Další kanonáda, tentokrát padlo Opočno

středa 23. 10. 2019 od 18:00
9:0

1:0, 2:0, 6:0

Branky a nahrávky: 20. Beránek M. (Hanousek K.) 27. Klemenc D. (Wolf J.) 32. Wolf J. (Klemenc D.) 47. Šeda V. 48. Beránek M. (Zahradník T.) 50. Beránek M. (Hornyš P., Zahradník T.) 50. Bureš N. 56. Klemenc D. (Matouš M.) 60. Zahradník T. (Beránek M.)

Rozhodčí: Svoboda - Kubišta, Brož

Vyloučení: 2:2 navíc Hornyš (TE) 10 OT Využití: 0:0 Oslabení: 0:0

Střely na branku: 44:25 Diváci: 65

Lochman P. - Hornyš P., Kostka V., Bureš N., Menyhárt O., Hanousek K., Dittrich M. - Beránek M., Zahradník T., Drašnar J. - Wolf J., Filip D., Klemenc D. - Matouš M., Bartoň M., Šeda V.

HC Opočno
Kolbaba - Jakl, Burdych, Škrabal, Veselý, Komárek, Kubíček - Slezák, Srpek, Hejduk, Brebera, Řehák, Hladík, Libnar, Rail
V úvodní třetině se moc hezkých hokejových akcí neurodilo. Oba týmy působily nervózně a hra byla dost neurovnaná bez výraznějších šancí. Ve 14. minutě jsme se dopustili krátce po sobě dvou faulů a nabídli tím hostům dlouhou výhodu dvojnásobné přesilovky. Ti s touto výhodou ale naložili prachbídně a bez větších potíží jsme toto oslabení ubránili. Ve 20. minutě jsme se konečně brankově prosadili, Beránek se prosadil svojí dorážkou z brankoviště.

Ve druhé třetině byla naše převaha o něco znatelnější a již jsme se dostávali do více brankových příležitostí. Řadu z nich ale dokázal vykrýt brankář Kolbaba, nebo jsme je zbytečně přehrávali. Ve 27. minutě nic nevymýšlel Klemenc a překvapivou střelou z úhlu pod horní tyčku překvapil hostujícího brankáře. Ve 32. minutě vysunul Klemenc ve středním pásmu najetého Wolfa a ten svůj výpad zakončil přesnou střelou do horního růžku. V dalších náznacích šancích jsme již v této části uspět nedokázali, několik nebezpečných střel hostů bezpečně zlikvidoval Lochman.
Závěrečnou část jsme již zcela opanovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Navíc jsme i zjednodušili koncovku a přidali pár branek. Nejdříve se po vyjetí z rohu před branku prosadil Šeda a zvyšoval na 4:0. Ve 48. minutě se z dorážky z brankoviště trefil Beránek a ten samý hráč v 50. minutě završil hattrick, to přesně tečoval střelu Hornyše od modré. Za 28 vteřin jsme se radovali znovu, na útočné modré zachytil rozehrávku hostí Bureš a jeho následnou střelu zastavila až síť v hostující brance. V 56. minutě si najel ze středního pásma až před branku Klemenc, bekhendové zakončení pod horní tyčku nezastavil ani Kolbaba. V závěrečné minutě se z mezikruží do horního růžku ještě trefil přesně Zahradník a ukončil tak střelecký účet zápasu.

V uvodní části vyrovnané utkání. Soupeř pozorně bránil, kotouč byl více na našich hokejkách, ale nedokázali jsme se prosadit do koncovky. V druhé části jsme přidali na důrazu, více se tlačili do branky, častěji dostávali do šancí a vedli po druhé třetině o tři branky. V tuto dobu byl soupeř stále nebezpečný a po našich nepřesnostech se dostával do občasných šancí. Po vstřelení čtvrté branky v úvodu poslední části hry již soupeř odpadl, což se nám podařilo vyjádřit i brankově.