neděle 17. 2. 2008 od
6:5

Přesilovky: 0:1

Novohradský J., Mach P., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Voslář J., Vodička O., Provazník L., Hruška J., Conk F., Dvořák M., Doležal J., Chvapil T.
Vstup do utkání s již jistým vítězem krajského přeboru se nám povedl a po 23 vteřinách jsme se ujali vedení poté, co Špaček vyhrál buly na obránce Černého a jeho střelu dorazil Lochman. Domácí tým tento gól nezlomil a mohli jsme sledovat svižný hokej ve kterém jsme s favoritem drželi krok a byli nebezpečnější. V 7. minutě se domácím podařilo lacino srovnat skóre, když jsme ve vlastním obranném pásmu zbytečně ztratili kotouč a šourák po ledě skončil za brankovou čarou. V oslabení ve 13. minutě se do výborné střelecké pozice dostal Lochman, ale přesně nazamířil a z protiútoku se domácí dostali do vedení tečovanou střelou. Do dvoubrankového trháku šel lomnický tým v 19. minutě poté, co kombinační hrou vyšachoval naši obranu a osamocený hráč před brankou nezaváhal - 3:1. Šanci na zkorigování měl na své holi Špaček ve 20. minutě, ale blafák nedotáhl do brankového konce. Do druhé třetiny jsme vstoupili se snahou o snížení, ale bohužel jsme brzy inkasovali, když vyhazovaný puk dojel domácí útočník a svůj samostatný nájezd zakončil mezi nohy brankáře Novohradského. Zaslouženého snížení jsme se dočkali ve 24. minutě po vyhrané buli a střele do víka při hře 4 na 4. V polovině utkání jsme v oslabení 3 na 4 opět zahrozili, ale únik Dvořáka se Špačkem skončil na betonech brankáře. Další hrubky v obraně jsme se dopustili ve 36. minutě, kdy zůstal opět zcela nepokrytý lomnický hráč před brankou a zvýšil domácí náskok na 5:2. Také ve třetí části hry jsme viděli rychlou kombinační hru od obou mužstev a přítomní diváci se rozhodně nenudili. Akce se střídaly na obou stranách, ale střelecké štěstí jakoby nás opustilo. Svoji lepší tvář k nám přiklonilo ve 46. minutě, kdy Špačkem ze zkrumáže postrčený puk se doslova došoural za brankovou čáru a stav byl 5:3. Tato branka kluky povzbudila a přidaný důraz a pohyb najednou dělal domácím velké problémy. Chybu domácího obránce na modré při rozehrání jsme dokázali potrestat, když forčekující Dvořák našel před brankou volného Špačka ten nezaváhal a snížil již na rozdíl jediné branky - 5:4. Bohužel jsme si vzápětí nechali ujet domácího hráče po vhazování v útočné třetině a ten si v samostatném úniku počínal velezkušeně a opět jsme prohrávali o dvě branky. Od 53. minuty jsme dohrávali utkání na tři obránce, když byl Vodička vyloučen na 5 + OK za faul loktem. Domácím se ale pětiminutová přesilovka moc nevydařila, naopak naši hráči si vynutili faul a při hře 4 na 4 dokázali rozebrat soupeřovu obranu a snížit Lochmanem na 5:6. Do konce zápasu jsme se i nadále snažili o vyrovnání, kluci na ledě odevzdali veškeré síly, ale zkušený domácí tým si již své vítězství ujít nenechal. O výsledku rozhodla větší střelecká produktivita domácích a naše individuální chyby při bránění předbrankového prostoru. Sestava: Novohradský (31. Mach) - Černý, Hodač, Vodička, Provazník - Lochman, Špaček, Voslář - Hruška, Conk, Dvořák - Doležal, Chvapil Zásahy brankáře: Novohradský 8/12 (procento úspěšnosti 66,67%) Mach 13/15 (procento úspěšnosti 86,67%)