S Opočnem vítězství za tři body, nakonec padla desítka

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 9. 11. 2022 od 18:00
10:2

3:2, 2:0, 5:0

Branky a nahrávky: 3. Jušta (Drašnar. T.), 9. Dittrich (Drašnar J.), 19. Drašnar J. (Javůrek, Vik), 34. Sajdl (Netušil, Mlateček), 36. Netušil (Sajdl, Mlateček), 45. Sajdl (Netušil, Menyhárt), 45. Souček (Drašnar J.), 48. Wolf (Drašnar T., Kostka), 53. Jušta (Wolf, Drašnar. T.), 60. Jušta (Kostka, Drašnar T.) - 8. Petr (Mlateček), 19. Petr (Dudadík, Burdych)

Vyloučení: 2:5
Využití: 2:1

Rozhodčí: Veinfurter - Boček, Hurei

Střely na branku: 57:25

Diváků: 125

Petrů - Veselý, Kostka, Plíhal, Mlateček, Dittrich, Souček - Wolf, Drašnar T., Jušta - Netušil, Sajdl, Menyhárt - Vik, Drašnar J., Javůrek

HC Opočno
Lequin - Podzimek, Burdych, Franc, Stehno, Čapek, Janda, Koudelka, Petr, Mlateček, Steklík, Dudadík, Škrabal, Mervart

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve 3. minutě se ujali vedení, po několika závarech v útočném pásmu našel T. Drašnar zpoza branky na brankovišti volného Juštu a ten nezaváhal. Hosté srovnali stav v 8. minutě, za zády obrany najetý Petr svůj nájezd zakončil povedeným blafákem. Po rozehraní se hosté dopustili faulu, vyloučení jsme potrestali brankou, kdy se střelou od modré trefil Dittrich. V 16. minutě nám hosté nabídli další výhodu přesilové hry, dokonce dvojnásobnou, ale tu jsme sehráli prachbídně. Nejen že jsme Lequina v hostující brance takřka neohrozili, ale navíc jsme se dopustili faulu a hosté poté, co se dostali do plného počtu, tak nastalou přesilovou hru využili ke srovnání na 2:2. Po křížném pasu přes pásmo se trefil opět Petr. Ještě v téže minutě jsme si vzali vedení zpět po akci třetího útoku, zafungoval hybridní icing a následná dorážka na brankovišti J. Drašnara.
Ve druhé třetině jsme měli velikou územní a střeleckou převahu, ale v koncovce jsme si dobře nepočínali a hostující tým byl tak stále na dostřel. Jejich odpor tak zlomila až dvojice inkasovaných branek ve 34. a 36. minutě v podání druhé útočné řady. Nejdříve se trefil z mezikruží přesně k tyčce Sajdl, následně našel Mlateček od modré před brankou zcela volného Netušila a ten z brankoviště zamířil pod horní tyčku.
V závěrečné třetině se již tempo hry vytratilo úplně, hosté moc vzdoru nepředvedli a po dalších dvou brankách v rychlém sledu ze 45. minuty se utkání v poklidu dohrávalo. Šestou branku v hostující síti zařídila opět druhá řada, po pasu na útočnou modrou Netušil následně naservíroval před prázdnou branku pro Sajdla. Ihned po vhazování nám hosté nabídli další početní výhodu, tu jsme během několika vteřin zužitkovali, když se tečí před brankářem prosadil Souček. Ve 48. minutě se trefil z levého kruhu pod horní tyčku Wolf a zvýšil již na 8:2. Na další branku v hostující síti jsme si počkali do 52. minuty, rychlou kombinaci zakončoval z vrcholku kruhu Jušta. V samotném závěru zápasu jsme se dočkali populární "desítky", kombinaci při přečíslení zakončoval opět Jušta a završil tak svůj hattrick.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Soupeř dnes vzdoroval pouze do poloviny utkání a nepřipustili jsme další drama jako v Opočně, kde jsme skoro prohospodařili čtyřbrankový náskok. Závěrečnou třetinu jsme si pohlídali a vstřelili další branky. Doufám, že jsme si tím nevystříleli střelný prach a nechali si nějaké branky i do dalších zápasů. Kluci zaslouží pochvalu za výsledek, ale bezchybný výkon to rozhodně nebyl a pořád je na čem pracovat.