S Opočnem po utkání plném faulů tříbodové vítězství

středa 8. 1. 2020 od 18:00
5:1

2:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 11. Beránek (Matouš, Kostka), 13. Beránek (Matouš, Zahradník), 23. Zahradník (Kostka), 49. Zahradník (Šeda, J. Drašnar), 58. Šeda (T. Drašnar, Matouš) - 51. Jakl (Kubíček)

Vyloučení: 12:12
Využití: 1:0

Rozhodčí:Veinfurter - Karlík, Figer

Střely na branku:35:19

Diváci:85 diváků

Lochman - Hornyš, Kostka, Menyhárt, Marša, Hanousek, Dittrich - Matouš, Zahradník, Beránek - Wolf, Filip, Klemenc - Drašnar J., Drašnar T., Šeda

HC Opočno
Kolbaba - Žid, Škrabal, Burdych, Jakl, Komárek, Kubíček - Slezák, Hejduk, Brebera, Rejchrt, Srpek, Řehák, Brožek, Bureš, Rail

V samotném úvodu utkání nám hosté nabídli výhodu přesilové hry, tu jsme ale sehráli prachbídně a v největší šanci se ocitl hostující útočník který se po naši chybě dostal do samostatného úniku, Lochman si ale mezírku mezi betony pohlídal. V 5. minutě se zastřeloval Beránek, jeho střela zpoza obránce lízla pouze horní tyčku hostující branky. Více štěstí a přesnosti měl Beránek v 11. minutě, kdy zakončoval kombinaci na jeden dotek v útočné třetině a otevřel skóre v utkání. Ve 12. minutě měl hostující útočník poloprázdnou branku, Lochman se ale proti jeho dorážce z brankoviště stihl přemístit od tyčky k tyčce a velkou šanci hostí zmařit. Ve 13. minutě se opět trefil Beránek, pohlednou kombinaci prvního útoku na jeden dotek zakončoval do poloprázdné branky. V 15. minutě jsme se na pár přesných nahrávek přes střední pásmo dostali až do zakončení, Matoušovu střelu lapil do své lapačky Kolbaba. Ve 20. minutě si hostující brankář připsal další úspěšný zákrok, přečíslení 4 na 2 zakončoval střelou do lapačky Kostka.
Ve druhé třetině jsme viděli pouze jedinou branku, ve 23. minutě tečoval střelu od modré před brankou Zahradník mimo dosah brankáře Kolbaby. Po této brance se již moc v plném počtu nehrálo, sebemenší náznak faulu pan rozhodčí nekompromisně trestal a trestná lavice na obou stranách nestíhala vychladnout. Oba týmy měly spoustu příležitostí vyzkoušet přesilovky a také oslabení, my dokonce více než minutu výhodu dvojnásobné přesilovky, ale bez využití.
Bohužel, ani v závěrečné části se tempo a plynulost hry nezlepšila, opět zásluhou řady oboustranných vyloučení. Světlým okamžikem byla branka na 4:0 ve 49. minutě, po nahrávce zpoza branky si volný Zahradník povytáhl brankáře a zakončoval do opuštěné branky. V 51. minutě se při hře 4 na 4 trefil od modré přesně Jakl, Lochman si tak další čisté konto nepřipsal. V závěru nepříliš pohledného utkání jsme ještě dokázali proměnit přesilovou hru, kombinaci v útočné třetině zakončoval z pravého kruhu střelou z první Šeda do volného místa v hostující brance.

Nebyl to moc pohledný hokej, pouze v uvodní třetině jsme viděli několik pěkných hokejových akcí, především z naší strany. Od druhé třetiny se hra rozkouskovala, ztratila na tempu, především díky častým zásahům hlavního rozhodčího. Bohužel oprávněně, fauly to prostě byly, jen nejsme na takto nastavený metr zvyklí, oběma mužstvům to dělalo problémy. Ale určitě bychom se to naučili, ne jen my, ale i ostatní mužstva. Jen by bylo potřeba, aby posuzování těchto situací bylo v každém utkání stejné.