Úvodní zápas semifinále rozhodl favorit v prostřední části

středa 26. 2. 2020 od 18:00
7:2

1:0, 6:2, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Eis (Kubišta, Chára), 21. Nedbal (Eis, Kubišta), 29. Chára (Kubišta, Eis), 29. Jebavý (Černý), 31. Hlaváček (Kubišta), 32. Černý (Jebavý), 38. Jebavý TS - 26. Filip (Wolf, Klemenc), 39. Šeda (Hanousek)

Vyloučení: 5:6 navíc TS, Petrů, Kostka (TE) 10 min. OT
Využití: 1:0

Rozhodčí: Pecha - Bednář, Runštuk

Střely na branku: 32:23

Diváci: 320

Stadion Nový Bydžov

Veselý - Zmítko, Novák, Štěpán, Daňo, Nedbal, Kulhánek - Eis, Černý, Hlaváček, Jebavý, Chára, Šuvara, Kubišta, Hejna, Pilný

Petrů (32. Lochman) - Kostka, Hornyš, Marša, Souček, Dittrich, Hanousek - Matouš, Zahradník, Bartoň - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Šeda - Jušta, Menyhárt

Hned v úvodní minutě jsme nabídli domácímu týmu výhodu přesilové hry, ti si žádnou výraznou šanci nevytvořili a toto oslabení jsme přestáli. V 6. minutě jsme nechali za zády najetého domácího hráče, byl faulován a z pokračující akce dokázal z nulového úhlu zakončit Eis, Domácí favorit byl i nadále aktivnějším týmem, ale do žádné vyložené šance se i díky nervozitě ani jeden tým nedostal. Nám se navíc ani moc nepovedly dvě po sobě jdoucí přesilové hry, v té třetí jsme byli zakrátko vyloučeni po sporné situaci, kdy hráče trefil do košíku kotouč.
V úvodu druhé třetiny se v pokračující přesilové hře domácího týmu prosadil na brankovišti nejdůraznější Nedbal a zvýšil na 2:0. Ve 26. minutě jsme využili přečíslení 3 na 1, pohlednou kombinaci zakončoval Filip. Ve 29. minutě jsme propadli na útočné modré a také domácí využili přečíslení 3 na 1, do prázdné zakončoval Chára. A hned pro rozehrání jsme nechali bez dozoru po pravém křídle dojet Jebavého až do zakončení, trefil se přesně pod horní tyčku Petrů branky. Ve 31. minutě jsme opět propadli ve středním pásmu, přečíslení využil z mezikruží volný Hlaváček. Za další minutu to již bylo hrozivých 6:1, tentokrát jeli na brankáře dokonce sami dva domácí hráči a Černý neměl problém zakončit. Do branky šel Lochman, odolal bez obdržené branky ale pouze do 38. minuty, kdy jej z nařízeného trestného střílení překonal Jebavý. Ve 39. minutě jsme se do přečíslení pro změnu dostali my, Šeda vzal zakončení na sebe a Veselého překonal střelou mezi nohy.
V závěrečné třetině se zápas již více méně dohrával, k dalším brankám nevedly již ani další přesilové hry domácího týmu a ani pár našich náznaků šancí. V sérii na tři vítězné zápasy tak první bod bere zaslouženě domácí tým.

Bohužel jsme byli hned v úvodu vyloučeni, brzo jsme održeli úvodní branku utkání. Oboje nás hodně ovlivnilo, nedostali jsme se do optimálního tempa. Hru jsme vyrovnali až v druhé části uvodní třetiny. Myslím, že rozhodla druhá branka, která padla hned v úvodu druhé třetiny, při našem dalším vyloučení. Soupeř byl celkově lepší, důraznější, byli jsme často vylučováni a neměli tak dobrý pohyb jako v předešlých zápasech.