Druhý zápas osmifinále zvládla lépe Chrudim a srovnala stav série

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
středa 25. 1. 2023 od 18:00
1:6

0:2, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 38. Beránek (Menyhárt, Sajdl) - 4. Pavlík (Felcman M., Felcman V.), 6. Linhart (Plch, Novák), 29. Langr (Čáslava, Pejzl), 30. Roubal (Pejzl), 51. Kostka (Novák, Linhart), 57. Formánek (Linhart, Felcman V.)

Vyloučení: 11:6
Využití: 1:2

Rozhodčí: Pecha - Kareš, Plodek

Střely na branku: 31:42

Diváků: 206

Petrů - Hanousek, Kostka, Veselý, Mlateček, Souček, Kellner - Drašnar J., Drašnar T., Jušta - Bartoň, Zahradník, Šeda - Beránek, Menyhárt, Sajdl

HC Chrudim
Matoušek - Hrdlička, Hybeš, Pilař, Pejzl, Budínský, Čáslava, Felcman M., Linhart - Cvrček, Plch, Novák, Pavlík, Dobiáš, Roubal, Felcman V., Hejduk, Polák, Kostka, Formánek, Langr

V úvodu utkání byli hosté aktivnějším týmem a byli častěji na kotouči. Do vedení ve 4. minutě jsme jim pomohli naší chybou ve středním pásmu, následně rozhodčí posoudili hraniční postavení na modré jako bezchybné a Pavlík prudkou střelou z vrcholku kruhů skrze clonícího obránce překonal brankáře Petrů v domácí brance. Poté jsme byli velmi přísně poslání do oslabení, tuto výhodu těsně před koncem přesilovky využil velezkušený Linhart střelou z mezikruží skrze clonící hráče. My jsme se do nějakých šancí dostali až ve druhé polovině třetiny, po promarněné přesilové hře, ale se všemi pokusy si poradil Matoušek v hostující brance a k dorážkám jsme se přes pozornou obranu nedostávali.
Druhá třetina byla rozkouskována spoustou vyloučení na obou stranách, často se obě strany podivovaly nad výroky rozhodčích a hra tím tak trpěla. Hosté se se situací na ledové ploše vyrovnali lépe a dvěmi slepenými brankami před polovinou utkání defacto rozhodli o výsledku utkání. Nejdříve jsme nechali bez dozoru najet do zakončení až branku Langra a ten svůj výpad zakončil povedeným blafákem a ze necelou minutu jsme propadli na útočné modré a hosté následný rychlý výpad a přečíslení využili po střele Roubala. Ve 32. minutě si oba týmy mohly vyzkoušet jak by to případně vypadalo při prodloužení při hře 3 na 3, od další pohromy nás zachránila horní tyčka branky. Ve 38. minutě jsme využili jednu z přesilovek, dorážkou z brankoviště se prosadil Beránek.
V úvodu třetí třetiny jsme si sice vytvořili územní převahu, ale žádná z akcí se nám do zdárného konce dotáhnout nepovedla. Frustrace vedla k dalším zbytečným vyloučením domácích hráčů, jednu z přesilovek využil Kostka k potvrzení náskoku, když tečoval z předbrankového prostoru přihrávku nad rameno brankáře. V 57. minutě se ještě ujala střela k tyčce z kruhu pro vhazování v podání volného Formánka. Hosté tak srovnali stav série na 1:1 a o postupový matchball se bude bojovat v neděli 29.1. od 18:00 v Chrudimi.

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
První domácí zápas nám moc nevyšel a nebyli jsme asi sami. S jedenácti vyloučenými hráči se zápas vyhrát nedá, snad jen při velké dávce štěstí. V úvodu utkání jsme inkasovali lacinou branku, poté hosté proměnili přesilovku a tento úvod se podepsal na celém zápase. Když už jsme měli nějaké náznaky, že se do zápasu dostaneme, tak přišlo další vyloučení a zase jsme spadli dolů. Dnes nám dělala největší problém disciplína, hosté se s tím popasovali lépe a srovnali stav série. V neděli pokračujeme na ledě soupeře a zápas zase začíná za stavu 0:0, rozhodně nic nevzdáváme.