Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
10.12.2023 - A tým

Tři vybojované body ze souboje s Novým Bydžovem

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 10. 12. 2023 od 17:00
6:3

1:1, 3:1, 2:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 18. Beránek (Bartoň), 21. Bartoň (Zahradník), 25. Menyhárt (Netušil, Sajdl), 34. Netušil (Sajdl, Menyhárt), 43. Sajdl (Matouš, Menyhárt), 60. Jušta (Drašnar J., Menyhárt) - 6. Malý (Pilný, Postolka), 22. Kloz (Postolka), 42. Jebavý (Chára)

Vyloučení: 5:4
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Pecha - Pluháček, Rezek

Střely na branku: 37:41

Diváků: 122

Sestavy

SK Třebechovice pod Orebem

Petrů - Menyhárt, Kostka, Samek, Mlateček, Píč, Dittrich - Netušil, Matouš, Sajdl - Bartoň, Zahradník, Beránek - Drašnar J., Drašnar T., Jušta

Stadion Nový Bydžov
Lequin - Dostál, Bezděk, Malý, Matějíček, Špinka, Borovec - Kloz, Pilný, Láska, Jebavý, Eis, Procházka, Postolka, Chára, Němec

Do okresního derby vstoupil lépe hostující tým, také zásluhou dvou přesilových her měl od úvodu územní a střeleckou převahu. První oslabení jsme ještě ubránili, ale ve druhé početní výhodě se dostal hostující tým do vedení, od modré se trefil skrze clonící hráče přesně k tyčce Malý. Postupem času jsme se vyrovnali s nasazením soupeře a i my si začali vytvářet střelecké příležitosti. Několik náznaků našich šancí stačil zlikvidovat brankář Lequin, nestačil až na dorážku Beránka z brankoviště v 18. minutě. Ve 20. minutě, přesněji 2,5 vteřiny před koncem nás zachránila spojnice tyček, když po prohraném vhazování střílel volný hráč z kruhu.
V úvodu druhé třetiny jsme se ujali vedení, po vyhraném vhazování v útočném pásmu střílel volný Bartoň. Hosté odpověděli za další minutu po stejné akci, vyhrané vhazování v útočném pásmu a nepokrytý Kloz střílel přesně do horního růžku branky. Ve 25.minutě jsme opět získali vedení, vydolovali jsme kotouč v útočném pásmu a následně si Menyhárt najel do střelecké pozice mezi kruhy a vymetl pavučiny v horním růžku. Hosté se poté vrhli do útoku a vytvořili si řadu brankových příležitostí, Petrů si ale se všemi pokusy hostujících hráčů poradil. Ve 34. minutě, po dalším závaru v našem pásmu, jsme se dostali do rychlého výpadu a přečíslení, to využil Netušil střelou z kruhu do horního růžku.
Nástup do třetího dějství přinesl kontaktní branku, nedostali jsme kotouč z obrané třetiny a poté z brankoviště dorážel volný Jebavý. Ve 43. minutě jsme si vytvořili opět dvoubrankový náskok, po naší neproměněné šanci se kotouč příhodně odrazil k volnému Sajdlovi a ten z kruhu napálil černou pryž nechytatelně do poloprázdné branky. Hosté vrhli všechny síly do útoku a často zaměstnávali brankáře Petrů v domácí brance, ten si ale se všemi pokusy poradil. V závěru hosté zkusili hru bez brankáře, ale do žádné super vyložené šance se nedostali a naopak jsme ujeli do přečíslení 2 na 1, které využil Jušta střelou do prázdné branky.
Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Po dlouhé době jsme si mohli konečně vychutnat pocit po vítězném zápase. To se nerodilo lehce, ale byli jsme efektivnější a důraznější v zakončení a kluci si za dnešní výkon ten vítězný pocit zasloužili. V klíčových momentech nás také podržel gólman Petrů, který po dlouhé době odchytal celý zápas. Povedlo se nám dát 6 branek a to nám také tak moc často v této sezóně nestalo a snad si tu zlepšenou náladu a bojovnost přeneseme i do dalších utkání.