neděle 24. 2. 2008 od
3:5

Přesilovky: 0:1

Novohradský J., Jirásek J., Černý J., Denemarek L., Lochman J., Špaček T., Voslář J., Vodička O., Chvapil T., Conk F., Dvořák M., Hruška J., Doležal J., Provazník L.
O důležité body do konečné tabulky jsme bojovali na hronovském ledě s houževnatým soupeřem, který stále pomýšlel na konečné druhé místo. Vstup do utkání lépe vyšel našemu týmu, když na konci třetí minuty našlápl z vlastní třetiny kapitán Denemarek, efektně mezi nohy si prohodil domácího obránce a střelou mezi betony otevřel skóre. Místo brankového potvrzení naší mírné převahy ale přišlo hloupé dvojí vyloučení a domácí přesilovku 5 na 3 střelou do víka využili a vyrovnali na 1:1. V další sérii vyloučení jsme naštěstí již neinkasovali i když jsme se několikrát dostali pod tlak domácího týmu, ale největší šanci jsme měli my, když Dvořák zadovkou netrefil odkrytou branku. V polovině dvacáté minuty se již někteří naši hráči radovali z branky, ale rozhodčí viděli pouze nastřelenou tyč a tak první část hry skončila remízou. Úvod druhého dějství nám hrubě nevyšel, kluci nebruslili a prohrávali osobní souboje. Již ve 21. minutě na vyhozený kotouč dobruslil nejrychleji domácí hráč, brankář Novohradský chybně vyhodnotil situaci a pozdě vyjel proti puku a pro domácí již nebyl problém do prázdné branky strhnout vedení na svoji stranu. Ještě hůře bylo za pár vteřin, když po strkanici před naší brankou domácí zvýšili své vedení na 3:1. O snížení domácího náskoku se zasloužil třetí útok, kdy po vybojovaném puku před brankou soupeře plachtící kus gumy ze vzduchu doklepl do sítě Hruška. V polovině utkání se nám podařilo stav ve skóre vyrovnat, když nadvakrát přistrčený puk propadl za záda obránce a nabruslený Špaček bezchybně zakončil nad rameno brankáře. Ve 34. minutě jsme přestáli další oslabení 3 na 5 a pak přišel hrůzostrašný okamžik, kdy při signalizovaném vyloučení a při odjezdu na střídačku došlo ke kontaktu a strkanici hráčů a hronovský hráč č. 37 poté napřáhl a sekl vší silou Hrušku do oblasti krku a hlavy. Obešlo se to nakonec naštěstí bez vážnějšího zranění a doufáme že tento borec si hokej již nezahraje. Od rozhodčích vyfasoval 5+TH a dále tento přestupek bude řešit disciplinární komise. S nabídnutou přesilovkou 5 na 3 jsme ale naložili již tradičně prachbídně, bez pohybu a přesné nahrávky a do kabin se odcházelo za stavu 3:3. Ve třetí třetině jsme přeci jen začali soupeře přebruslovat a vytvářet si i více brankových příležitostí, ale dlouho bez úspěchu. V dohrávané přesilovce z druhé třetiny trefil Špaček tyč, ve 43. minutě nepřehodili ležícího domácího brankáře Lochman ani Conk. Do zaslouženého vedení nás tak dostala až akce ze 47. minuty, kdy Špaček viděl najetého Dvořáka na modré a ten střelou do horního růžku otočil vývoj ve skóre. Za další minutu mohlo být ještě veseleji, ale trestné střílení po faulu na unikajícího Lochmana Dvořák neproměnil. Potvrzení náskoku přinesla 50. minuta po kombinaci v útočné třetině a zakončení Lochmana do prázdné. Domácí se na zvrat již nezmohli, naopak nechali se často vylučovat a jejich náhodné akce pochytal jistě chytající brankář Jirásek. Po tomto vítězství je jasné, že si to o konečné druhé místo v tabulce rozdáme příští týden v domácím utkání s Opočnem. Sestava: Novohradský (31. Jirásek) - Černý, Denemarek, Vodička - Lochman, Špaček, Voslář - Chvapil, Conk, Dvořák - Hruška, Doležal, Provazník Zásahy brankářů: Novohradský 15/18 (procento úspěšnosti 83,34%) Jirásek 11/11 (procento úspěšnosti 100%)