První body do tabulky po dramatickém utkání s Opočnem

středa 6. 10. 2021 od 18:00
5:4p

3:1, 0:1, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 12. Drašnar T. (Plíhal), 13. Javůrek (Drašnar J.), 14. Jušta (Souček), 54. Filip (Jušta), 62. Jušta (Filip, Kostka) - 20. Sajdl (Rail, Veselý), 24. Sajdl (Řehák, Komárek), 52. Sajdl (Bureš), 57. Chaloupka (Řehák)

Vyloučení: 4:1
Využití: 0:0

Rozhodčí: Padevět - Karlík, Figer

Střely na branku: 40:35

Diváci: 95

Kouba - Kostka, Souček, Plíhal, Mlateček - Matouš, Drašnar T., Šeda - Beránek, Filip, Jušta - Hanousek, Drašnar J., Javůrek

HC Opočno
Kolbaba (14. Šinkora) - Veselý, Martinec, Jakl, Chaloupka - Škrabal, Mlateček, Sajdl, Stehno, Komárek, Bureš, Rail, Řehák, Koudelka

Utkání bylo zahájeno s 30 minutovým zpožděním z důvodu poruchy rolby. Když už se začalo hrát, tak jsme si v první pětiminutovce vytvořili několik šancí ke skórování, ale bohužel bez proměnění. Poté se ke slovu dostali také hosté, ale i oni ztroskotali na brankáři. Skóre utkání se poprvé změnilo ve 12. minutě, když střelu Plíhala od modré dorazil na brankovišti nehlídaný Tomáš Drašnar. Za minutu jsme se mohli radovat podruhé, střela juniora Javůrka ze středního pásma překvapila Kolbabu a zapadla za brankovou čáru. Ve 14. minutě nachytal Kolbabu z ostrého úhlu Jušta a ukončil tak působení hostujícího brankáře v dnešním zápase. Následně si oba týmy zahráli krátkou přesilovku, ale bez využití. Ve 20. minutě jsme si zbytečně hráli s kotoučem v obrané třetině, hosté se jej zmocnili a na brankovišti volný Sajdl poprvé překonal Koubu v domácí brance.
Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější, také zásluhou toho, že se hosté dostali na dostřel jedné branky. Ve 24. minutě jsme propadli v útočném pásmu a po rychlém výpadu z druhé vlny střílel přesně opět Sajdl. V polovině utkání jsme se dostali k rychlé akci a přečíslení hostující obrany, Šeda trefil pouze tyčku hostující branky. Poté jsme hostům nabídli dlouhou výhodu dvojnásobné přesilovky, tu jsme s vypětím všech sil ale ubránili. Když už jsme byli v plném počtu, tak i nás zachránila od pohromy branková konstrukce.
Hned v nástupu do třetí třetiny přidal Souček střelou od modré další zásah do tyčky branky. Poté jsme čelili další hrozbě při vlastním oslabení, ale ani tuto výhodu hosté neproměnili. Ujala se až akce v 52. minutě, po zatažení kotouče do našeho pásma střílel přesně do horního růžku Sajdl a završil tak svůj hattrick. V 54. minutě jsme si vedení vzali zpět, střídajícího brankáře Šinkoru překonal střelou do horního růžku z kruhu pro vhazování Filip. V 57. minutě jsme opět zbytečně nedostali kotouč z vlastní třetiny a střelou od modré do horního růžku vyrovnal na 4:4 Chaloupka. Do konce třetího dějství si žádný z týmů již nějakou šanci nevytvořil a tak se muselo prodlužovat.
Atraktivní hra 3 na 3 netrvala dlouho, na sklonku první minuty jsme se dostali do přečíslení 2 na 1, střela Jušty z levého kruhu propadla opočenskému brankáři až za brankovou čáru a mohli jsme s přítomnými diváku oslavit zisk prvních bodů do tabulky.