Také v odvetě okresního souboje byl soupeř produktivnější

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 26. 10. 2022 od 18:00
2:4

1:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 10. Zahradník (Mlateček, Sajdl), 48. Jušta (Plíhal) - 4. Černý (Muška, Bezděk), 34. Muška (Bezděk, Jebavý), 41. Postolka (Černý, Bezděk), 60. Pilný (Postolka)

Vyloučení: 4:2, navíc Němec (NBY) 5+OK
Využití: 0:1

Rozhodčí: Machač - Karlík, Paštika

Střely na branku: 33:39

Diváků: 100

Petrů - Veselý, Kostka, Plíhal, Mlateček, Kellner, Dittrich - Wolf, Drašnar T., Jušta - Sajdl, Zahradník, Šeda - Javůrek, Drašnar J., Vik

Stadion Nový Bydžov
Veselý - Zmítko, Novák, Bezděk, Hroudný, Brotánek, Pilný, Muška - Černý, Procházka, Chára, Postolka, Němec, Jebavý, Brožek, Hlaváček

V úvodu se z obou stran hrál opatrný hokej, hosté ale byli o něco aktivnější a ve 4. minutě se ujali vedení. Naši chybu při střídání potrestal Černý střelou z pravého kruhu na lapačku brankáře Petrů. Poté jsme i my zvýšili aktivitu směrem dopředu a dočkali se i srovnání stavu na 1:1. Po vhazování v útočném pásmu střílel od modré těsně mimo Mlateček a z takřka nulového úhlu se trefil přesně Zahradník. Poté pokračoval vcelku vyrovnaný hokej, ale oba brankáři za svá záda další kotouč nepustili.
Také ve druhé třetině dlouho vítězili nad střelci oba brankáři a pokračoval vyrovnaný souboj o každou šanci. Ve 34. minutě jsme hostům nabídli výhodu dvojnásobné přesilové hry a ti tuto výhodu využili ke vstřelení vedoucí branky. Střela mimo tři tyče se odrazila od zadního mantinelu k volnému Muškovi na brankovišti a ten z ostrého úhlu dostal kotouč za brankovou čáru. Jen škoda, že před touto přesilovkou rozhodčí přehlédli zcela zjevné hraní hostů ve více hráčích v poli.
V nástupu do třetí třetiny jsme místo boje o vyrovnání znovu inkasovali, naši ztrátu kotouče na obrané modré potrestal Postolka, ke kterému se s patřičnou dávkou štěstí odrazil zablokovaný pokus o střelu. Ve 47. minutě byl za napadení poslán předčasně pod sprchy hostující Němec, za následnou strkanici byl vyloučen jen domácí hráč. Při hře 4 na 4 se do útočného pásma proháčkoval Plíhal, v pádu stihl prostrčit kotouč na volného Juštu a ten zakončil přesně k tyčce Veselého branky. Bohužel jsme poté nesehráli dobře následující tříminutovou přesilovku a soupeřovu branku takřka neohrozili. Do konce zápasu jsme si ještě několik nadějných náznaků šance vytvořili, ale v koncovce jsme byli nepřesní a nebo zasáhl Veselý v hostující brance. V samotném závěru jsme ještě zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat se nám již nepodařilo a naopak hosté pojistili Pilným svůj zisk bodů dorážkou do prázdné branky.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Myslím, že jsme dnes neodvedli špatný výkon, kluci bojovali a nelze jim toho moc vytknout. Rozhodla asi proměněná přesilovka hostí 5 na 3, my jsme si v dlouhé klasické početní výhodě nepomohli. Musíme uznat, že naše efektivita v koncovce ještě není na takové úrovni jak bychom si přáli a soupeř byl o tu jednu branku lepší a k vítězství mu gratuluji.