Tříbodové vítězství ze souboje s Náchodem

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 16. 10. 2022 od 17:00
3:2

2:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Šeda (Zahradník, Netušil), 14. Zahradník (Netušil, Plíhal), 54. Mlateček (Zahradník) - 8. Maršík (Steklík, Matouš), 55. Kozák

Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1

Rozhodčí: Všetečka - Šesták, Plodek

Střely na branku: 55:28

Diváků: 110

Petrů - Kostka, Hanousek, Plíhal, Mlateček, Souček, Kellner - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Šeda - Sajdl, Drašnar J., Vik

HC Náchod
Novotný - Novák, Škoda, Řehák, Lelek, Vytlačil, Franců - Kozák, Maršík, Červíček, Vondřejc, Matouš, Steklík, Zeman, Havrda, Kubasa, Škoda

Do zápasu vstoupili o něco aktivněji hostující hráči, ale do první vyložené šance jsme se dostali my ve 3. minutě, přečíslení nevyužil Jušta střelou mimo tři tyče. Trochu předzvěst následujícího vývoje utkání. V 8. minutě hrál Náchodský tým první přesilovku utkání a tu využil ve vedoucí branku, po nahrávce zpoza branky střílel z první Maršík. Ihned po rozehrání jsme se vrhli do útočného pásma, po křížné nahrávce trefil Šeda z pravého kruhu poloprázdnou branku. Ve 13. minutě jsme si vybrali patřičnou dávku štěstí, po vyhraném vhazování v pásmu trefil Lelek od modré spojnici tyček. A tak udeřilo na druhé straně, v přesilovce po nahození na branku od modré se k dorážce na brankovišti dostal Zahradník a otočil tak stav na 2:1. I nadále pokračoval hokej v poměrně rychlém tempu, ale oba brankáři již změnu stavu nedovolili.
Ve druhém dějství se hrálo takřka na jednu branku, na tu hostující. Bohužel jsme ale proměnit žádnou ze spousty šancí nedokázali a Novotný v hostující brance předváděl jeden výtečný zákrok za druhým. Poměr střel za tuto periodu 25:5 je asi dostatečně vypovídající.
Do třetí třetiny jsme šli oslabeni o jednoho muže v poli, ale hosté se neprosadili, naopak do největší šance se dostal Netušil, ale z bezprostřední blízkosti branku Novotného přestřelil. Hosté ve třetí třetině svůj výkon rozhodně zlepšili, ale pár ošemetných situací vyřešil Petrů ve spolupráci s pozornou obranou. V 54. minutě jsme viděli další branku, po nahození od modré se na brankovišti prosadil Mlateček. Za minutu na to, jsme nechali projít Kozáka po pravém křídle až do zakončení z kruhu pro vhazování, jeho střelu zastavila až síťka domácí branky. V samém závěru jsme si dokázali vytvořit další brankové příležitosti, jen Jušta měl další dvě vyložené šance, ale ani on se stavem pohnout nedokázal. Závěrečná power play hostujícího celku také již branku nepřinesla a tak si připisujeme další tři body do tabulky.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Po většinu utkání jsme hráli dobrý hokej s rychlým přístupem a vytvářeli si spoustu šancí. Bohužel v jejich proměňování jsme selhávali a tím jsme si utkání zkomplikovali a po pár chybách v závěru jsme z toho udělali drama. Ale v klíčových momentech nás podržel brankář a kluci závěr odmakali a po zásluze bereme všechny body do tabulky, za což jsme určitě rádi.