Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 5. 10. 2022 od 18:00
6:3

1:2, 4:0, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Hnik (Kindyshev, Malík), 24. Horyna (Kotyza, Hric), 26. Horyna (Kotyza, Hric), 35. Gutsu (Hnik, Malík), 39. Kindyshev (Hnik, Malík), 58. Hric (Nevyhoštěný) - 4. Jušta (Drašnar T.), 9. Drašnar T., 52. Veselý (Drašnar T.)

Vyloučení: 8:7 navíc Zahradník, Vaněk (TE) 10 min. OT
Využití: 2:1

Rozhodčí: Machač - Boček, Rezek

Střely na branku: 33:39

Diváků: 158

BK Nová Paka

Bouška – Kotyza, Najman, Suvorov, Fišar, Pekárek, Leder – Hric, Horyna, Kindyshev, Hnik, Malík, Gutsu, Nevyhoštěný, Lejdar, Vrba, Rossokha, Sobchenko

Petrů - Veselý, Kostka, Plíhal, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Hanousek Zahradník, Sajdl - Dittrich, Drašnar J., Javůrek

Do druhého soutěžního zápasu vstoupil lépe domácí favorit a již ve 3. minutě se ujal vedení, když se k vyraženému kotouči před brankou dostali 3 osamoceni domácí hráči a pro Hnika nebyl problém zakončit do opuštěné branky. Kde ale byla obrana? Ihned po rozehrání jsme ale dokázali srovnat stav na 1:1, tentokrát se kotouč příhodně odrazil na hůl volného Jušty a ten uklízel do poloprázdné branky. V 9. minutě jsme se ujali vedení po rychlém výpadu do útočného pásma, kdy z levého kruhu střílel přesně do protilehlého růžku branky T. Drašnar. V dalším průběhu třetiny si oba týmy vypracovaly pár náznaků, ale do žádné vyložené šance se ani jeden tým nedostal.
Co napsat ke druhé třetině? Snad jen to, že jsme nedokázali proměnit jasné šance a domácí otočili stav ve svůj prospěch po proměnění dvou přesilovek Horynou. Nejdříve se trefil ve standardní přesilovce, když se k němu s patřičnou dávkou štěstí odrazil kotouč od obránce a následně využil dvojnásobnou výhodu početního stavu střelou z pravého kruhu. O výrocích HR si můžeme myslet co chceme, fakt ale je ten, že jsme nedokázali proměnit ani dvě situace, kdy na naše hráče zívala prázdná branka. Ve 35. minutě Gutsu využil naše propadnutí v útočném pásmu po další naší nevyužité šanci, stejně si počínal ve 39. minutě Kindyshev, který také využil rychlý výpad do našeho pásma.
V závěrečné třetině si domácí hlídali svůj náskok, my jsme pokračovali v neproměňování vypracovaných šancí. A když už ve 47. minutě na sklonku početní výhody trefil Wolf horní růžek branky, tak asi jediný kdo to na stadionu neviděl byl pan rozhodčí. Další početní výhodu jsme již využili bez nějakých diskuzí, přečíslení využil svojí první brankou v dresu SK ve svém prvním mistrovském zápase junior Veselý. V 58. minutě definitivně o zisku bodů rozhodl střelou z kruhu zcela volný Hric. A v samotném závěru se sirénou trochu symbolicky trefil J. Drašnar tyčku domácí branky.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Dnes jsme viděli klasický hokej krajské úrovně, kdy to bylo nahoru - dolů. Soupeř byl ale efektivnější a šikovnější v zakončení a proto zaslouženě bere všechny body. Náš výkon i přes komplikace se sestavou byl o něco lepší než v posledních utkáních, ale i tutové šance jsme neproměnili a klid v koncovce nám ještě chybí.