Na čtvrtý pokus to vyšlo, Hronov jsme na domácím ledě konečně udolali

neděle 17. 11. 2019 od 17:00
4:2

2:0, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 9. Wolf J. (Bureš N.) 14. Zahradník T. (Kostka V.) 50. Šeda V. 60. Wolf J. (Klemenc D.) - 27. Hašek (Exner, Matouš), 60. Škoda (Petr, Kellner)

Rozhodčí: Svoboda - Brož, Horák

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0

Střely na branku: 34:28 Diváci: 115

Lochman P. - Hornyš P., Kostka V., Bureš N., Menyhárt O., Hanousek K., Souček D. - Bartoň M., Zahradník T., Matouš M. - Wolf J., Filip D., Klemenc D. - Drašnar J., Drašnar T., Šeda V.

HC Wikov Hronov
Ševců - Škoda, Řehák, Kellner, Štelzig, Junek, Novák - Petr, Maršík, Hylena, Matouš, Hašek, Mach, Exner, Perutek, Franců
Aktuálně druhý tým tabulky jsme potkali v této sezóně již počtvrté, tentokrát na domácím ledě a tuto výhodu využili k prvnímu vítězství.

Do čtvrtého vzájemného zápasu této sezóny jsme vstoupili velmi aktivně a již od úvodního vhazování zaměstnávali brankáře Ševců v hostující brance. V 6. minutě se nám naskytla výhoda takřka minutové dvojnásobné přesilové hry, ale tu jsme využít nedokázali. V 9. minutě si z obranné třetiny po pravé straně kluziště našlápl Bureš a jeho nabídku před branku využil Wolf tečí mezi nohy brankáře. Ve 13. minutě jsme dokázali využít přesilovou hru, Zahradník si najel na útočnou modrou za záda obrany a svůj výpad zakončil přesnou střelou pod horní tyčku. Hosty do hry dostala až početní výhoda v 16. minutě, ale obrana s Lochmanem všem atakům odolala.
Ve druhé třetině hosté výrazně přidali na pohybu a důrazu a začali stále více a více zaměstnávat Lochmana v domácí brance. Svůj stupňující tlak využili hosté ve 27. minutě ke snížení na 2:1, naše propadnutí ve středním pásmu a následné přečíslení využil Hašek. V dalším průběhu třetiny nás několikrát podržel Lochman, do hry jsme se dostali zase až v polovině utkání při další přesilovce, Ševců ale také působil velmi jistě.
V závěrečné třetině jsme na začátek přežili jasnou šanci hostí po naší hrubce v obraně. Poté jsme se soustředili na důslednou obranu a aktivní hru ve středním pásmu, ze které jsme vyráželi do protiútoků. V 50. minutě vydoloval Šeda kotouč v rohu kluziště a jeho následné nahození na branku propadlo hostujícímu brankáři za brankovou čáru. V 56. minutě dostali hosté nabídku zápas ještě zdramatizovat po dalším vyloučení domácího hráče. Ti následě sáhli k odvolání brankáře a i když jsme oslabení ustáli, tak se nakonec v přečíslení prosadili, po několika našich pološancí trefit prázdnou branku se v 60. minutě z prvého kruhu trefil Škoda. V samotném závěru hosté opět sáhli k power-play, tentokrát jsme to ale byli my kdo se radoval, Wolf se od modré nemýlil a zamířil přesně do opuštěné branky.

Bylo hodně náročné utkání s řadou nepřesností z obou stran. Nepodařilo se nám úplně navázat na velmi dobrý výkon z minulého víkendu. Zbytečně jsme ztáceli kotouče na naší polovině hřiště a tím dávali soupeři poměrně dost šancí k rychlým protiútokům. Bylo štěstí, že soupeř toho nedokázal využít, naopak nám se šance využít podařilo, dostali jsme se do vedení, které se nám podařilo udržet až do konce utkání i díky velkému nasazení a bojovnosti.