Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje
pátek 6. 1. 2023 od 20:00
3:4sn

0:1, 1:0, 2:2 - 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 22. Sajdl (Jušta, Dittrich), 47. Šeda (Beránek), 56. Drašnar J. (Kostka, Drašnar T.) - 8. Pilař L. (Prachař, Novák), 47. Prachař (Šeda, Pilař L.), 50. Prachař (Martinec, Pilař L.), 65. Prachař

Vyloučení: 4:6, navíc Hanousek (TE) a Pulpán (CHOC) 5+OK
Využití: 2:1

Rozhodčí: Pecha - Horák, Vodička

Střely na branku: 27:26

Diváků: 136

Petrů - Hanousek, Kostka, Kellner, Mlateček, Souček, Dittrich - Drašnar J., Drašnar T., Wolf - Netušil, Menyhárt, Beránek - Bartoň, Sajdl Jušta - Šeda

HC Spartak Choceň
Valenta - Lipenský, Kalous, Šeda, Novák, Knytl, Novotný, Rudy - Polák, Krejza, Procházka, Pilař L., Prachař, Pulpán, Lichtág, Martinec

Páteční večer přinesl dohrávku odloženého utkání s aktuálním lídrem tabulky. V úvodu utkání jsme nabídli soupeři početní výhodu, ale obrana zafungovala skvěle a nedovolila hostům ani jednu střelu na brankáře Petrů. Do první velké šance jsme se dostali v 7. minutě, Menyhárt ale trefil pouze tyčku branky a dorážka Netušila minula prázdnou branku. A z protiútoku se radovali hosté z úvodní branky, mezi kruhy jsme nepokryli Pilaře a ten se trefil přesně do horního růžku. V dalším průběhu se hrál rychlý a důrazný hokej, kdy se akce přelévaly ze strany na stranu, ale bez brankového efektu.
V úvodu druhé třetiny se po vystihnutí hostující rozehrávky dostal do velké šance Wolf, jeho zakončení do prázdné branky zhatil faul obránce a hráli jsme první přesilovku. V té jsme dokázali srovnat stav na 1:1, po křížném pasu střílel přesně z levého kruhu Sajdl. Na ledě se začalo lehce jiskřit a oba týmy ještě přidaly na důrazu, jako výsledek lze považovat krátkou rohovnickou vložku v podání Hanouska s Pulpánem. Ve 37. minutě se půlka stadionu již radovala z vedoucí branky, když golfákem zakončoval J. Drašnar z levého kruhu, jestli to byla branka a nebo pouze tyčka ví asi jen brankář, v každém případě se pokračovalo ve vyrovnaném stavu.
Ve třetí třetině se nejdříve prosadili hosté, ve 47. minutě po závaru v útočné třetině střílel z ostrého úhlu Prachař. Naše odpověď přišla hned v dalším střídání, bekhendovou dorážkou na brankovišti se prosadil Šeda. V polovině třetiny jsme pykali za vyhození kotouče z obraného pásma, hosté přesilovku využili po akci, kdy se do přihrávky přes pásmo trefil z první opět Prachař. V 55. minutě nám hosté nabídli výhodu dvojnásobné přesilové hry, tu jsme využili ke srovnání stavu, dorážkou nad ležícího brankáře se trefil J. Drašnar. Hosté si po této brance za nesportovní chování vykoledovali další vyloučení, tuto výhodu jsme bohužel proměnit ve vedoucí branku nedokázali. V největší šanci orazítkoval Mlateček tyčku branky, další šance pokryl Valenta a nebo jsme netrefili branku.
Protesty hostů nadále pokračovaly i před prodloužením, do toho jsme tedy vstoupili v početní výhodě. Ani tuto výhodu jsme proměnit nedokázali a tak o zisku druhého bodu rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich si počínali lépe hosté, když se prosadil Prachař s Pilařem, naše pokusy se hodně nepovedly.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kudrna, trenér mužstva:
Takto vyhrocený zápas jsme asi v této sezoně ještě nehráli, ale je dobře že se takový zápas odehrál. Nebál bych se říct, že to byla dobrá příprava na play-off, kde se takto zápasy hrají. V utkání jsme předvedli solidní výkon a v klíčových momentech nás podržel i brankář, jen je škoda že jsme v závěru neproměnili druhou dvojitou přesilovku 5 na 3 a nerozhodli. Klukům není moc co vytknout, jen ty samostatné nájezdy jim nevyšly a na nich budeme muset zapracovat.