, Boštík, Prokopec, Malenovský, Šerejch, Pazourek, Štola, Nečas

Hned v úvodu utkání jsme si vytvořili první vyloženou šanci, volný Matouš sám před hostujícím brankářem Dostálem nabídku Wolfa zpoza branky nevyužil. Druhá příležitost již přinesla úvodní branku, Matouš na útočné modré zachytil rozehrávku hostí a do jeho střílené nahrávky nastavil Javůrek svoji hůl tak šikovně, že kotouč skončil pod horní tyčkou. V dalším průběhu třetiny se osmělili i hosté a několikrát zahrozili z rychlých protiútoků se kterými si Kouba v domácí brance poradil.
Ve druhé části jsme si vytvořili také hned v první minutě velkou příležitost, T. Drašnar osamocen před brankou Dostála nepřekonal. Následně jsme hráli první přesilovou hru kterou jsme ale využít nedokázali. A když už byli hosté v plném počtu tak udeřilo na druhé straně, Pazourek zatáhl kotouč do naší třetiny a střelou bekhendem z kruhu pro vhazování překvapil Koubu. Naši herní a střeleckou převahu jsme využili až ve 33. minutě, když jinak velmi pozorný Dostál neudržel střelu T. Drašnara v lapačce a Jušta už měl jednoduchý úkol dorazit kotouč za brankovou čáru. Hosté se do zakončení dostávali zejména po našich chybách, ale využít své šance nedokázali.
Do třetí třetiny si hosté přenesli výhodu dlouhé přesilové hry, ale využít ji nedokázali. Ani my jsme si nepočínali v další přesilové hře v polovině třetiny o moc lépe a hosté se bez větších problémů ubránili. V 52. minutě se po nenápadné akci trefil střelou od modré přesně k tyčce Kostka a zvýšil stav na 3:1. Následně jsme dostali velikou možnost svůj náskok zvýšit při více než minutové přesilovce 5 na 3. Několik náznaků šancí zlikvidoval hostující brankář a když už byli hosté ve čtyřech hráčích v poli, tak se po naší další hrubé chybě dostali do přečíslení 2 na 1 a tuto akci využil Nečas ke snížení. V 59. minutě jsme ubránili další oslabení, poté hosté zkusili hru bez brankáře při power-play. Střelu hostujícího obránce zablokoval na modré T. Drašnar, následně vyzval do úniku Wolfa ten se do prázdné branky nezmýlil.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Jsme rádi za tři body, které se ale nerodily lehce. Neznali jsme sílu soupeře a co od zápasu čekat. Je vidět, že pardubická skupina má svoji úroveň a i týmy ze spodní skupiny hokej hrát umí. Zápas byl vcelku vyrovnaný a rozhodli jsme až v samém závěru do prázdné branky. Po delší době jsme zkusili jak vypadá vítězství a snad nám to dodá nějaké sebevědomí do dalších těžkých bojů.