neděle 10. 2. 2008 od
3:10

Oslabení: 2:0

Mach P., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Voslář J., Vodička O., Denemarek L., Hruška J., Conk F., Dvořák M., Chvapil T., Doležal J., Provazník L.
Úvodní akce našeho týmu na sluncem zalitém otevřeném stadionu přinesla Špačkem nastřelenou tyč a první pobyt třetí lajny na ledě úvodní branku po střele Provazníka z kruhu do horního růžku. Bohužel očekávanou útočnou lavinu našeho týmu tento fakt nepřinesl, ale naopak náš tým tento náskok ukolébal a předváděná hra bez pohybu s řadou chyb přítomným fanouškům oku nelahodila. Do dvoubrankového vedení nás dostala akce Špačka, který se natlačil do zakončení po průniku po vhazování ve středním pásmu. Na 3:0 jsme zvýšili v 16. minutě po kombinační akci a přečíslení a tato akce byla bohužel na dlouhou dobu poslední, co bylo ke koukání. Ve druhé třetině jsme svoji hru nezlepšili, nadále jsme vytvářeli jednu hrubku za druhou a hra neodpovídala postavení obou týmů v tabulce. Trest na sebe nenechal dlouho čekat a ve 23. minutě osamocený domácí hráč snížil na 1:3. Ve 26. minutě bylo ještě hůře, když oba obránci vyrazili kupředu a po ztrátě puku jeli dva osamoceni domácí a stav byl již 2:3. Ve 29. minutě jsme sehráli opět jedno z výborně odehraných oslabení, soupeři nepůjčili puk a během 20-ti vteřin dokázali dvakrát skórovat. Po další hrubé chybě na útočné modré jsme pustili domácí hráče do brejku dvou na jednoho, který domácí využili a ve 39. minutě snížili na 3:5. Před koncem třetiny se důrazem před brankou prosadil Doležal a do kabin jsme šli s vedením 6:3. Také třetí třetina nepřinesla zlepšený výkon a ani v řadě přesilových her nám moc pohledných akcí naši hráči nepředvedli. Domácí tým se na zdramatizování vývoje zápasu nezmohl a postupem času se domácí hráči více než na hru soustředili více na oplácení a provokace. Sedmou a osmou brankou prokázal Hruška svůj čich na brankové akce a byl ve správné chvíli na správném místě a jeho zakončení již bylo z kategorie lehkých. Využitá přesilovka po akci Dvořáka a osamoceného střelce Conka znamenala vedení 9:3. O desátou trefu do černého se postaral Špaček, kterého dorážka sotva přelezla brankovou čáru. Další dva body do boje o druhé místo jsou tak jediným pozitivem z tohoto zápasu, ale předvedený výkon a nasazení některých hráčů by mělo být námětem k zamyšlení. Sestava: Mach - Černý, Hodač, Vodička, Denemarek - Lochman, Špaček, Voslář - Hruška, Conk, Dvořák - Chvapil, Doležal, Provazník Zásahy brankáře: Mach 11/14 (procento úspěšnosti 78,57%)