sobota 1. 3. 2008 od
1:3

Přesilovky: 0:1

Novohradský J., Mach P., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Voslář J., Vodička O., Denemarek L., Hruška J., Conk F., Dvořák M., Chvapil T., Doležal J., Provazník L.

Úvodní dvě střídání v zápase již jasně ukázali o čem bude celé utkání. Hosté se nikam nehnali a čekali v sevřené obraně a rychlým přístupem k našim hráčům narušovali naše akce.I přesto jsme se do několika náznaků šancí dokázali dostat, ale nepřesná muška byla naším velkým problémem. V 5. minutě se v přesilovce objevil tváří v tvář hostujícímu brankáři Špaček, ale jeho střela škrtla o vyrážečku brankáře a nad horní tyčku. V 11. minutě se kombinací dokázali uvolnit Lochman se Špačkem, ale tomu v rozhodující chvíli sklouzl kotouč z čepele. Ve 14. minutě se hosté dostali do velmi laciného vedení, když do té doby nezaměstnaného Novohradského zaskočila střela skoro od středové čáry. A když i v 15. minutě trefil Špaček v další šanci brankáře pouze do masky, tak jsme první dějství prohráli 0:1. Ve druhé třetině se obraz hry nijak nezměnil, opočenští stále vzorně bránili a rychlým přístupem dělali našim hráčům stále větší problémy při pokusech dostat se do zakončení. Sami se do útoku moc nehnuli a po zkušenosti z první třetiny stříleli na naši branku již ze středního pásma. Naši kluci se stále hůře vyrovnávali s tvrdostí a pohybem hostujícího týmu a do brankových příležitostí jsme se dostali pouze sporadicky. Ve 29. minutě se ocitli osamoceni dva naši hráči před brankářem, ale vyraženou střelu za brankovou čáru nedorazili. V další šanci se ve 33. minutě v přesilovce ocitl Hruška, ale odkrytou branku přestřelil. Vyrovnání jsme se dočkali ve 35. minutě když Černý zavezl puk až za branku a odražený kotouč ze skrumáže dorazil do sítě Conk. Pak zaúřadoval rozhodčí Pahulák, který nejdříve vyloučil hráče na obou stranách a následně odpískal nedovolené bránění Denemarkovi a nabídl hostům přesilovku 4 na 3. Hosté se do žádné velké akce nedostali, ale přesto se ujali vedení, když náhodné nahození kotouče na branku tečoval náš obránce mimo dosah vystřídavšího brankáře Macha. Za důležitý moment lze také považovat akci Dvořáka, který se prodral přes obránce do zakončení, branku netrefil a jen bezmocně plácl do mantinelu, aby následně vyfasovat 10 minut osobní trest. Obrovské hrubky se ve 40. minutě dopustil Černý, když u branky ztratil puk a osamocený hráč před brankou ho prostrčil za brankovou čáru. Po skončení této třetiny se přihnala bouřka a při odchodu do kabin došlo k výpadku el. proudu. Více než půlhodinové zpoždění začátku třetí třetiny nám rozhodně neprospělo. V úvodních dvou minutách jsme měli více než 100 vteřinovou přesilovku 5 na 3, ale naši hráči bez pohybu a bez jediné přesné nahrávky soupeřovu branku ani neohrozili. Na místo očekávaného vytvoření tlaku a ohrožování soupeře jsme úplně přestali bruslit a bojovat, opočenští hráči vyhrávali takřka veškeré osobní souboje a v poklidu si hlídali získaný náskok. Naše náznaky akcí povětšinou končili již ve středním pásmu a když jsme se již dostali na dostřel, tak nepřesné, nebo slaboučké zakončení ke změně skóre vést nemohlo. Závěr utkání jsme odehráli již pouze na dvě řady, ale ani to nevedlo k toužebně očekávané nátlakové hře a změně skóre. V přímém souboji o celkové druhé místo jsme tak prohráli a tuto příčku doslova darovali svému dnešnímu soupeři. Pravdou je, že za předváděné výkony a přístup hráčů k tréninku a zápasům v posledních týdnech, si lepší umístění ani nezasloužíme. Sestava: Novohradský (30. Mach) - Černý, Hodač, Vodička, Denemarek - Lochman, Špaček, Voslář - Hruška, Conk, Dvořák - Chvapil, Doležal, Provazník Zásahy brankářů: Novohradský 9/10 (procento úspěšnosti 90,00%) Mach 16/18 (procento úspěšnosti 88,89%)