sobota 9. 2. 2008 od
1:9

Přesilovky: 2:1

Novohradský J., Jirásek J., Černý J., Hodač P., Lochman J., Špaček T., Voslář J., Vodička O., Denemarek L., Hruška J., Conk F., Dvořák M., Chvapil T., Doležal J., Provazník L.
Třetí čtvrtinu soutěže jsme zakončili utkáním na novobydžovském ledě s oblíbenými rozhodčími Kubišta, Korel. Z úvodního tlaku jsme vytěžili vedení 1:0, když důrazným forčekingem vybojoval kotouč Dvořák a střelou z kruhu zavěsil. Následně jsme sehráli výborně první oslabení ve kterém se do brankových příležitostí dostali Špaček a následně Conk, ale bez brankového užitku. V 9. minutě trefil Černý bombou spojnici břevna a tyče a to bylo bohužel na dlouhou dobu vše, co se zajímavého na ledě událo. Domácí tým se zaslouženě zlobil na rozhodčího poté, co v 15. minutě neviděl puk za brankovou čarou po samostatném úniku domácího hráče při naší přesilovce. Do dvoubrankového vedení nás poslal Doležal, když z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího brankáře. Ve druhé třetině jsme v úvodu nevyužili šanci ve které byl Lochman a z dorážky trefil horní tyčku Voslář, ale poté jsme byli svědky našeho katastrofálního výkonu bez pohybu a jakékoliv snahy. Hra byla neurovnaná a naše mužstvo se úplně přizpůsobili antihře domácích. V polovině utkání jsme v oslabení inkasovali, když tečovaná střela zpoza hráčů skončila za zády čerstvě vystřídaného brankáře Jiráska. Do úrovně hry přispěli v této části také rozhodčí, když asi kompenzovali svoji chybu z první třetiny a vylučovali naše hráče za sebemenší kontakt s protihráčem. V jednom z dalších oslabení jsme ale dokázali soupeře uzamknout v jejich obranné třetině a po závaru se zadovkou do opuštěné klece trefil Conk a zvýšil na 3:1. Třetí třetinu jsme přeci jen odehráli ve větším tempu a přestali trefovat domácího brankáře a výsledkem byla jasná převaha vyjádřená brankami. Nejdříve si nastřelený kotouč před branku domácí obránce srazil do branky a vedli jsme 4:1. Za dalších 14 vteřin se střelou golfem do víka trefil konečně také kapitán Denemarek a zvýšil na 5:1. Šestou trefu do černého přidal z prostoru před brankou nehlídaný Dvořák. Pak jsme i my ukázali že umíme využít přesilovou hru, když nejdříve po kombinaci na jeden dotek volný Dvořák nechytatelně vsítil a dosáhl tak na hattrick, aby v další přesilovce Lochman našel volného obránce Vodičku a ten střelou od modré zvýšil na 8:1. V 59. minutě zůstal před brankou opět nepokrytý nejlepší hráč utkání Dvořák který nezaváhal a svojí čtvrtou brankou v utkání střelou pod horní tyčku ukončil střelecký účet v utkání, které jsme sice nakonec přesvědčivě vyhráli, ale za předvedený výkon zejména v první a druhé třetině by se měli kluci přítomným rodičům a fanouškům omluvit. Sestava: Novohradský (31. Jirásek) - Černý, Hodač, Vodička, Denemarek - Lochman, Špaček, Voslář - Hruška, Conk, Dvořák - Chvapil, Doležal, Provazník Zásahy brankářů: Novohradský 7/7 (procento úspěšnosti 100%) Jirásek 9/10 (procento úspěšnosti 90%)