Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
04.12.2022 - A tým

Tři cenné body za vítězství s Hlinskem

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 4. 12. 2022 od 17:00
7:4

2:2, 1:1, 4:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Drašnar J. (Šeda, Sajdl), 18. Šeda (Drašnar J., Sajdl), 35. Šeda (Drašnar J.), 41. Wolf, 48. Drašnar T. (Hanousek), 58. Zahradník (Veselý, Menyhárt), 60. Jušta (Wolf, Drašnar T.) - 16. Brázda (Hamák), 19. Nepokoj (Prachař, Kišš), 36. Kubal (Brožek), 41. Štěpánek (Hron)

Vyloučení: 4:3
Využití: 1:2
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Petr - Bednář, Runštuk

Střely na branku: 34:41

Diváků: 90

Sestavy

SK Třebechovice pod Orebem

Petrů - Hanousek, Kostka, Veselý, Mlateček, Souček, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Zahradník, Menyhárt - Sajdl, Drašnar J., Šeda

HC Hlinsko
Sodomka - Fink, Hamák, Bouška, Nepokoj, Beneš, Brázda - Kišš, Jílek, Brožek, Kubal, Karásek, Hron, Zdražil, Prachař, Grygar, Štěpánek

Do první velké šance utkání se dostal hned v úvodní minutě Wolf, ale tváří v tvář s brankářem Sodomkou neuspěl. Hosté se do první brankové příležitosti dostali ve 2. minutě při přečíslení 3 na 1, brankář Petrů si s pokusem hostujícího útočníka poradil. Do vedení jsme se dostali v 6. minutě po akci třetího útoku, volný mezi kruhy zůstal J. Drašnar a trefil se nad vyrážečku hostujícího brankáře. Hosté se po inkasované brance vrhli do útoku, několik náznaků šancí zlikvidoval Petrů. Hlinsko se vyrovnání stavu dočkalo v 16. minutě, po závaru v útočné třetině se prosadil Brázda, jehož střela od modré propadla za brankovou čáru. V 18. minutě jsme si vedení vzali zpět, na oblouček z vlastního pásma si najel za záda obrany Šeda a svůj výpady zakončil povedeným blafákem. V 19. minutě jsme byli posláni do oslabení, hosté tuto výhodu využili ke srovnání stavu, když střela Nepokoje od modré zaplachtila přesně pod horní tyčku Petrů branky.
Také ve druhé třetině jsme si první brankovou příležitost vytvořili my, Jušta z ostrého úhlu ale pouze orazítkoval horní tyčku hostující branky. Ve 33. minutě jim měli první výhodu přesilové hry, tu jsme sice využít nedokázali, ale v okamžiku když se vyloučený hráč vracel do hry, tak jsme opět srhli vedení na svou stranu, volný mezi kruhy zůstal Šeda a trefil se přesně do horního růžku. Hosté ale opět dokázali za chvilku srovnat stav, po vyhraném vhazování v útočném pásmu využil clonu před brankářem Kubal. Ve 37. minutě jsme špatně střídali, hosté se vrhli do útoku a od další pohromy nás zachránila tyčka a s následnou dorážkou si Petrů poradil.
Do závěrečné třetiny si hosté přenesli výhodu o jednoho muže po vyloučení domácího hráče v závěru druhé třetiny. V tomto oslabení jsme dokázali skórovat, když zpoza branky T. Drašnar našel volného Wolfa, ten svoji střelu z mezikruží mezi tři tyčky nevměstnal, ale následně dokázal kotouč, který se odrazil přes horní tyčku do brankoviště, uklidit za brankovou čáru. V pokračující přesilovce ale hosté opět srovnali stav, jejich rychlou kombinaci zakončoval do prázdné branky Štěpánek. Ve 48. minutě nám hosté nabídli výhodu přesilové hry, tu jsme tentokrát dokázali zužitkovat ke vstřelení další branky, z kruhu pro vhazování střílel přesně T. Drašnar. V 55. minutě měl pojištění náskoku na své holi Jušta, ale jeho zakončení z brankoviště do poloprázdné branky stihl zlikvidovat Sodomka. V 58. minutě Zahradník nejdříve promarnil svoji brankovou příležitost na brankovišti, ale následně po objetí branky dostal kotouč za brankovou čáru. Od 59. minuty hráli hosté power-play při pokusu o vyrovnání, ale tento pokus jim nevyšel a naopak jsme ještě navýšili své vedení, po zisku kotouče na své obranné modré sehrál první útok kombinaci pro Juštu do prázdné branky.
Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Se soupeřem, který ještě do dnešního zápasu v B skupině nezaváhal, jsme chtěli uspět, jelikož jsme s ním v loňské sezóně doma vysoko prohráli. Jsem rád, že tato motivace vyšla a v závěrečné třetině jsme dokázali zápas překlopit na svoji stranu. Myslím, že jsme byli produktivnější a trefili se i kluci, kteří se v koncovce doposud trápili. Za vítězství jsem samozřejmě rád a do kabiny patří poděkování za výkon a předvedou hru.