Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
24.11.2019 - A tým

Vítězná šňůra přerušena, Jaroměř byla důraznější a produktivnější

Krajská liga mužů
neděle 24. 11. 2019 od 17:00
1:3

0:1, 0:1, 1:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 48. Filip (Wolf, Klemenc) - 4. Háze, 25. Vejman (Šedivý), 47. Mišinec (Bujňák)

Vyloučení: 7:6 navíc Koblížek (JAR) 10 min. OT
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Šmika - Brož, Horyna

Střely na branku: 42:31

Diváci: 100

Sestavy

SK Třebechovice pod Orebem

Petrů - Hornyš, Kostka, Hanousek, Menyhárt, Souček, Drašnar J. - Bartoň, Zahradník, Beránek - Wolf, Filip, Klemenc - Jušta, Drašnar T., Šeda - Matouš

HC Jaroměř
Prokš – Bujňák, Souček, Mišinec, Koblížek, Kotrč, Konečný – Vejman, Kocián, Háze, Šedivý, Tomášek, Teuber, Mertlík, Síla, Kačerovský, Čtvrtečka

Již od úvodního vhazování bylo zjevné, že se bude hrát odlišné utkání, než na jaroměřském ledě a že hosté prahnou po odplatě za výprask z prvního utkání obou soupeřů. Ve 4. minutě se hosté ujali vedení, když využili rychle první přesilovou hru po velmi přísném vyloučení domácího hráče. Střelu od modré hned po vhazování ve třetině Petrů vyrazil nad sebe, po kontroverní šavlovačce vysokých hokejek a postavení hráčů v brankovišti se dostal kotouč za brankovou čáru, jako střelec byl označen Háze. Poté jsme měli výhodu přesilovky my, ale nesehráli jsme ji dobře a hosté se bez větších potíží ubránili. V dalším průběhu hry jsme sice byli aktivnějším týmem, ale Prokš měl práci usnadněnou tím, že na většinu kotoučů směřujících na branku viděl a důraznější hosté nás vůbec nepouštěli na brankoviště k dorážkám.
Také druhá třetina přinesla rychlý hokej s možnostmi na obou stranách, ale také řady chyb při rozehrávce a z toho vyplývajících přečíslení. Ve 25. minutě jsme nedokázali využít další přesilovku a když už byli hosté v plném počtu, tak se dostali do přečíslení 3 na 1. Velkou šanci hostí dokázal Petrů zneškodnit svým betonem, ale vzápětí další propadnutí ve středním pásmu a samostatný únik využil Vejman ke zvýšení na dvoubrankový rozdíl. Na naše hokejky se stále více a více vkrádla nervozita a kotouče nám i v těch nejvýhodnějších příležitostech přeskakovaly hokejky, nebo jsme nedokázali trefit branku.
Ve třetí třetině se obraz hry o moc nezměnil, snažili jsme se dobývat jaroměřskou obranou hráz, hosté vyráželi do protiútoků po našich chybách při rozehrávce. Jednu takovou chybu při rozehrávce na obranné modré využil Mišinec a pokusem mezi nohy brankáře Petrů zvýšil ve 47. minutě na 0:3. Za necelou minutu vykřesal naději na pokračování bodové série Filip, který využil nabídku Wolfa na levý kruh pro vhazování střelou do horního růžku. Do žádné další brankové šance nás ale hosté již nepustili, nepomohla ani závěrečná snaha po odvolání brankáře.

Ohlasy trenérů

Martin Klemenc, trenér mužstva:
Začali jsme ospale, bez rychlosti a agresivity. Postupem času jsme se zlepšovali, ale dělali neskutečně hodně chyb v prostoru obou modrých čar, nezajišťovali jsme se, nepomáhali, jen jsme chtěli bezhlavě otočit nepříznivý stav. Tolik samostatných úniků jsme snad soupeřům nedovolili za všechny zápasy dohromady. V podstatě jsme vítězství soupeři darovali, ale ti si vítězství zasloužili, byli bojovnější a šli si za body daleko poctivějším výkonem.