Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
Krajská liga mužů:
24.09.2023 - A tým

Na úvod soutěže prohra v okresním derby

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
neděle 24. 9. 2023 od 17:00
7:3

2:1, 3:2, 2:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 15. Hlaváček (Procházka, Pilný R.), 16. Bezděk (Petr, Eis), 26. Procházka (Hlaváček, Matějíček), 31. Eis (Chára, Postolka), 40. Chára (Eis, Hlaváček), 46. Matějíček (Procházka, Hlaváček), 59. Špinka (Chára, Eis) - 19. Drašnar T. (Wolf), 25. Drašnar T. (Wolf, Mlateček), 37. Netušil (Zahradník)

Vyloučení: 5:7, navíc Bezděk (NBY) a Drašnar J. (TRE) 5+OK
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Machač - Horák, Vodička

Střely na branku: 42:31

Diváků: 120

Sestavy

Stadion Nový Bydžov

Veselý - Matějíček, Malý, Špinka, Bezděk, Heligr, Pilný J. - Procházka, Hlaváček, Pilný R., Eis, Postolka, Chára, Kloz, Petr, Jebavý

SK Třebechovice pod Orebem
Saifr (31. Šimon) - Veselý, Kostka, Samek, Mlateček, Souček, Dittrich, Kučera - Wolf, Drašnar T., Jušta - Sajdl, Zahradník, Netušil - Bartoň, Drašnar J., Menyhárt

Do úvodního utkání mistrovské soutěže vstoupil aktivněji domácí tým, ale několik závarů a náznaků šancí vyřešila hostující obrana a brankář Saifr. Změnu stavu nepřinesly ani první přesilové hry na obou stranách. Série vyloučených pokračovala, ve 13. minutě se do úniku dostal Wolf, jeho akci zastavil Malý faulem a následovalo trestné střílení. V něm faulovaný hráč Veselého v domácí brance blafákovým pokusem nezaskočil. V pokračující přesilovce se domácí tým dostal do vedení, z levého kruhu pod horní tyčku zakončoval volný Hlaváček. V 16. minutě se radovali domácí znovu, nahození Bezděka od modré tečovala obrana mimo dosah Saifra. V 19. minutě jsme vyrazili do rychlého protiútoku, T. Drašnar překvapil Veselého střelou od modré čáry zpoza obránce do horního růžku.
V nástupu do druhého dějství se domácí radovali z další branky, ta ale nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Udeřilo tak na druhé straně, po nahození na branku od modré se z brankoviště prosadil důrazem T. Drašnar. Ve 26. minutě mohl při samostatném úniku otočit stav v náš prospěch Sajdl, domácí tým ale podržel Veselý. Následovala naše přesilová hra, propadnutí v útočném pásmu ale potrestala dvojice Hlaváček a skórující Procházka. V polovině utkání jsme opět inkasovali, po několika vyhraných soubojích u mantinelu se z ostrého úhlu trefil Eis. Tím také skončilo pro zranění dnešní účinkování brankáře Saifra v hostující brance. Benjamínek Šimon si hned po svém nástupu připsal několik úspěšných zákroků a mohl sledovat naše snížení, ve 37. minutě zůstal před domácí brankou volný Netušil a zakončil k protilehlé tyčce. Uklidnění do závěrečné třetiny přinesla domácím 40. minuta a proměněná přesilová hra, když jsme nechali Cháru bez dozoru projet po křídle až do zakončení na brankovišti.
V závěrečné třetině jsme si sice vypracovali několik náznaků šancí, ale v zakončení jsme si počínali nedůrazně a domácí tým zkušeně kontroloval svůj náskok. Každý jejich výpad do útočného pásma zakončovali střeleckým pokusem. Ve 46. zůstal na kruhu pro vhazování volný Matějíček, na jeho střelu do horního růžku neměl Šimon šanci zareagovat. V 55. minutě si za rohovnickou vložku vysloužili větší tresty domácí Bezděk a hostující J. Drašnar, poté se utkání již jen víceméně dohrávalo. V. 59. minutě se od modré pod horní tyčku trefil ještě Špinka a uzavřel tak skóre prvního mistrovského utkání.
Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
V prvním mistrovském utkání na horké půdě v Bydžově jsme v úvodu se soupeřem jakžtak drželi krok, ale neproměnili jsme nějaké šance a poté nás domácí tým začal přebruslovat. Z toho pak pramenili naše oslabení a obdržené branky. My jsme si sice vytvořili také nějaké šance, ale bohužel ten důraz co měl domácí tým před brankou, jsme my neměli. Soupeři k zaslouženému zisku bodů gratulujeme, my se pokusíme o reparát ve středu v Náchodě.