Krajský přebor žáků
neděle 9. 3. 2008 od
14:1

Novohradský J., Jirásek J., Černý J., Hodač P., Chvapil T., Conk F., Dvořák M., Vodička O., Denemarek L., Hruška J., Doležal J., Lochman J., Voslář J., Špaček T., Provazník L.

V posledním utkání sezóny 2007/2008 jsme již v úvodu zatlačili soupeře do hluboké defenzívy a lepším pohybem si vytvářeli střelecké příležitosti. Ty se nám ale zpočátku nedařilo proměňovat až do doby, kdy vyhození zastavil na modré Černý, po kličce si nabruslil do lepší střelecké pozice a zavěsil. O chvíli později zvýšil naše vedení na 2:0 Vodička střelou od modré. Pravdu o dobře střílejících obráncích potvrdil také Hodač, když zůstal opět neobsazen na modré a jeho střela skrz clonící hráče zapadla přesně k tyčce a znamenala naše vedení 3:0. Soupeře jsme jasně přehrávali a kluci předváděli rychlý kombinační hokej, který se musel přítomným fanouškům líbit. Spousta šancí zůstala bohužel nedotažena do úspěšného konce, ale i tak jsme v závěru potvrdili svoji převahu další brankou, když po zachyceném vyhození hostujícího celku si do střelecké pozice najel Provazník a nedal brankářovi šanci. Také ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, lepším pohybem jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou a soupeř pouze vyhazoval na zakázané uvolnění. O pátou a šestou branku se postarala nově složená první útočná lajna, když vždy neobsazený Chvapil s patřičnou dávkou štěstí dostal kotouč za brankovou čáru. V polovině utkání se nahozený kotouč od modré odrazil od výstroje, či držadla hokejky Hrušky a znamenal zvýšení vedení na 7:0. Za další minutu to bylo již 8:0, poté co se rychlou kombinací na jeden dotek dostal do zakončení Conk a střelou z prostoru mezi kruhy nezaváhal. O devátou branku se postaral opět Provazník po střele z kruhu na vhazování. Další náznaky šancí již zůstali neproměněny a tak jsme do kabin odcházeli za stavu 9:0. Třetí třetinu jsme začínali v přesilovce 5 na 4 a těsně po jejím skončení si hostující hráči Dvořákovu přihrávku zpoza branky srazili za záda brankáře a již to bylo kulatých 10:0. Ztráta koncentrace a řada nevynucených chyb v rozehrávce nás stála čisté konto, když po ztrátě puku v útočné třetině naši obránci propadli a hostující tým střelou od modré dosáhl na čestný úspěch. O jedenáctý úspěch se postaral od modré střílející Černý a brankou na 12:1 zkompletoval hattrick Chvapil, když mu stačilo nastavit hokejku do ideální přihrávky od Conka. O poslední dvě branky v tomto zápase a celé sezóny se postaral nejlepší střelec týmu Špaček, když nejdříve zužitkoval nabídku od Vosláře a v poslední minutě prokličkoval půl hřiště a střelou mezi nohy ukončil střelecké hody. Dnešní zasloužené vítězství a prohra opočenského týmu v Lomnici znamená, že jsme opět obsadili celkové druhé místo v Krajském přeboru a dokázali tak, že je tato parta dlouhodobě nejúspěšnější ze všech třebechovických týmů. Děkujeme tímto klukům za předváděné výkony a všem rodičům a fanouškům za podporu. Sestava: Novohradský (31. Jirásek) - Černý, Hodač, Vodička, Denemarek - Chvapil, Conk, Dvořák - Hruška, Doležal, Lochman - Voslář, Špaček, Provazník Zásahy brankářů: Novohradský 6/6 (procento úspěšnosti 100,00%) Jirásek 7/8 (procento úspěšnosti 87,50%)